Tisza-Party 2004.

"A rendezvény célja egy olyan több hónapos és több programból álló multikulturális eseménysorozat megszervezése, amely a szabad strand, - mint helyszín - meglévő adottságait kihasználva tartalmas és élményekben gazdag szórakozást, továbbá aktív és passzív időtöltést is lehetővé tesz az ide érkező vendégek számára.
Az eseménysorozat 1999-től kezdődően minden évben megrendezésre kerül. A programok változatosságának, újszerűségének és folyamatosságának köszönhetően rendezvénysorozatunk – melyet az elmúlt évekhez hasonlóan idén is több mint harminc ezren kerestek fel – mára a megye egyik legnagyobb szabadtéri rendezvénysorozatává fejlődött. Ez nem csak a látogatók és programok számának folyamatos bővülésében, hanem a rendezvény támogatóinak számában is megmutatkozik. Az eseménysorozat jelentőségét tovább növeli, hogy érezhetően komoly vonzerőt jelent a térség turizmusa számára. A rendezvénysorozat elsősorban a hétvégékre korlátozódik, de néhány alkalommal egy-egy hétköznap is van rendezvény. Az elsősorban könnyűzenei műsorokat felvonultató neves együttesek élő nagykoncertjei mellett gyermekműsorok, játszóházak, sportesemények, halászléfőző verseny és tűzijáték színesíti a kínálatot. Egyedisége a rendezvénysorozatnak a közvetlenül a vízparton megrendezésre kerülő homokvárépítő verseny, valamint a természetes homokfövenyen megrendezett strandfoci és strandröplabda bajnokság is."

Részletes program
 

Kisvárdai Várszínházi Esték

A színházi rendezvénysorozat több mint húsz éves múltra tekint vissza. A csodálatos környezetben lévő, a XIII. századi várrom tövében elhelyezkedő szabadtéri Várszínpadon a nyári évadban július elejétől augusztus végéig kínálunk színvonalas színházi előadásokat a közönségnek, főként vígjátékokat, zenés produkciókat. Az elmúlt évek alatt számos neves magyar és határon túli színművész és rendező dolgozott itt a közönség legnagyobb megelégedésére.

Részletes program
 

19:00

Évszázadok Mária-kórusai: ünnepi hangversenyek Máriapócson a Kegykép harmadik könnyezésének jubileumi évében

július 10. 19:00
budapesti a Honvéd Együttes férfikarának koncertje
vezényel: Drucker Péter, karnagy
július 16. 19:00
a nyíregyházi Banchieri Énekegyüttes koncertje
művészeti vezető: Szabó Soma, karnagy
július 23. 19:00
a budapesti Budavári Nagyboldogasszony (Mátyás) tempom kórusának koncertje
vezényel: Tardy László, karnagy
július 30. 19:00
Capella Giulia, a római Róma Szent Péter Bazilika kórusának koncertje
vezényel: Mons. Pablo Colino, karnagy

Részletes program
 

17:30-17:30

Filmklub 2005. ősz Dr. Hamar Péter, filmesztéta vezetésével

október 17. 17:30
Rokonok (magyar) 1954. rendezte:Máriássy Félix
november 07. 17:30
Csodálatos Júlia (amerikai - magyar - brit) 2004. rendezte: Szabó István
november 14. 17:30
Született gyilkosok (amerikai) 1994. rendezte: Oliver Stone
november 28. 17:30
Visszatérés (orosz) 2003. rendezte: Andrej Zvjagincev
december 12. 17:30
A gorilla délben fürdik (német-jugoszláv) 1992. rendezte: Dusan Makavejev

Részletes program
január 31.

14:30

Tiszán innen, Tiszán túl - Bodnár István új kötetének bemutatója Nyíregyháza
(Hotel Centrál, Nyár u. 2-4.)
a könyvpremiert megnyitja:
Zajácz D. Zoltán, a Városi Televízió főszerkesztője
a kötetet bemutatja:
Karádi Zsolt Phd, fősikolai tanár
közreműködik:
Hetey László, színművész

január 31.

18:00

Plaza Művészklub Nyíregyháza
(NyírPlaza, Woodoo Kávézó, Szegfű u. 75.)

március 31.

17:00

A világ futballcsillagai A-Z-ig - sportfotó kiállítás Molnár István gyűjteményéből Fehérgyarmat
(Városi Galéria, Kossuth tér 7.)
Dedikált fényképek 5 kontinens 70 országából a labdarúgás kiemelkedő személyiségeiről!
A kiállítást az érdeklődők figyelmébe ajánlja: Hajdó Attila a Profi Liga játékvezetője.

május 31.

15:00-23:30

Soproni Ászok Sörfesztivál Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)
részletes program:
térzene
Stílus Divat Show
Anita
Code
Dolly Roll koncert
Sláger Expressz
3+2 Együttes

május 31.

18:00

Magyarország - Bosznia-Hercegovina válogatott női kézilabda VB selejtező mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

május 31.

19:00

Népek zenéi koncertsorozat:
Görög népzene és táncház Papadimitriu Athina és zenekara előadásában Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)

augusztus 31.

13:00

Szellők szárnyán:
Badics Krisztina (oboa) és Kiss Ágnes (zongora) koncertje Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

január 1.

17:00

Újévi Koncert Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 7.

Csendül a nóta - nótaest időseknek és nótakedvelőknek Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 900,- Ft
közreműködik a Henyusz Duó

január 10.

Kamarazenei hangverseny Nyíregyháza
(Vikár Sándor Zeneiskola, Kürt u. 5-11.)

január 10-11.

Műfüves Teremlabdarúgó Torna Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 11.

15:00

Kalocsai István feltaláló körvetítőjének bemutatója Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
a Városvédő Egyesület havi összejövetele

január 13.

16:00

TITÁSZ NRK - Jászberény Extra Liga női röplabda mérkőzés
utána junior mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 14.

16:30

Petőfi Sándor Kacsóh pongrác: János vitéz
a debreceni Konzervatórium Magánének Tanszékének hallgatóinak előadása Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 600,- Ft
művészeti vezető: Mohos-Nagy Éva
rendező: Miske László, Jászai-díjas művész

január 16.

19:00

Keleti ízek - keleti táncok: arab - indiai est Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
közreműködik Koi Eszter hastáncos és a Rio Trio

január 17.

09:00

Téli Fesztivál: Száncsengés és Böllérverseny Napkor
(SzabadidőparkA "Téli Fesztivál" elsődleges célja a hagyományőrzés, a mangalica hagyományos házi feldolgozása, disznótoros készítmények előállítása. A versenyző csapatokat az ország egész területéről várják. A csapatmunkát a falusi turizmus képviselőiből, gasztronómiai szakemberekből, a megyei vezetőkből álló zsűri értékeli és díjazza. A fesztivál gazdag kulturális programokat is kínál: huszárbemutató, asszonykórus, táncprodukció, lovas szánkózás, kóstolás.

január 17.

10:00

Kör, kör, ki játszik?- táncház óvodásoknak és kisiskolásoknak Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

január 17.

15:30

férfi ifjúsági kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 17.

18:00

NYKK - Albacomp NB-I/A férfi kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 20.

15:30

női ifjúsági röplabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 20.

18:00

TITÁSZ NRK - Kecskemét Extra Liga női röplabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 22.

10:00

Magyar Kultúra Napja - gyerekeknek Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. út 25.)
Jegyár:a rendezvény ingyenes
10:00 a Mesekert Bábszínház előadása
11:00-15:00 ízelítő a régi magyar kultúrából - kézműves foglalkozások gyerekeknek

január 22.

17:00

Magyar Kultúra Napja Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

január 22.

17:00

Magyar Kultúra Napja Nyíregyháza
(Váci Mihály Városi Művelődési Központ és Gyermekcentrum, Szabadság tér 9.)
Jegyár:a rendezvény ingyenes
17:00 ünnepi műsor
Régi magyar dallamok - Nagy Csaba tárogatóművész előadásában
Vers - Szabó Veronika, a Kölcsey Ferenc Gimnázium tanulójának tolmácsolásában
Ünnepi köszöntő - Csabai Lászlóné, Nyíregyháza Megyei Jogú Város polgármestere, országgyűlési képviselő
"Nyíregyháza Város Közművelődéséért" kitüntetés átadása
"árnyéknak tetszik már ez világnak szépsége" - zenés, verses összeállítás Balassi Bálint születésének 450. évfordulója alkalmából
közreműködik: Bács Ferenc, Jászai Mari-díjas színművész és a szatmárnémeti Nemzeti Színház művészei

január 22.

18:00

TITÁSZ NRK - Jekatyerinburg Bajnokok Ligája női röplabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 22.

18:00

TITÁSZ NRK - Teneriffe Bajnokok Ligájja női röplabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 23.

14:00

Jeles napok, ünnepi szokások: Boldogasszony hava Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

január 23.

19:00

Gasztronómiai borest: Bock József Villány leghíresebb borászának ajánlásával Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
közreműködik: Karcagi Nagy Zoltán, nótaénekes

január 24.

Történeti textilek – kiállítás megnyitó Nyíregyháza
(Művészetek Alkotóháza, Zrínyi u. 8-10.)
kiállítók:
Kakuk Pálné, népi iparművész
Dr. Puskásné Oláh Júlia, népi iparművész
Kovácsné Tar Ilona, Tóth Károlyné

január 25.

09:00

Városi TV Kispályás Teremlabdarúgó Bajnokság Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 26.

17:00

Irodalmi presszó: 200 évvel ezelőtt született Bajza József költő, író Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)
rá emlékezünk Klániczáné Erdőhegyi Karolina, pedagógus segítségével

január 27.

10:30

Meseszínház: János Vitéz - zenés, játékos népi tündérmese a budapesti Nevesincs Színház előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

január 27.

14:00

Meseszínház: János Vitéz - zenés, játékos népi tündérmese a budapesti Nevesincs Színház előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

január 29.

17:30

Krúdy Művészeti Szalon: Ady és Párizs
Dr. Karádi Zsolt irodalomtörténésszel beszélget Antal Anikó Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 500,- Ft

január 30.

14:00

Játszóház: farsangi álarcok készítése, jelmezötletek Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

január 30.

17:00

Bogdan Kapala hegedűművész, Dorota Frackowiak – Kapala zongoraművész lengyel művészházaspár szonáta estje Nyíregyháza
(Vikár Sándor Zeneiskola, Kürt u. 5-11.)

február 1.

10:00

Meseszínház:
Lúdas Matyi - a Kalamajka Bábszínház előadása Nyíregyháza
(Váci Mihály Városi Művelődési Központ és Gyermekcentrum, Szabadság tér 9.)

február 1.

11:00

Jelmezes gyermekfarsang Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 500,- Ft
fellép a Romwalter Duó + farsangi meglepetés

február 2-28.

Erdész Judit textiltervező, a népművészet mesetere kiállítása Nyíregyháza
(Aranykapu Bemutatóterem, Zrínyi I. u. 8-10.)
a kiállítás megtekinthető február 02-28. H-P.: 14:00-17:00; Szo.: 10:00-13:00

február 2-27.

Podolyák Vilmos szatmárnémeti festőművész kiállítása Nyíregyháza
(Váci Mihály Városi Művelődési Központ és Gyermekcentrum, Szabadság tér 9.)

február 3.

17:00

Talamba farsangi koncert Nyíregyháza
(Vikár Sándor Zeneiskola, Kürt u. 5-11.)

február 3.

19:00

Filharmónia: Talamba farsangi koncert Nyíregyháza
(Kodály Zoltán Általános Iskola, Vay Á. krt. 18.)

február 4.

17:00

Színjáték Csenger
(Művelődési Központ és Könyvtár, Ady E. u. 7-11)

február 6.

14:00

Jeles napok, ünnepi szokások: Böjtelő hava Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)
előadó: Borsiné Sveda Anita, művelődésszervező

február 6.

16:30

Az utolsó évtized - Bugya István Tiszadobon élő költő könyvtáros kötetének bemutatója Nyíregyháza
(Szent István Könyvkereskedés és Teaház, Szent István u. 4.)
közreműködik:
Abonyiné Antal Anna, könyvtáros
Szabó Gyula, előadóművész
Gencso Hrisztozov, költő, műfordító

a beszélgetést vezeti: Orosz János, könyvtáros

február 6.

17:00

„a Nyíregyházi Zeneiskolából indultam”
régi növendékeink hangversenye Nyíregyháza
(Vikár Sándor Zeneiskola, Kürt u. 5-11.)

február 6-7.

18:00

Korrock - szerelem, nyár, fiatalság
zenés színjáték Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)

február 7.

15:00

Plaza Tündér:
Négyszögletű kerek erdő
a Mandala dalszínház előadása Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

február 7.

15:30

ifjúsági kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

február 7.

18:00

Marso NYKK - Dombóvár NB-I/A férfi kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

február 8.

08:30

Lancast Kupa Teremlabdarúgó Torna Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

február 8.

10:00

Meseszínház:
Párjanincs Királykisasszony - a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. u. 25.)
Jegyár:belépődíj: 200,- Ft

február 8.

15:00

Mesélő Nyíregyháza:
Illyés Gábor - Krúdy emlékjelek és emlékhelyek
Tóth Sándor - Krúdy Gyula családi irodalmi indítatása Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
a Városvédő Egyesület havi találkozója

február 9-20.

Galéria:
Soltész Péter Ungváron élő festőművész kiállítása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

február 9.

10:00

Meseszínház Csenger
(Művelődési Központ és Könyvtár, Ady E. u. 7-11)

február 9.

17:00

Irodalmi presszó:
Wass Albertről beszélgetünk Ratkó Józsefné nyugdíjas pedagógussal Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

február 10-12.

Sunshine Kupa Bowling verseny Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

február 11-13.

Fiatalok Napja Újfehértó
(Ady Endre Művelődési Központ és Könyvtár, Fő tér 3.)
Bálint-napi vers- és prózamondó
versíró, képzőművészeti verseny
Nyitnikék szellemi vetélkedő - vidám kalandozás a természetvédelem témakörében játékos fejtörők segítségével
kosárlabda torna

február 11.

17:00

Színjáték Csenger
(Művelődési Központ és Könyvtár, Ady E. u. 7-11.)

február 11.

18:00

Hippolyt, a lakáj
zenés vígjáték 3 felvonásban a Nagyváradi Állami Színház Szigligeti Társulatának vendégjátékában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)
Jegyár:belépődíj: 800,- Ft

február 12.

10:00

Meseszínház:
Párjanincs Királykisasszony - a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. u. 25.)
Jegyár:belépődíj: 200,- Ft

február 12.

17:00

Csermely Tibor könyvének bemutatója Nyíregyháza
(Kossuth Lajos Evangélikus Gimnázium, Szent István u. 17.)
a könyvet bemutatja:
Karádi Zsolt, főiskolai tanár

február 12.

18:00

Krúdy Művészeti Szalon:
Valentin nap Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Nagy István Attila költővel beszélget Antal Anikó a szerelemről és a szeretetről
meghitt dalamokat játszik Kerülő Gábor

február 13.

14:00

Játszóház:
nemezelés Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

február 13.

18:00

Ab-Vill KC - Tatabánya NB-I férfi kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

február 14.

15:00

PlazaTündér:
Tudós kiskacsa
a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

február 14.

15:30

ifjúsági kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

február 14.

17:00

Valentin-napi Plaza Party Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)
Álom-Párok vetélkednek a Plaza színpadán
latin táncbemutató
a T-dance tánciskola produkciója
divatbemutató a Jeans Bond üzlet kínálatából
sztárvendég: meglepetés
játékos párvetélkedő

február 14.

18:00

Marso NYKK - Paks NB-I/A férfi kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

február 15.

10:00

Meseszínház:
Piroska és a farkas - a Matyi Műhely Bábszínház előadása Nyíregyháza
(Váci Mihály Városi Művelődési Központ és Gyermekcentrum, Szabadság tér 9.)

február 15.

11:00

Vándorlás Mesefalván
zenés gyermek videoszínház Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 600,- Ft
fellépnek a Vidám Vándorok
sztárvendég Sóska bohóc

február 15.

17:00

Titász NRK - Gödöllő Extra Liga női röplabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

február 15.

19:30

junior röplabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

február 17.

10:00

Meseszínház:
Mesék a rongyoszsákból - Julika mesél Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. u. 25.)
Jegyár:belépődíj: 200,- Ft

február 17.

14:00

Meseszínház:
Hetet egy csapásra
mesejáték a miskolci Kalamajka Bábszínház előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

február 18.

17:00

"Végigmentem az élet viharos tengerén"
Salga Miklós egykori nagykállói lakos könyvbemutatója Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

február 18.

17:00

Színjáték Csenger
(Művelődési Központ és Könyvtár, Ady E. u. 7-11)

február 19.

15:00

Petőfi Sándor - Kacsóh Pongrác:
János vitéz Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 600,- Ft
operettelőadják a Debreceni Konzervatórium Magánének Tanszékének hallgatói
rendező: Miske László, Jászai-díjas művész
művészeti vezető: Mohos-Nagy Éva

február 19.

19:00

felnőtt színházi előadás Csenger
(Művelődési Központ és Könyvtár, Ady E. u. 7-11)

február 21-22.

2. Nyírségi Lovasfarsang Nyíregyháza
(Nyíregyházi Lovasiskola, Bem József u. 22-23.)

február 21-22.

Kölyök Kupa Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

február 21.

15:00

Plaza Tündér:
Diridongó Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

február 21.

18:00

"Jóbarátok" farsangi bálja Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)
zenét szolgáltat a Szi-No-Ma zenekar

február 22.

10:00

Meseszínház:
Surranó és Brekkenő - a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. u. 25.)
Jegyár:belépődíj: 200,- Ft

február 23.

14:00

Dés-Geszti-Kipling: A dzsungel könyve - zenés játék 2 felvonásban
a sárospataki református gimnázium és a Beszterczey Alapfokú Magániskola diákszínjátszóinak előadása Mátészalka
(Zalka Máté Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:belépődíj:
felnőtt: 600,- Ft
diák: 300,- Ft

február 23.

18:00

Csendül a nóta
nótaest időseknek és nótakedvelőknek egy ízletes vacsorával körítve Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 900,- Ft
közreműködik a Deák-Lakatos duó

február 23.

19:00

Dés-Geszti-Kipling: A dzsungel könyve - zenés játék 2 felvonásban
a sárospataki református gimnázium és a Beszterczey Alapfokú Magániskola diákszínjátszóinak előadása Mátészalka
(Zalka Máté Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:belépődíj:
felnőtt: 600,- Ft
diák: 300,- Ft

február 24.

09:00

Meseszínház:
Pepi kacsa kalandjai - a Mesekert Bábszínház előadása Gyulaháza
(Művelődési HázJegyár:belépődíj: 200,- Ft

február 24.

10:30

Meseszínház:
Pepi kacsa kalandjai - a Mesekert Bábszínház előadása Gyulaháza
(Művelődési HázJegyár:belépődíj: 200,- Ft

február 24-március 27.

17:00

Szökő . 3
Boros György, Nagy Tamás, Síró Lajos, Soltész István fotóművészek közös tárlata Nyíregyháza
(Pál Gyula Terem, Vay Á. krt. 18.)
a kiállítást megnyitja: Bán András, műkritikus

február 25.

10:30

Karinthy örök …
vidám irodalmi műsor a Szabad Ötletek Színháza előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

február 25.

15:00

Rákóczi dokumentumkiállítás
a nyíregyházi Jósa András Múzeum kiállítása
Kánon bemutató
a Weiner Leó Alapfokú Zene- és Művészeti iskola műsora Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)

február 25.

16:00

ifjúsági kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

február 25.

17:00

Színjáték Csenger
(Művelődési Központ és Könyvtár, Ady E. u. 7-11.)

február 25.

17:30

Karinthy örök …
vidám irodalmi műsor a Szabad Ötletek Színháza előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

február 25.

17:30

Karinthy örök … - vidám irodalmi műsor a Szabad Ötletek Színháza előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)
Jegyár:belépődíj: 300,- Ft

február 25.

18:00

AB-Vill KC - Fotex NB-I. férfi kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

február 26.

13:00

Cirkuszi álom
a Kassai Thália Színház előadása gyermekeknek Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)

február 26.

14:30

Meseszínház:
Hüvelyk Matyi kalandjai - a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. u. 25.)
Jegyár:belépődíj: 200,- Ft

február 26.

15:00

Cirkuszi álom
a Kassai Thália Színház előadása gyermekeknek Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)

február 26.

17:00

Csizmadia Attila grafikus művész kiállítása Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
a kiállítást megnyitja Soltész Albert, festőművész

február 26.

18:00

Krúdy Művészeti Szalon:
"A múltat én hordozom magamban"
irodalmi összeállítás a 15 éve elhunyt Márai Sándor, író életéből és műveiből Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 600,- Ft
rendezte: Belinszki József, művészeti vezető
közreműködik: a Nyíregyházi Főiskola Színjátszó Műhely

február 27.

Meseszínház:
A jószívű boszorka - zenés mesejáték Mátészalka
(Zalka Máté Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

február 27.

13:00

Cirkuszi álom
a Kassai Thália Színház előadása gyermekeknek Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)

február 27.

15:00

Cirkuszi álom
a Kassai Thália Színház előadása gyermekeknek Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)

február 27.

16:00

Népművészeti Szabadiskola:
a népművészet helye és szerepe napjainkban a magyar és európaikultúrában Nyíregyháza
(Művészetek Alkotóháza, Zrínyi u. 8-10.)
előadó: Dr. Puskásné Oláh Júlia, a népművészeti egyesület elnöke

február 28.

Vászon szőttesek, keresztszemes és vagdalásos textilek Nyíregyháza
(Művészetek Alkotóháza, Zrínyi u. 8-10.)
kiállítók:
Vattai Józsefné, népművészet mestere
Hegyi Jenőné
Fodor Lajosné
Mazák Györgyné
Dr. Puskásné Oláh Júlia, népi iparművész
Szászi Zoltánné

február 28.

Csepűrágó Bál:
nagyszabású műsor, nagyszerű ételek, nagy nyeremények a tombolán; zenél a Király Mátészalka
(Zalka Máté Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

február 28.

09:00-12:00

Télbúcsúztató játszóház Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)

február 28.

10:00

Meseszínház:
Az elvarázsolt tündér - a Pillangó Bábszínház előadása Nyíregyháza
(Váci Mihály Városi Művelődési Központ és Gyermekcentrum, Szabadság tér 9.)

február 28.

15:00

Plaza Tündér:
Surranó és Brekkenő
a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

február 28.

15:30

ifjúsági kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

február 28.

17:00

Plaza Farsang Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)
jelmezverseny
farsangi divatbemutató a Vouge Modellügynökséggel
Óz, a nagy varázsló - bűvész show
a T-dance tánciskola produkciója

február 28.

18:00

Marso NYKK - Kaposvár NB-I/A férfi kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

február 28.

19:00

Görög est - ízelítő Hellász konyhájából Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 3.200,-Ft
fellép a Mydros együttes

február 29.

07:00

Fox Kids Kupa Gyermek Labdarúgó Torna Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

március 1-31.

Időszaki kiállítás:
"…Nyíregyháza és Cserkesz nevű pusztáimat lakosokkal megszállatni…" - időszaki kiállítás Nyíregyháza újjátelepítésének 250. évfordulója tiszteletére Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)

március 1-31.

Időszaki kiállítás:
A kanócos puskától a gépkarabélyig Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)

március 1.

13:00

Meseszínház:
A jószívű boszorka - zenés mesejáték Mátészalka
(Zalka Máté Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

március 2-7.

képzőművészeti kiállítás a Mátészalkai Alapfokú Művészeti Iskola tanulóinak munkáiból Nyíregyháza
(Vikár Sándor Zeneiskola, Kürt u. 5-11.)

március 2.

10:00

Meseszínház:
A jószívű boszorka - zenés mesejáték Mátészalka
(Zalka Máté Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

március 2.

14:00

Meseszínház:
A jószívű boszorka - zenés mesejáték Mátészalka
(Zalka Máté Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

március 3.

08:45

Filharmónia: az ének megmarad
a Rege Együttes Ratkó József emlékműsora Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

március 3.

16:00

ifjúsági kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

március 3.

18:00

AB-VILL RC - Szeged NB-I. férfi kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

március 4.

10:00

Megyei Népdaléneklési Verseny Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

március 5-7.

9. VAKÁCIÓ Nemzetközi Utazási, Idegenforgalmi és Szabadidő Kiállítás és Vásár Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

március 5.

14:00

Jeles napok, ünnepi szokások: Böjtmás hava Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

március 5.

19:00

Camelotti: Boldog születésnapot - vígjáték két felvonásban Nyíregyháza
(Váci Mihály Városi Művelődési Központ és Gyermekcentrum, Szabadság tér 9.)
szereplők: Hegyi Barbara, Csepregi Éva, Balikó Tamás, Forgács Péter, Melkvi Bea, Kovács Martina

március 6.

15:00

Plaza Tündér:
a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

március 6.

17:00

Nőnapi Divatparti:
Y2K Tavaszköszöntő Divatshow
virágvarázs: testfestés, virágszobrok, élőszobrok
Londa Fodrász és Smink Show
jelmezes musical műsorok Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

március 7.

11:00

Abrakadabra bűvész suli
bűvészsuli élő kisálllatokkal Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 600,- Ft
a műsort Szeremley László bűvész mutatja be

március 8.

JAM Baráti Kör:
A Kállay-gyűjtemény kincsei Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)
előadó: dr. Lakatos Sarolta

március 8-27.

válogatás a Városi Galéria kortárs képzőművészeti gyűjteményéből Nyíregyháza
(Vikár Sándor Zeneiskola, Kürt u. 5-11.)

március 8.

08:00

Nők napfényes hete: Virágot a Virágnak
nőnapi virágvásár és virágkötészeti bemutató Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

március 8.

16:00

Kezek dícsérete - kézimunka kiállítás Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)
a kiállítást megnyitja:
Stock Gyula, a művelődési központ igazgatója
közreműködnek a Gilicemadár Népdalkör szólistái

március 8.

17:00

Nőnapi műsor Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)
köszöntőt mond:
Stock Gyula, a művelődési központ igazgatója
közreműködnek: apák, fiaik és unokáik

március 9.

15:00

Koncert:
a Debreceni Egyetem Konzervatóriumának vonós együttese Nyíregyháza
(Vikár Sándor Zeneiskola, Kürt u. 5-11.)

március 10.

"Mesélő Nyíregyháza"
Telepóczkiné Radnai Aranka
Lengyel menekülttábor Nyíregyházán (1939-40) Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

március 10.

Krúdy Művészeti Szalon:
Soltész Albert festőművész kiállítása Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
megnyitja: dr. Vinnai Győző, főiskolai docens

március 10.

17:00

színjáték Csenger
(Művelődési Központ és Könyvtár, Ady E. u. 7-11.)

március 11.

18:00

Krúdy Művészeti Szalon Nyíregyháza (Sóstófürdő)
a Beltine zenekar közreműködésével felcsendülnek angol, skót, wales-i, occitániai dallamok
megszólalnak az ír dobok, a hegedűk és az ír furulyák
az est keretén belül ír mesék hangzanak el

március 11.

19:00

Vidám hangulatú ír táncház várja a kedves vendégeket Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 600,- Ft

március 12.

14:00

Játszóház:
kokárda készítés gyöngyből, anyagból Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

március 13-14.

Veterán autók kiállítása Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

március 15.

08:30-18:00

Tanka György Emlékkupa Teremlabdarugó Torna Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

március 15.

10:00

városi ünnepség és koszorúzás az 1848-as forradalom és szabadságharc emlékére Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)
beszédet mond:
Szabó Géza, történész
közreműködnek
az Örökség Színtársulat és a Nagykállói Általános és Alapfokú Művészeti Iskola Fúvószenekara

március 16.

17:00

Demokrácia és média - közéleti fórum Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)
vendégek:
Dr. Fekete Antal, újságíró
Tarczy Gyula, a Kölcsy Televízió főszerkesztője
Zsoldos Barna, a Magyar Rádió Nyíregyházi Körzeti Stúdiójának vezetője

március 17.

16:30

ifjúsági kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

március 17.

17:00

színjáték Csenger
(Művelődési Központ és Könyvtár, Ady E. u. 7-11.)

március 17.

17:00

Korok, stílusok:
modern törekvések a képzőművészetben Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)
vendég:
Balogh Géza, festő- és szobrászművész

március 17.

18:00

NYKK - Körmend NB-I/A. férfi kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

március 18.

13:00

Dömdödöm, dől a fal!
zenés mesejáték a nyíregyházi Mandala Dalszínház elődásában Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)

március 18.

15:00

Dömdödöm, dől a fal!
zenés mesejáték a nyíregyházi Mandala Dalszínház elődásában Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)

március 18.

16:00

Kölcsey - Polgár NB-II. női kézilabdamérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

március 18.

17:45

ifjúsági kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

március 19.

Filharmónia:
Klukon Edit és Ránki Dezső kétzongorá estje Nyíregyháza
(Kodály Zoltán Általános Iskola, Vay Á. krt. 18.)

március 19.

13:00

Dömdödöm, dől a fal!
zenés mesejáték a nyíregyházi Mandala Dalszínház elődásában Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)

március 19.

15:00

Dömdödöm, dől a fal!
zenés mesejáték a nyíregyházi Mandala Dalszínház elődásában Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)

március 20.

NYÍRKÉK 47 Teljesítménytúra Nyírbátor

március 20.

NYÍRKÉK 47 Teljesítménytúra Kisvárda

március 20.

09:00-12:00

Tavaszköszöntő játszóház:
gyöngyfűzés, arcfestés, selyemfestés, játékos önismereti foglalkozások Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)

március 20.

15:00

Plaza Tündér:
a Mandala Dalszínház előadása Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

március 20.

15:30

ifjúsági kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

március 20.

17:00

Tavaszköszöntő Boszorkányos szombat
Vouge Divatgála
T-Dance bemutató
programok: életmód tanácsadás, jósda, lélekgyógyászat, horoszkópkészítés, asztrológia, kineziológus, természetgyógyász Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

március 20.

18:00

NYKK - Univer KSE NB-I/A. férfi kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

március 21.

Orgonakoncert Nyíregyháza
(Római katolikus templom, Kossuth tér 4.)

március 22.

JAM Baráti Kör:
50 éve halt meg Vietórisz József Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)
előadó: dr. Margócsy József

március 22.

17:00

Irodalmi presszó: Rakowsky Zsuzsa: A kígyó árnyéka Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)
a könyvet bemutatja: Lipusz Zsolt, pedagógus

március 22.

18:00

Csendül a nóta …
nótaest időseknek és nótakedvelőknek egy ízletes vacsorával körítve Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 900,- Ft

március 24.

10:30

Meseszínház:
A három szabólegény - a Szegedi Miniszínház zenés mesejátéka Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

március 24.

14:00

Meseszínház:
A három szabólegény - a Szegedi Miniszínház zenés mesejátéka Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

március 24.

17:00

színjáték Csenger
(Művelődési Központ és Könyvtár, Ady E. u. 7-11.)

március 25.

18:00

Színházi Világnap:
beszélgetés a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház színművészével, Hetey Lászlóval Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 600,- Ft
a színművész előadást tart kedvenc színműveiből, beszél a színészek életéről és a színészsorsról

március 26.

II. Rákóczi Ferencre emlékezünk Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

március 26.

Költészet Világnapja:
Villon est Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

március 26.

14:00

Játszóház:
húsvéti tojásfestés, díszítés Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

március 26.

16:00

ifjúsági kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

március 26.

18:00

AB-VILL RC - Csömör NB-I. férfi kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

március 27.

Faműves munkák, használati tárgyak kiállítása Nyíregyháza
(Művészetek Alkotóháza, Zrínyi u. 8-10.)
kiállítók:
Dávida Pál
Kovács Béla
Molnár József
Rádi László, népi iparművész
ifj. Rádi László

március 28.

18:00

Made in Hungaria - vidám, zenés műsor a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház művészeinek előadásában Csenger
(Művelődési Központ és Könyvtár, Ady E. u. 7-11.)
Jegyár:belépődíj:
felnőtteknek 1.200,- Ft
diákoknak, nyugdíjasoknak 600,- Ft

március 30.

Irodalmi Presszó:
vendégünk Oláh András, költő Mátészalkáról Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

március 31-április 30.

16:30

Bemutatkoznak Nyíregyháza Megyei Jogú Város 2003. évi Képzőművészeti Ösztöndíjasai:
H. Németh Katalain, grafikusművész és Sebestyén Sándor, szobrászművész közös tárlata Nyíregyháza
(Pál Gyula terem, Vay Á. krt. 18.)
a tárlatot megnyitja:
Dr. Pintérné Dr. Gönczy Ágnes, a Jósa András Kórház főigazgatója
és Varga Attila, a Magyar Nemzet újságírója

március 31.

17:00

színjáték Csenger
(Művelődési Központ és Könyvtár, Ady E. u. 7-11.)

április 1-30.

Időszaki kiállítás:
a Rákóczi-szabadságharc Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)

április 1-30.

Időszaki kiállítás:
"…Nyíregyháza és Cserkesz nevű pusztáimat lakosokkal megszállatni…" - időszaki kiállítás Nyíregyháza újjátelepítésének 250. évfordulója tiszteletére Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)

április 1-30.

Időszaki kiállítás:
A kanócos puskától a gépkarabélyig Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)

április 1.

17:00

Csillagászati Világnap - Ember és világegyetem Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)
előadó:
Tátrai Béla, csillagász, a Csillagászati Szabadegyetem vezetője

április 1.

17:00

Tavaszköszöntő Nyíregyháza
(Móricz Zsigmond Művelődési Ház, Szabolcs utca 10.)
Kulturális est, melyen a művelődési ház amatőr művészeti csoportjai (Guba Néptáncegyüttes, Basic Junior Táncklub, Estella Keleti Tánccsoport) műsorát tekinthetik meg az érdeklődők.

április 1.

19:00

KISHÚGOM-BÁTYUSKÁM
operett est a zeneirodalom leggyönyörűbb operett-musical zenés összeállítása Tihanyi Tóth Kinga és Tihanyi Tóth László testvérpáros előadásában Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj:
vacsora nélkül 1.500,- Ft
vacsorával 3.000,- Ft
a közkedvelt televízió sorozat „Barátok közt” egyik főszereplőjével (Laci) találkozhatnak

április 2.

14:00

Jeles napok, ünnepi szokások:
Szent György hava Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)
előadó: Borsiné Sveda Anita, művelődésszervező

április 3.

10:00

Ifjúsági Népzenei Találkozó Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

április 6-8.

09:00-16:00

Nyuszi napok
különböző tojásdíszítő technikák bemutatása
húsvéti gipszfigurák festése
papír tojástartók készítése az ünnepi asztalra Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. út 25.)

április 7.

10:00-17:00

Húsvéti készülődés Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)
tojásfestés bemutató - a tojásfestés különböző módszereinek (karcolás, irókázás, levélrátétes és beregi aranyozás) megismerése, elsajátítása
húsvéti kalács és sárga túró készítése az anarcsi házban
hagyományos húsvéti asztal tekinthető meg a kállósemjéni lakóházban

április 7.

10:00

Meseszínház:
Húsvét az erdőben - a szegedi Miniszínház előadása Csenger
(Művelődési Központ és Könyvtár, Ady E. u. 7-11.)

április 7.

15:00

Egyszer volt, hol nem volt
mese- és mondamondó verseny a Költészet Napja alkalmából Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

április 8.

18:00

Kúdy Művészeti Szalon: a magyar költészet napja alkalmából
Nagy István Attila: A fogva tartott képzelet című könyvét Dr. Jánosi Zoltán irodalomtörténész mutatja be Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

április 10.

15:00

Plaza Tündér
a Csiribiri Színház előadása Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

április 10.

19:00

Húsvéti Locsolóbál Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 3.500,- Ft
profi croupier-k várják a rulett és a black jack játékok asztalánál
a báli hangulatról a Romwalter Duó gondoskodik
férfiaknak belépés egy locsolóverssel, nőknek egy hímes tojással

április 11-12.

RabócsiRing:
I. osztályú Országos Bajnokság: Marso-Nokian Kupa
II. osztályú Országos Bajnokság: Marso-Nokian Kupa
Országos Amatőr Versenysorozat: Marso-Nokian Kupa Máriapócs
(RabócsiRingJegyár:belépődj:
kombinált: felnőtt 1.800,-, gyerek: 900,-
koncert (15:30-tól váltható) felnőtt: 1.200,-, gyerek: 600,-
április 12. 13:30 döntő futamok
április 12. 16:30 Megasztár élő koncert

április 11.

11:00

Tavaszvárás: zenés gyermekműsor húsvéti játékokkal a Romwalter Duo-val Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 600,- Ft

április 11.

15:00

Tóth Sándor: Jurányi Hugó élete és munkássága
„ Beszélgessünk városunkról…”
a Városvédő Egyesület programja Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

április 11.

18:00

Húsvéti zenés áhítat Nyíregyháza
(Evangélikus templom, Luther tér)
közreműködik a gyülekezet énekkara

április 12.

10:00

Falusi Húsvét Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)
húsvéti népművészeti nagyvásár
10:00 húsvéti locsolkodás a Nyírség Táncegyüttes előadásában
11.00 "Nyusziéknál szép a világ" - mesedarab a Buratino Bábegyüttestől
14:00 "Erő-show" - Magyar Zsolt, Toldi-díjas "erőművész" bemutatója
egész nap kézműves foglalkozások gyerekeknek
népi ételkészítési bemutató és kóstoló

április 13.

19:00

Filharmónia:
a Szabolcsi Szimfonikus Zenekar koncertje Nyíregyháza
(Kodály Zoltán Általános Iskola, Vay Á. krt. 18.)

április 15.

Zöld kerékkel hegyen, völgyön át! Kerékpártúrák Nyíregyháza
(NYÍREGYHÁZA-Sóstóhegy

április 15-19.

Latin est
Tátrai Tibor és Szűcs Antal Gábor élő koncertje Nyíregyháza
(Kodály Zoltán Általános Iskola, Vay Á. krt. 18.)
Jegyár:belépődíj:
elővételben: 1.900,- Ft
helyszínen: 2.200,- Ft

április 15.

09:30

Költészet Napja Nyíregyháza
(Váci Mihály Városi Művelődési Központ és Gyermekcentrum, Szabadság tér 9.)
09:30 Váci emlékmű koszorúzása a Bessenyei téren
10:30 emléktábla koszorúzás a VMK-nál
közreműködik a Stílus Irodalmi Társaság
11:00 Váci szavalóverseny

április 15.

10:00

Bodnár István: Bence és barátai című kötetének bemutatója Nyíregyháza
(Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár Gyermekrészlege, Ferenc krt. 3.)
közreműködik:
Ilyés Péter, előadóművész
Hajdú Ágota, a Vikár Sándor Zeneiskola tanára és növendékei

április 15.

16:30

Költészet Napja Nyíregyháza
(Vikár Sándor Zeneiskola, Kürt u. 5-11.)
Nagy István Attila: A fogva tartott képzelet című kötetének bemutatója
az ünnepet méltatja és a kötete bemutatja: Karádi Zsolt, főiskolai tanár
közreműködik:
Berki Antal, színművész
valamint Benkő Daniella, Tomasovszki Edit, Lovas Kovács Krisztina és Halmi Sándor, a Vikár Sándor Zeneiskola növendékei

április 16-18.

9. Nyírségi Autószalon Járműipari Szakkiállítás Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

április 16-május 24.

10:00

Őseink nyomában II.
nemezkiállítás Kaszás Ákos munkáiból Nyíregyháza
(Vasutas Művelődési Ház, Toldi u. 23.)

április 16.

14:00

Játszóház:
kabalakészítés Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

április 16.

19:00

Spanyol est Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 3.500,- Ft
az E-KAMPANI előadásában saját szerzemények és feldolgozott spanyolos-latin zene
a táncos kedvűek szórakoztatásáról a debreceni ORION Együttes gondoskodik
Koi Eszter és társa táncos produkcióval kápráztatja el kedves vendégeinket

április 17.

2. Rozsréti Vadászlovaglás Nyíregyháza
(NYÍREGYHÁZA-Rozsrétszőlő

április 17.

15:00

Plaza Tündér
a Mandala Dalszínház előadása Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

április 18.

Orgonakoncert Nyíregyháza
(Római katolikus templom, Kossuth tér 4.)

április 18.

10:00

Meseszínház
Mese a királyról, aki elvesztette a koronáját - a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. út 25.)

április 20.

10:00

Meseszínház
Julika mesél - a Mesekert Bábászínház előadása Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. út 25.)

április 21.

08:45

filharmónia Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

április 21.

11:00

Talán eltűnök hirtelen
Sors és költészet József Attila és Radnóti Miklós megzenésített verseinek és műveinek tükrében Mátészalka
(Zalka Máté Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
közreműködik: B. Horváth István, előadóművész

április 21.

14:00

Marcipán úr
magyar költők tréfás, vidám gyermekverseiből készült előadás Mátészalka
(Zalka Máté Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
a játékos összeállításban Gyurkovics Tibor, Páskándi Géza, Szepesi Attila, Kányádi Sándor, Tankó Sirató Károly versei hangzanak el
közreműködik: B. Horváth István, előadóművész

április 22.

Gyurkovics Tibor: Nagyvizit
tragikomédia a budapesti Madách Színház előadásában Mátészalka
(Zalka Máté Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:belépődíj: 800-1.500,- Ft
szereplők: Koncz Gábor, Tóth Enikő, Reviczky Gábor, Pusztaszeri Kornél, Horesnyi László, Pásztor Erzsi, Kiss Jenő, Dózsa László, Lippai László, Tímkó Eszter / Ivancsics Ilona, Lőte Attila, Kelemen István
rendezte: Koncz Gábor

április 22.

14:00

Krúdy Művészeti Szalon:
„Régi Szépirodalmi Kiadványok Börzéje” a könyv világnapja alkalmából Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
14:00 megnyitja: Dr. János István, főiskolai tanár
14:30 Nagy Júlia és Kedves Csaba, egyetemi tanár előadása: Ritkaságok az irodalomtörténet szemszögéből
17:00 Öt órai tea a Krúdy Irodalmi Kör résztvevő tagjaival

április 22-május 26.

16:00

"Halál a Vörös folyó deltájában" Robert Capa halálának 50. évfordulójára Vietnam & Laosz - Normantas Paulius, Balogh Rudolf-díjas fotóművész kiállítása Nyíregyháza
(Városi Galéria, Selyem u. 12.)
a tárlatot megnyitja:
Keleti Éva, a Magyar Fotóriporterek Társasága elnöke, Balázs Béla-díjas, Érdemes művész
Dr. Németh Péter, Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata Kulturális és Idegenforgalmi Bizottságának elnöke

április 24.

Népi szoborfaragások kiállítása Nyíregyháza
(Művészetek Alkotóháza, Zrínyi u. 8-10.)
kiállítók:
Csizmadia Attila
Dr. Gyovai Jenő
Tordai János, népi iparművész
Újhelyi István, népi iparművész

április 24.

15:00

Plaza Születésnapi Party Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)
a Mesekert Bábszínház előadása
a T-Dance Tánciskola produkciója
a Vouge Modellügynökség műsora
karate bemutató
musical részletek
óriástorta
vidámpark
sztárvendég: Király Linda & Charlie, Mészáros Árpád
nyereménysorsolás

április 26.

JAM Baráti Kör:
Az Európai Unióhoz való csatlakozás jogi kérdései Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)
előadó: dr. Chrabák László

április 26.

10:30

Meseszínház:
Ördög a zsákban - mesejáték a békéscsabai Jókai Színház előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

április 26.

14:00

Meseszínház:
Ördög a zsákban - mesejáték a békéscsabai Jókai Színház előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

április 26.

18:00

Csendül a Nóta:
vacsorával egybekötött zenés est a nótázó kedvűeknek Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 900,- Ft
a zenét a Deák-Lakatos Duo szolgáltaja

április 27.

12:00

Meseszínház
Csalóka Péter - a Mesekert Bábszínház előadása Újfehértó
(Városi Könyvtár és Művelődési Központ, Fő tér 3.)

április 29.

14:30

Meseszínház
Csalóka Péter - a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. út 25.)

április 29.

17:00

Máthé András fotóművész kiállítása Nyíregyháza
(Váci Mihály Városi Művelődési Központ és Gyermekcentrum, Szabadság tér 9.)

április 30.

Magyar Művészetoktatás Napja:
megyei tanári hangverseny Nyíregyháza
(Vikár Sándor Zeneiskola, Kürt u. 5-11.)

április 30.

Euro fiesta - csatlakozás Európához Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)
hazai sztárvendégek: Desperado, Emilio, L.L. Junior, Majka
külföldi sztárvendégek: Jan Wayne, Sash, Mahouse, Kate Ryan
vidámpark

április 30.

14:00

Játszóház:
anyáknapi ajándékok készítése Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

május 1-31.

Rejtőzködő kincseink - időszaki kiállítás Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)

május 1-31.

Időszaki kiállítás: "…Nyíregyháza és Cserkesz nevű pusztáimat lakosokkal megszállatni…" - időszaki kiállítás Nyíregyháza újjátelepítésének 250. évfordulója tiszteletére Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)

május 1-31.

Időszaki kiállítás: A kanócos puskától a gépkarabélyig Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)

május 1-október 31.

Időszaki kiállítás: A magyar parasztság és a külvilág: gépek, találmányok, külhoni csecsebecsék az Észak-Tiszántúl paraszti háztartásaiban Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)

május 1.

Falunap Csengerújfalu
(Sporttelep

május 1.

Turisztikai Szezonnyitó Halászléfőző Verseny Túristvándi
(Vízimalom Panzió, Malom u. 3.)

május 1.

Majális Nyírtass
(ÁMK aulája, Polgármesteri Hivatal előtti tér

május 1.

Falunap Beszterec

május 1.

Terasznyitás a Krúdy Vigadóban: táncos zenés nyitás a Rió Trió együttessel Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

május 1.

Falunap Nyírgyulaj
(Sportpálya, Arany J. u.)

május 1.

Majális Nyíregyháza (Borbánya)
(Művelődési Ház, Margaretta u. 5.)
10:00 Párjanincs királykisasszony - a Mesekert Bábszínház előadása

május 1.

08:30

Harangodi Majális Nagykálló
(HarangodUniós érdekességek a tánccsűrben
házigazda: Terdik János, polgármester
uniós kérdezz-felelek, szellemi totó
vendégeink: Tisza András, a Sz-Sz-B. megyei Fejlesztési Ügynökség Kht. igazgatója, Tisza Gabriella, a Miniszterelnöki Hivatal főosztályvezetője, Takács Szabolcs, a SAPARD Hivatal ügyvezető igazgatója, Dr. Hanusz Árpád, a Regionális Idegenforgalmi Bizottság alelnöke, Dr. Nagy Péter, EU szakjogász, Dr. Urbány Béla, EU pályázati tanácsadó
08:30 májusfaállítás
09:00 Irány az Unió - kiállítás
09:45 főzőverseny két kategóriában - magyaros ízek, EU-s ízek
10:00 majorettparádé: Kőrösi, Grátis Egyesület
10:50 himnusz
10:55 ünnepi beszédet mond Terdik János, polgármester
11:00 sportprogramok: kispályás labdarúgás (ifjúsági és felnőtt)
11:00 gyermekprogramok: agyagozás, fafaragás, gyöngyfűzés, nemezelés, rongybaba-készítés, üvegfestés
11:05 Noé bárkája - történet az emberekről Nagy Ágnes tolmácsolásában
11:10 bemutatkoznak az alapfokú művészeti oktatás tánccsoportjai: Aprócska Tánccsoport, Galagonya Tánccsoport, Rezeda Tánccsoport, Rozmaring Néptáncegyüttes
11:35 Artus király trónra lép - angol monda, előadja Bíró Ádám, mesemondó
11:40 színpadon a Kállai Kettős Néptáncegyüttes Utánpótlás csoportja
11:50 A borostyántündér - német rege, előadja Karaffa Katalin, mesemondó
11:55 a Kállai Kettős Néptáncegyüttes bemutatkozása
12:05 Az örök ifjúság aranyalmái - skandináv mítosz, előadja: Gyallai Éva
12:10 a Kállai Kettős Néptánc Klub műsora
12:30 népdalcsokor a Gilicemadár Népdalkör tolmácsolásában, a Hajnalfa Citeraegyüttes bemutatkozása
13:00 a főzőverseny zsűrizése
13:00 jó ebédhez szól a muzsika a Lajbi Zenekarral és az Érpataki Asszonykórussal
14:00 a nyíregyházi Y2K táncos produkciója
14:30 sportprogramok: lengőtekeverseny (ifjúsági és felnőtt)
14:40 a Borostyán balettcsoport műsora
15:00 gyermekprogramok - népek játékai: dobbantós (Stampfen - Ausztria), égető labda (Polttopalló - Finnország), labdázás lovon (Görögország), kavicslövés (Portugália), özvegyjáték (Leskinen - Svédország)
15:00 táncparádé az ARO-X Tánccsoporttal
15:30 sportprogramok: kötélhúzás
15:30 humorpercek Gulyás Zoltánnal és Hadházi Lászlóval
16:00 sportprogramok: szekérhúzóverseny
16:30 sportprogramok: rönkdobás
16:30 Semmi pánik, csak énekelünk - a nyírbátori Talán Teátrum zenés összeállítása
17:30 gyermekprogramok - népies vetélkedők: karón varjú, vízhordás kanállal, zsákbanfutás 17:30 A vasorrú banya meg a két lány - vendégünk az Ezüst Hold Fényszínház
18:30 musical részletek Kalapos Éva és Berencsi Zsolt előadásában
19:00 táncház a Lajbi Zenekarral
19:00 "Latin koktél" - a NÁ-NA Táncegyesülettel
19:30 a PEYOT Zenekar koncertje
20:00 tombolasorsolás
21:30 tánckoreográfiák ultra-viola fényben
22:00 tűzijáték; egész nap: légpuskalövészet és íjászat, ökörsütés, kemencében sült finomságok, hurka, kolbász, lacipecsenye, kirakodóvásár, vizibiciklizés, csónakázás, körhinta és ugráló

május 1.

09:00-19:00

Majális Nyíregyháza
(Bujtos Városligetsztárvendégek:
Szűcs Judit
Aradszky László - "Minden elmúlik egyszer, csak a változás örök."

május 1.

10:00

Majális Nyíregyháza
(Kabalás

május 1.

10:00-17:00

Magyarul Európába - Majális a Múzeumfaluban Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)
10:00 májusfa-állítás a Babszem Néptánccsoport előadásában
11:00 a magyar parasztság és a külvilág (gépek, találmányok, külhoni csecsebecsék az Észak-Tiszántúl paraszti háztartásában) – időszaki kiállítás megnyitása
11:30 a Buratino Bábegyüttes magyar népmesei bemutatója
13:00 az Igrice Néptáncegyüttes műsora
14:00 az ököritói Fergeteges Néptáncegyüttes produkciója
15:00 a kótaji Szalonka Citerazenekar műsora
15:30 a Szabolcs Néptáncegyüttes előadása
egész nap: népi kismesterség-bemutatók és gyermekfoglalkozások

május 1.

11:00

Meseszínház: Csalóka Péter - a Mesekert Bábszínház előadása Nyírmada
(Művelődési Ház, Ady E. út 9.)

május 1.

13:30

Majális Nyíregyháza
(Örökösföld13:30 Meseszínház: Állatmesék - a Mesekert Bábszínház előadása

május 1.

15:00

Meseszínház: Elátkozott malom - a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

május 2.

Anyák napi műsor Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 600,- Ft
zenés vasárnapi délelőtt gyermekeknek, édesanyáknak, nagymamáknak a Romwalter Duóval

május 2.

15:00

Családi Hétvége Nagykálló
(Harangod15:00 kézműves fogallkozások, játszóház (gyöngyfűzés, fazekasság, üvegfestés, papírsárkány-készítés és eregetés
16:00 családi vetélkedők: homokvár-építés, vizibicikli verseny, ügyességi versenyek, számháború
17:30 játékos, népies vetélkedők: métaverseny, mezei virágkötőverseny, táncverseny
18:00 Lethal Dose és a Gyrsee's Project zenekarok bemutatkozása
19:00 Republic koncert (díjtalan)
egész délután: kemencében sült finomságok, kirakodóvásár, büfé, vizibiciklizés és csónakázás, körhinta és ugráló

május 3.

17:00

Szent Flórián Napi Megyei Tűzoltónap: mise a tűzoltókért Nyírbátor
(Minorita templom

május 3.

19:00

Zséda élő koncert Nyíregyháza
(Váci Mihály Városi Művelődési Központ és Gyermekcentrum, Szabadság tér 9.)
Jegyár:belépődíj: 2.000,- Ft

május 4.

Szent Flórián Napi Megyei Tűzoltónap Nyíregyháza
(Kossuth tér; Városi Stadion, Sóstói út 24/a.)
08:30 koszorúzás Sztárek Ferenc, első főparancsnok emléktáblájánál (helyszín: Nyíregyházi Hivatásos Önkormányzati Tűzoltóság, Erdő sor 5.)
09:00 koszorúzás az Evangélikus templomnál elhelyezett emléktáblánál
10:00 megyei központi ünnepség megnyitása - himnusz, EU himnusz, köszöntőlevél ismertetése, ünnepi köszöntő, áldás a tűzoltókra, zászló- és harangszentelés, elismerések átadása, rajzpályázat eredményhirdetése, szózat
11:30 felvonulás a Kossuth tér - Dózsa Gy. út - Vay Á. krt. - Kossuth u. - Sóstói út útvonalon a Városi Stadionba
12:30 technikai bemutató a Városi Stadionban

május 5-28.

Somogyi György és Jan Polacek közös tárlata Nyíregyháza
(Pál Gyula terem, Vay Á. krt. 18.)
a tárlatot megnyitja: Dr. Hann Ferenc, művészettörténész, muzeológus
közreműködnek a Vikár Sándor Zeneiskola növendékei

május 5.

Zenés táncos est: Romwalter Duó Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

május 5.

14:00

Kölcsey - Gyöngyösi Fősikola NB-II. női kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

május 5.

15:45

ifjúsági kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

május 5.

17:00

Korok, stílusok: a XIX. század művészete Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)
előadó: Szabó Pálné Lintényi Eleonóra, nyugdíjas pedagógus

május 5.

18:00

AB-VILL KC - Szeged NB-I. férfi kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

május 6-9.

Europarti Nyíregyháza
(Európa Ház, Sóstói út 54.)
május 06. 15:00
ünnepélyes megnyitó
köszöntőt mond:
Soltészné Pádár Ilona, az Európa Egyesület titkára
dr. Puskásné Oláh Júlia, a Népművészeti Egyesület Sz-Sz. megyei Szervezet elnöke
Cseh Sándor, a TEMI Móricz Zsigmond Művelődési és Ifjúsági Ház Közhasznú Alapítványának kuratóriumi elnöke

május 06-07. 15:00-18:00
néptáncbemutató: Guba Néptáncegyüttes
népművészeti vásár: szakmai bemutató és játszóház
Szabolcs-Szatmár megye népi ételkóstoló

"Viseletes babák" 9. Országos "Mesterremek" Pályázat Kiállítása
megnyitja Borbély Jolán, etnográfus
a Mesterremek díjakat átadják:
F. Tóth Mária, a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának vezető főtanácsosa
Borbély Jolán, etnográfus, a Népművészeti Egyesületek Szövetségének alelnöke

5. Nemzetközi és Országos Játékkészítők "Viseletes babák" Kiállítása
megnyitja: Dr. Györgyi Erzsébet, etnográfus, a Kiss Áron Magyar Játék Társaság soros elnöke
szakmai bemutatót tart: Som Istvánné, Waldorf babakészítő

május 06-20. 09:00-15:00
Sz-Sz-B. megye népi építészete
Csizmadia Attila, grafikus művész kiállítása
megnyitja: dr. Puskásné Oláh Júlia, Nívó-díjas és Életfa-díjas népi iparművész, a Népművészeti Egyesület Sz-Sz. megyei Szervezet elnöke

május 6-30.

Sz-Sz-B. megye bábmozgalma: bábok, fotó és írásos dokumentumok megyénk bábcsoportjainak éeltéből Nyíregyháza
(Váci Mihály Városi Művelődési Központ és Gyermekcentrum, Szabadság tér 9.)

május 7.

14:00

Jeles napok, ünnepi szokások: Pünkösd hava Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)
előadó: Gelsiné Uri Valéria, művelődésszervező

május 9.

18:00

NRK - Kecskemét Extra Liga női kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

május 10-27.

Szászi Zoltánné, hímző, népi iparművész kiállítása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)
a kiálltást megnyitja: Dr. Puskásné Oláh Júlia, Nívó-díjas és Életfa-díjas népi iparművész, a Sz-Sz-B. megyei Népművészeti Egyesület megyei elnöke
közreműködik: a Hajnalfa Citeraegyüttes

május 11.

09:00

Meseszínház: A lusta kismalac - a Mesekert Bábszínház előadása Újfehértó
(Városi Könyvtár és Művelődési Központ, Fő tér 3.)

május 11.

11:00

Meseszínház: A lusta kismalac - a Mesekert Bábszínház előadása Újfehértó
(Városi Könyvtár és Művelődési Központ, Fő tér 3.)

május 13.

18:00

NRK - Kecskemét Extra Liga női kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

május 14.

14:00

Játszóház: fonalmunkák, madzagszövés Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

május 14.

19:00

Zenés táncos est: Orion együttes Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

május 15-16.

Városnapi ünnepség Nyíregyháza
Szarvas - Nyíregyháza váltófutás, városrészek közötti kispályás foci bajnokság megrendezése, várostörténeti vetélkedő, térünnepély a tirpák hagyományok, népi játékok bemutatása, gasztronómiai bemutató a Kossuth téren.

május 15.

Nyírségi Ízek - Nyírségi Mulatságok: Akácvirágzás és a méz ünnepe Napkor
(Harangodi pincepihenőméhészegyesületek bemutatkozása, hagyományőrző kulturális műsorok, huszárbandérium bemutatkozása, tájjellegű ételek kóstolása

május 16.

17:00

AB Vill KC - Tatabánya NB-I. férfi kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

május 17.

17:00

Irodalmi Presszó: Galgóczi Erzsébet írónőre emlékezünk Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)
életét, műveit bemutatja: Klániczáné Erdőhegyi Karolina, pedagógus

május 18.

Nyílt nap a faluban Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)
A Sóstói Múzeumfalu fontosnak tartja, hogy azok, akik rendszeresen kijárnak vagy kisebb-nagyobb csoportokat kísérnek el az intézménybe, kötetlen formában megismerhessék azt a komplex közművelődési kínálatot, melyet azért alakítottunk ki, hogy a hozzánk látogatók egy "élő" faluval találkozhassanak. Kézműves bemutatók, népi ételkóstoló, tájékoztató tárlatvezetés várja az érdeklődőket.

május 19.

Gyermeknap Nyírtass
(ÁMK aulája, Polgármesteri Hivatal előtti tér

május 19.

17:00

Madarak és Fák Napja: Eldobható az egész világ?! Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)
előadó: Tömöri László, az E-Misszió Egyesület programvezetője

május 21.

19:00

Zenés táncos est: Romwalter Duó Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

május 22.

Együtt egymásért Speciális Sport- és Szabadidőnap Nyíregyháza
(NYVSC Sporttelep, Tiszavasvári u. 4.)
A megyében élő fogyatékos gyermekek és fiatalok számára szervezett sport- és szabadidős rendezvény. A résztvevők képességeikhez mérten összeállított versenyek, kézműves foglalkozások, rajzverseny, bábszínház közül választhatnak.

május 22.

Zöld kerékkel hegyen, völgyön át! Kerékpártúrák Nyíregyháza
(NYÍREGYHÁZA - NAGYHALÁSZ

május 22-23.

Kuruc Fesztivál Tarpa
(Művelődési Ház és a parkja, Kossuth u. 25/c.)
A kuruc hagyományokra épülő és azokat felelevenítő kulturális programokból álló két napos fesztivál, lovasbemutató, tájjellegű kuruc- és labanc ételek, italok kóstolásával, versenyével egybekötve, kiegészítve a település nevezetességeinek lovas fogatokkal történő megtekintésével, vásári forgataggal.

május 22-25.

Falunap Győrtelek
(Sportpálya

május 22.

19:00

Zenés táncos est: Dimenzió együttes Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

május 23.

Orgonakoncert Nyíregyháza
(Római katolikus templom, Kossuth tér 4.)

május 25.

09:30

Bogaras mese: A nyolcpettyes katica - mesejáték a szegedi Grimm-Busz Színház előadásában Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)

május 25.

11:00

Bogaras mese: A nyolcpettyes katica - mesejáték a szegedi Grimm-Busz Színház előadásában Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)

május 26.

15:00

a Korányi Frigyes Gimnázium 1. éves drámatagozatos növendékeinek vizsgaelőadása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

május 27.

Krúdy Művészeti Szalon: diák írók, diák költők találkozója Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

május 28-június 25.

Kupé Galéria: "Ki kinek a mestere?" - a nyíregyházi Vasutas Nyugdíjas Klub tagjainak kiállítása Nyíregyháza
(Vasutas Művelődési Ház és Könyvtár, Toldi u. 23.)

május 28.

14:00

Játszóház: ujjbábok készítése Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

május 28.

19:00

Zenés táncos est: Orion együttes Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

május 29.

19:00

Zenés táncos est: Rió Trió együttes Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

május 30.

Meseszínház: Bábcirkusz - a Ládafia Bábszínház előadása Csenger
(Művelődési Központ és Könyvtár, Ady E. u. 7-11.)

május 30.

Gyermeknap Levelek
(Tó-partEgész nap vizíparádé (kajak, kenu), hőlégballon, vitorlás bemutatók. Ki mit tud? fiataloknak, idősebb korosztálynak. Tini szépségverseny a 14-18 év közötti fiataloknak. Bográcsozás és egyéb gasztronómiai finomságok bemutatója, kóstolója. Sportolni vágyóknak strandfoci, tollaslabda, egyéb versenye. A napot esti disco őrület zárja.

május 30.

09:30

Pünkösdi Sokadalom Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)
népzenei, néptánc, moderntánc, társastánc bemutatók, színjáték, vásári komédia
kézműves fogalkozások, ügyességi versenyek, táncház, pünkösdi király választás, zöldágjárás
római és görög katolikus, református és evangélikus ünnepi szertartás

május 30.

11:00

Zenés Gyermeknap a Romwalter Duóval Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

május 30.

19:00

Zenés táncos est: Romwalter Duó Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

május 31.

Kölyöknap Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. u. 25.)
Gyermeknapi rendezvény bábelőadással, filmvetítéssel, játékokkal, vetélkedőkkel, kézműves foglalkozásokkal.

május 31.

19:00

Zenés táncos est: Romwalter Duó Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

június 1-18.

Babakiállítás Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)
a kiállítást megnyitja: Stock Gyula, a művelődési központ igazgatója
közreműködik: a Szászorszép Zenei Játszókör

június 3-6.

5. BAU Építőipari Szakkiállítás Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

június 3-6.

HOME Lakberendezési Szakkiállítás Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

június 3-6.

2. WoodCraft Faipari Szakkiállítás Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

június 3-6.

14. Kelet-Nyugat Expo Nemzetközi Kiállítás és Vásár Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

június 4.

14:00

Jeles napok, ünnepi szokások: Június - Szent Iván hava Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)
előadó: Borsiné Sveda Anita

június 4.

16:00

Tűzben égek és mégis vacogok
a Talán Teátrum és az Oberon Színi Iskola előadása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

június 11.

14:00

Játszóház: batikolás Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

június 14.

17:00

Irodalmi Presszó: Egyperces novellák Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)
Örkény István életét és műveit bemutatja Ratkó Józsefné, pedagógus

június 17.

16:00

Gruber Béla festőművész emlékkiállítása és Kő Pál, Kossuth- és Munkácsy-díjas szobrászművész kiállítása Nyírbátor
(Báthori István Múzeum, Károlyi u. 21.)
a kiállítást megnyitja: dr. Cservenyák László PhD, a Szatmári Múzeum igazgatója

június 17.

20:00-21:00

Maksa Plusz - Kabaré est Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 1.500,- Ft
a közismert humorista Maksa Zoltán és meghívott meglepetés vendége gondoskodik a jókedv, móka, kacagásról

június 18-19.

6. Rhythm & Blues Fesztivál és Motoros Találkozó Nyírbátor
(Holdfény Kemping és Strandfürdő, Széna rét)
Jegyár:napijegy: 800,- Ft
június 18. 18:00
Jamie Winchester & Hrutka Róbert (Budapest)
Ölveti Blues Band (Debrecen)
Keleti Front (Kisvárda)
Whizz-Bang (Budapest)
Rock Suli - Hair koncert (Debrecen)
Amethist (Nyírbátor)

június 19. 14:00
motoros felvonulás
Land Rover Defender típusú terepjárók akadály leküzdési bemutatója

június 19. 18:00
Hobo Blues Band (Budapest)
Doors Emlékzenekar (Budapest)
Debreceni Blues Társaság
Dr. Walter & the Low Breakers (Budapest)
Slowband (Nyíregyháza)
G-Jam Projekt (Mátészalka)
Crizis (Nyírbátor)

június 19.

15:00

Családi hétvége Nagykálló
(Harangod

június 20.

Sóstó Fiesta Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Parkfürdő, Berenát u. 1-3.)

június 21.

19:00-23:00

Nyárköszöntő Koktél Party Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
a mediterrán hangulatról Rió Trió együttes gondoskodik

június 24.

17:00

Bölcsőtől a sírig: Liszt Ferenc élete képekben és muzsikával Nyíregyháza
(Kossuth Gimnázium, Szent István u. 17.)
előadó: Lukin László

június 24.

20:00-21:00

Operettest Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 1.500,- Ft
népszerű operett dallamok csendülnek fel a debreceni Csokonai Színház művészei előadásában

június 26-27.

8. Aratófesztivál Ópályi
(Sportcentrum

június 26.

14:00

Péter-Pál Napi Vigasság Nagykálló
(Harangod

június 28.

18:00-21:00

Csendül a nóta… - magyar nótaest időseknek és nótakedvelőknek Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 900,- Ft
előadó: Dalnok Éva nótaénekes
zongorán kísér: Molnár István

június 29-30.

19:00

A nyomorultak – musical átdolgozás a Hang-Szín Tanoda előadásában Nyíregyháza
(Váci Mihály Városi Művelődési Központ és Gyermekcentrum, Szabadság tér 9.)
Jegyár:belépődíj: 1.400,- Ft

július 1.

18:00-19:00

Kádas Katalin festőművész és grafikus kiállítása Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

július 1-4.

21:00

Vajda-Valló-Fábri:
Anconai szerelmesek - vérbő olasz zenés komédia Nyíregyháza
(Szabadtéri Színpad, Benczúr tér 22.)
Jegyár:belépődj: 2.000,- Ft
esőnap: július 05.

július 2-4.

4. Meggyfesztivál Nyírmeggyes
(általános iskola udvarajúlius 02.
18:00 Amatőr Színjátszó Találkozó
helyszín: Művelődési Ház
július 03.
08:00 fúvós zenekar ébreszti a falut
09:00 a helyi művészeti iskola mazsorett csoportja műsora
Játékok és Kézműves Játszóházak Utcája - különféle kézműves technikák
Ízek Utcája - meggy és ami belőle készíthető gasztronómiai bemutató és kóstoló
Kézművesek, Kiállítók és Vásározók Utcája - népi iparművészek és művészeti iskolák kiállítása, fafaragó, kosárfonó, bőrdíszműves, kovács, fazekas, meggymagból készült termékek
Szili boszi jósdája - kártyavetés, tenyérjóslás
Motorosok találkozója régi és új motorokkal
gyerekcsoportok színpadi produkciója - mazsorett, néptánc, modern tánc
11:00 a Kacifánt együttes zenés gyermekműsora
13:00 néptáncosok, modern táncosok, énekesek, breakesek, zenekarok műsora
16:00 a Club 54 koncertje
17:00 a Nelson együttes koncertje a 80-as, 90-es évek legjobb Edda, Bikini, P-Mobil, Beatrice és saját számaiból
18:30 Komár László koncert
20:00 Animal Cannibals élő koncert
22:00 tűzijáték
22:15 utcabál, zenél: Csonka László
július 04.
de. helikopteres repülés
13:00 Meggyes Kupa - a szomszédos községek focicsapatainak mérkőzése

július 3-4.

Paszabi Szőttes Napok Paszab
július 03.
15:00 kiállítás a paszabi Szőttesházban
július 04.
10:00 Népművészetek Főutcája - népművészeti kiállítás és vásár
Fába faragott történelem - Újhelyi István, népi iparművész kiállítása
11:00 megnyitó
16:00 Varnus Xavér hangversenye a református templomban, belépődíj: 1.500,- Ft

július 3.

2. Európa Fesztivál
4. Nemzetközi és Országos Kovácsművészeti Konferencia, Szakmai Bemutató és Kiállítás és az Észak-alföldi Régió Kovácsmíves Céh alakuló ülése
4. Nemzetközi és Országos Nemezművészeti Konferencia, Szakmai Bemutató és Kiállítás és az És Nyíregyháza (Butykatelep)
(Butykai Közösségi Ház és Szabadidőközpont, Benkő I. u. 1.)
a programsorozat ideje alatt a Népművészeti Egyesület Sz-Sz-B. megyei Szervezete és az "Aranykapu" Népművészeti Egyesület népi iparművészeinek és kézműveseinek vására és szakmai bemutatója látható

július 3.

19:00

Népek zenéi koncertsorozat: Pannónia Klezmer Band Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)
Jegyár:belépődíj: 1.000,- Ft

július 9-11.

Észak-alföldi Regionális Természetbarát Találkozó Rakamaz
(Spori Sport Vízibázis, Tisza-part)
Elsősorban Jász-Nagykun-Szolnok, Hajdú- Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye turistáit várjuk a 3 napos rendezvényre, ahol természetjáró akadályverseny, vízitúrák Sárospatakra, tiszalöki zsiliphez, strandröplabda, strandfoci bajnokság és sok más hasznos időtöltés is vár a résztvevőkre a vacsorafőző versenyeken is.

július 9-11.

12. Szárnyas Sárkány Hete Nemzetközi Utcaszínházi Fesztivál Nyírbátor
(Papok rétjejúlius 09.
18.00 Fesztiválnyitó felvonulás a városban - vízi akció a Papok-rétjén (Benne a cseh Continuo gólyalábasaival és az Argonauták-ban résztvevő jelmezesekkel.)
19.00 A Magyar Tekerőzenekar koncertje Fesztitváltér
19.30 Márkuszínház: Fülemüle Múzeum udvar
19.30 Kocsmai koncert a Vendéglőben: Szabó Balázs és zenekara
20.00 Hólyagcirkusz: Szemétre a vénasszonnyal Korona Teátrum (anarchista cirkuszi opera)
20.20 Talán Teátrum: Tűzben égek, és mégis vacogok! Minorita udvar (Villon művek szóban, dalban, mozgásban)
22.00 Juhász Ferenc: A tékozló ország Papok-rétje (vetítettképes előadás)
23.00 Bábrándozók: Androgün Korona Teátrum
23.15 Térszínház: Disznójáték Kocsma
július 10.
10.00 Indulnak a mutatványos programok, körhinták, kenyérsütés, a Térszínház képmutogatói: Magyarföldi szentek
11.00 Pályi János: Vitéz László Korona Teátrum előtere
12.00 ORT-IKI Báb- és Utcaszínház: Perseus királyfi története Vásártér
15.00 Ifjú Szívek Magyar Táncegyüttes (szlovák), Magyar Tánciskola (Felnőtteknek csak gyerek kíséretében!) Minorita udvar
15.30 Kuckó Művésztanya: A helység kalapácsa Múzeum udvar
16.00 Remarcable Foundation (holland): Vandaag Korona Teátrum (tojáscirkusz)
16.30 Ládafia Bábszínház: Bábcirkusz Templom bejárat
17.00 Bárdosi Ildikó koncertje Nagyszínpad
18.00 Bóbita Bábszínház: Bábel Vásártér
19.00 Térszínház: A pástétom Múzeum udvar
19.30 A Nyírbátori Ütőegyüttes koncertje Nagyszínpad
20.00 Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza > Dunaújvárosi Táncszínháza: Absurdistan (Ionescológiai tanulmányok) Minorita udvar
20.30 Révész Béla -Szabó Balázs: Faludy-est Templom bejárat
21.00 Pintér Béla Társulata: Parasztopera Korona Teátrum
21.00 Kátai Zoltán és Róka Szabolcs Balassi koncertje Minorita udvar
22.30 Divadlo Continuo előadása Papok-rétje
23.00 Oleg Zsukovszkij szólóestje (Rus): Korona Teátrum
július 11.
10.00 Mutatványos programok, Bartha Tóni csúzlizdája, körhinták és Francois Blanc (Nl): Fehér festő interaktív játál Vásártér
11.00 Szeredás Együttes: Mutatványos vásár Korona Teátrum
12.00 Bartha Tóni: Paprika Jancsi Múzeum udvar
15.00 Oberon Színházi Műhely: Miaszerelem? Múzeum udvar
16.00 ""Barangolások Polifóniában"" a Vándorvokál koncertje Nagyszínpad
16.30 Hattyú Dal Színház: A három körösztyén leány Múzeum udvar
17.00 Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza - Dunaújvárosi Táncszínháza: Aranyvitéz Minorita udvar (tánc mesejáték)
18.00 Commedia 2000: Cirkusz Nagyszínpad
19.00 Divadlo na Razcestí (szlovák): KUBO Korona Teátrum
19.30 Ifjú Szívek Magyar Táncegyüttes (szlovák) Régi szokás szerint c. műsora Minorita udvar
20.30 A Talamba Ütőegyüttes: 80 perc alatt a Föld körül Nagyszínpad (koncert)
22.00 Sárkányégetés - ARGONAUTILUS c. előadás (a fesztivált megelőzően műhelymunkában készül a fesztivál fellépőivel) Fesztiváltér
Tűzijáték

július 9.

20:00-21:00

Könnyűzenei Nosztalgia est
Németh József Magyarország első aranylemezes táncdalénekes előadóestje Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 1.500,- Ft

július 9.

20:30

Zágon I.-Nóti K.-Eisemann M.: Hyppolit, a lakáj
zenés vígjáték a Nagyváradi Állami Színház Szigligeti Társulatának előadásában Kisvárda
(Várszínpad

július 9-11.

21:00

Zerkovitz-Szilágyi: Csókos asszony
operett három felvonásban Nyíregyháza
(Szabadtéri Színpad, Benczúr tér 22.)
Jegyár:belépődíj: 2.000,- Ft

július 11.

19:00-20:00

Fiatal tehetségekért alapítvány VI. nemzetközi vonóstábor és vonósműhely hangversenye Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

július 14-18.

Hegyalja Fesztivál Rakamaz
(Tisza-part, Tokaj – Óváros)
VIVA színpad
2004. július 15., csütörtök
16.20-17.00 Eleven Hold
17.20-18.20 Alvin és a mókusok
18.40-20.00 Ghymes
20.30-22.00 Tankcsapda
22.30-00.30 Irígy Hónaljmirígy
2004. július 16., péntek
16.20-17.00 P.G. Csoport
17.20-18.20 Replika
18.40-20.00 Zanzibár
20.30-22.00 Anima Sound System
22.30-00.30 Kispál és a Borz
2004. július 17., szombat
16.20-17.00 Magna Cum Laude
17.20-18.20 Depresszió
18.40-20.00 Dopeman
20.30-22.00 Hooligans
22.30-00.30 Kosheen
JIM BEAM színpad
2004. július 14., szerda
16.00-Kapunyitás
17.30-18.15 Backward
18.30-19.15 Narco Polo
19.30-20.30 Ölveti BB
20.50-22.10 Kalapács
22.30-00.00 Heaven Street Seven
00.00-02.00 Hair rock musical
02.00-04.00 Rockdiscó
2004. július 15., csütörtök
14.05-14.35 Hells Bell
14.50-15.20 Hurkatöltő
15.35-16.05 Excelsior
16.20-16.50 Hippikiller
17.10-18.10 Bomber
18.25-19.10 Tátrai Tibor és Szűcs Gábor Latin Duo
19.30-20.30 Varga Zsuzsa
20.50-21.50 Kowalsky meg a Vega
22.10-23.40 Hobo Blues Band
2004. július 16., péntek
14.05-14.35 Nasmith
14.50-15.20 Sub Rosa
15.35-16.05 Roncs
16.20-16.50 Hopika
17.05-17.50 Frogshow
18.10-19.10 Disco Express
19.30-20.30 Black Out
20.50-21.50 Junkies
22.10-23.40 Zorall
2004. július 17., szombat
14.05-14.35 Daybreak
14.50-15.20 Zord
15.35-16.05 Porno69
16.20-16.50 Nefogazz
17.05-18.10 Deák Bill Blues Band
18.10-19.10 Tequila
19.20-20.30 Akela
20.50-21.50 Iron Maidnem
22.10-23.40 Jamie Winchester
Café színpad
2004. július 14., szerda
18.00- Jutasi
22.00-23.00 Beat Dis
23.30-01.00 Korai Öröm
01.00- Titusz & Carbonfools
-05.00 Titusz&Jutasi
2004. július 15., csütörtök
nyitástól- DJ
18.15-19.30 Emil Rulez
20.00-21.00 Balkan Fanatik
21.00-22.30 Mango&Sena
22.30-23.30 Cadik
23.30-01.30 Mr Thing&MC YUN GUN (UK)
01.30-05.00 Mango&Ozon&MC Busha&Cadik
2004. július 16., péntek
19.10-20.10 Djoliba
20.30-21.30 Amorf Ördögök
22.00-23.30 Banco De Gaia
23.30-05.00 Ablak-A-Dubra Special >> Elite Force (UK), Chris Carter (UK) , DJ Naga, Fine Cut Bodies (Kevin)
2004. július 17., szombat
14.00-18.30 Cyborg Templar & Infra Gandhi
19.00-20.00 Monchichi Potencial
20.30-21.30 Neo
22.00-23.00 Colorstar
23.00-00.00 DJ Palotai
00.00-02.00 DJ Blame (UK)
02:00-03:30 Deckflash
03:30-05:00 Longman & Bratwa
05.00- Guru
ZÖLD színpad
2004. július 14., szerda
18.00-18.45 Flashback
19.00-19.45 Alacarte
20.00-20.45 Stinky Fish
21.00-22.00 Carnia
22.15-23.15 World Peace
23.30-00.30 Space Monkeez
00.45-01.45 Egyszercsak
2004. július 15., csütörtök
12.00-13.00 Természetvédelem az EU-ban – dr. Aradi Csaba, a Hortobágyi Nemzeti Park igazgatója
13.00-14.00 Környezetvédelem, mint konzervatív érték? - Toót H. Zsolt felelős szerkesztő, Heti Válasz
14.00-15.00 E-misszió-vendégek
15.00-16.00 Civil és politikus - Illés Zoltán országgyűlési képviselő
16.00-17.00 A Tokaji hegység nemzeti ásványi és egyéb értékei -
dr. Mátyás Ernő, nyugalmazott geológus
17.00-18.00 Pokolbéli víg napjaim - Faludy György költő
20.00-21.00 Smileland
21.15-22.15 Dust
22.30-23.30 Török Ádám és a Mini
23.45-00.45 Stickman
01.00-02.00 Premier Plan
02.00-04.00 Blues kávézó
2004. július 16., péntek
12.00-13.00 Alternatív értékek a politikában - Gusztos Péter országgyűlési képviselő
13.00-14.00 Fiatalok az Unióban - Mesterházy Attila, a GyISM politikai államtitkára
14.00-15.00 Politika és környezetvédelem
(Az Ogy. Környezetvédelmi bizottságának tagjai: Orosz Sándor alelnök (MSZP), Fetser János (MSZP), Parragh Dénes (Fidesz – MPSZ), Tóth István (Fidesz – MPSZ), Gusztos Péter (SZDSZ)
15.00-16.00 Zöldek Európában - Zöld Demokraták, Erdei Csaba választmányi elnök
16.00-17.00 Lesz-e erőmű a Dráván? - Toldi Miklós elnök, Dráva Szövetség
17.00-18.00 EU-fória vagy EU-tanázia? - Z. Kárpát Dániel író, közgazdász
20.00-21.00 Slow Band
21.15-22.15 Jurij
22.30-23.30 Insipid Unplugged
23.45-00.45 Dr Walter és a Lawbreakers
01.00-02.00 Oláh Szabolcs jazz kvartett
02.00-04.00 Blues kávézó
2004. július 17., szombat
12.00-13.00 Új szín a hazai zöldpalettán – Bemutatkozik a Környezetvédelmi Unió
13.00-14.00 Lehet-e más a politika?- Kumin Ferenc, politológus, Móra Veronika biológus,Ökotárs Alapítvány, Schiffer András jogász,Védegylet
14.00-15.00 Regionalizmus, területfejlesztés Kelet-Magyarországon - Karakó László, Rakamaz országgyűlési képviselője, a megyei közgyűlés alelnöke
15.00-16.00 HM kontra civilek –
dr. Herbert Tamás, a Civilek a Zengőért Mozgalom elnöke
16.00-17.00 Két keréken Albániában -
Lénárt ""Léna"" Ferenc túrakerékpáros úti beszámolója
17.00-18.00 Legalizálás vagy btk-módosítás? - Kendermag Egyesület
20.00-21.00 Beltine
21.15-22.15 Happy Blues Day
22.30-23.30 Debreceni Blues Társaság
23.45-00.45 Rockin' RockCats
01.00-02.00 Effeta
02.00-04.00 Blues kávézó
INDIA színpad
2004. július 14., szerda
19.00-19.45 Neocrome
20.00-20.45 Stereochrist
21.00-22.00 Insane
22.15-23.15 6test
23.30-00.00 Hybrid
00.15-00.45 Polly is Dead
01.00-01.45 Greedy Fly
2004. július 15., csütörtök
22.30-23.00 Mantra
23.15-00.00 Szeg
00.20-01.10 Remorse
01.30-02.20 Grindman
02.40-03.30 Inferno Metalcore System
2004. július 16., péntek
22.30-23.00 Relikvia
23.15-00.00 Árnyak
00.15-01.00 Benzin
01.00-01.45 Necropsia
02.00-02.30 Watch My Dying
2004. július 17., szombat
22.30-23.00 Cadaveres de Tortugas
23.15-00.00 Magura
00.15-01.00 Blind Myself
01.00-01.45 Tisztán a cél felé
02.00-02.30 The Idoru
PEPSI színpad
2004. július 15., csütörtök
18.20-18.50 Skafunderz
19.10-19.40 Supersonic
20.00-20.30 Tigris
20.50-21.20 Brains
21.40-22.30 Rémember
22.50-23.40 Ladánybene 27
00.00-01.00 Reaggee & dub party
DJ Áfonya
2004. július 16., péntek
18.20-18.50 Ginsonic
19.10-19.40 Nyuszi
20.00-20.30 Mom's Favorite
20.50-21.20 Peet
21.40-22.30 Fish
22.50-23.40 Hollywoodoo
00.00-01.00 Másfél
2004. július 17., szombat
18.20-18.50 Replugged
19.10-19.40 Csakazértis
20.00-20.30 P.O.T.
20.50-21.20 MZ/X
21.40-22.30 Sun Workshop
22.50-23.40 Superbutt
00.00-01.00 TOKAJ HIP HOP NITE: Animal Cannibals, Hősök, Dynasztija, Jossa és Chilla, Zoo, DeLuxe
Borsodi Malátabár és filmclub
2004. július 15., csütörtök
12-24 h Csocso
12-20 h LogiKocsma
12-20 h Ajándékbeváltó
nagyszínpad program után Libiomfi, magyar vígjáték - 70 perc - rendező: Kálmánczhelyi Zoltán, Végh Zsolt
nagyszínpad program után Uristen@menny.hu, magyar vígjáték - 22 perc - rendező: Kálmánczhelyi Zoltán, Végh Zsolt, Stefanovics Angéla
nagyszínpad program után Einstein Mega Shotgun, magyar vígjáték - 82 perc - rendező: Bernáth Zsolt
2004. július 16., péntek
12-24 h Csocso
12-20 h LogiKocsma
12-20 h Ajándékbeváltó
nagyszínpad program után Nomen Est Omen, magyar vígjáték - 95 perc rendező: Szalay Kristóf
nagyszínpad program után Legkisebb film a legnagyobb magyarról, magyar vígjtáték - 32 perc - rendező: Kálmánczhelyi Zoltán, Végh Zsolt, Stefanovics Angéla
nagyszínpad program után Sohasevolt Glória, magyar gengsztervígjáték - 105 perc - rendező: Bernáth Zsolt
2004. július 17., szombat
12-24 h Csocso
12-20 h LogiKocsma
12-20 h Ajándékbeváltó
nagyszínpad program után Reklámzabálók éjszakája"

július 14.

11:00-12:00

Fiatal tehetségekért alapítvány Záróhangversenye Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

július 16.

20:00-21:00

Maksa Plusz Kabaré est Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 1.500,- Ft
a közismert humorista Maksa Zoltán és meghívott meglepetés vendége gondoskodik a jó hangulatról

július 17-18.

21:00

Kőműves Kelemen
rockballada a Mandala Dalszínház előadásában Nyíregyháza
(Szabadtéri Színpad, Benczúr tér 22.)
esőnap: július 19. 21:00

július 18.

Jakab-napi aratóünnep Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)
A XIX. sz. második fele óta szokásban van, hogy az aratás befejeztéről az abban részt vevők ünnepség keretében emlékeznek meg. A múzeumfaluban a hagyományos, kaszával való aratás, a kévekötés és a keresztrakás munkamenetét is megismerhetik az érdeklődők. A programot folklórbemutató zárja.

július 18.

11:00

Nyírségi ízek - Nyírségi mulatságok: Anna Nap Nyírtelek
(Sportpálya11:00 római katolikus templombúcsú körmenettel
helyszín: Szent Anna templom
13:00-17:00 fogathajtó verseny, gumiskerekű kocsik versenye, hintók akadályversenye
14:00 P+P pacalfőző verseny
18:00 eredményhirdetések
18:30 az Igrice néptánc együttes műsora
19:00 a Fresh együttes koncertje
20:00 Kozsó és az Ámokfutók
21:00 Irigy Hónaljmirigy
22:00 tűzijáték
22:00-24:00 szabadtéri nosztalgiabuli
tombolasorsolás, kirakodóvásár, vidámpark, póni lovaglás, sétakocsikázás

július 20-augusztus 13.

37. Nemzetközi Tisza-túra Tiszabecs
(Tisza folyóA Felső-Tisza előtúra szakasza WWI vadvíz, csak jó evezőknek ajánlható (86 sellő van!). Tiszabecs-Tokaj szakasz ZWC-B-A szelíd víz, kezdők is jöhetnek az akadálymentes 80-200 m széles 10-15 m mély folyóra. Nevezési díj: 1.200,- Ft. A túra vezetését, csomagszállítását, gépkocsi fordulót megszervezik. Tokaj-Szolnok-Szeged szakasz ZWA könnyű, lassú, széles és mély folyón a résztvevők önellátóak. (Nincs ajánlás) kell Tiszalökön 581 fkm-nél, átemelés Kiskörénél a 404 fkm-nél.

július 22.

22:00-22:30

Celluloid Tubák Ősbemutatója Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 1.000,- Ft
Chaplin némafilmeket aláfestő TOD FIEGEL amerikai karnagy vezénylésével, Szentpáli Roland nevével is fémjelzett zenészek közreműködésével

július 23-25.

Szabolcs Vezér Ünnepe - Hétpróbás Tradicionális Íjászverseny Szabolcs
(Földvárjúlius 24.
09:15 az ünnep megnyitó rítusa: a Sólyomíjászok Rendjének avatási ceremóniája; süvegelés - tisztelgés Szabolcs vezér szobránál, főhajtás honfoglaló őseink előtt; zászlófelvonás: az Árpádok lobogójának felvonása, nemzeti imánk közös eléneklése; seregszemle: tiszteletlövések, a résztvevők bemutatása
10:00-15:00 1. versenyszám: a harcosi erények útján, az ősi elemek tanítása szerint
délután: lovaglási lehetőség, kézművesek vására
18:00 lovas-íjász bemutató
19:30 Sólyomfészek Akadémia - őstörténeti előadás az Árpád-kori monostor boltívei alatt
20:30 muzsikaszó, esti koncert
22:00 2. versenyszám: éjszakai fürkészés
július 25.
10:30 3. versenyszám: a szabolcsi vár hét próbája
16:00 eredményhirdetés

július 23.

21:00

Kőműves Kelemen - rockballada a Mandala Dalszínház előadásában Nyíregyháza
(Szabadtéri Színpad, Benczúr tér 22.)
Jegyár:belépődíj: elővételben 2.000,- Ft, helyszínen 2.500,- Ft
esőnap: július 24. 21:00

július 23.

23:00

Kis Lajos dalszerző vallomása önmagáról című gitárszólama Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

július 24-25.

19:00-04:00

Anna Bál Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

július 26.

18:00-21:00

Csendül a nóta…
magyar nótaest nótakedvelőknek egy ízletes vacsorával körítve Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 900,- Ft
előadó: Dalnok Éva nótaénekes
zongorán kísér: Molnár István

július 29.

20:00-21:00

Vigad a Vigadó operettest a Tihanyi Vándorszínpad előadásában Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 1.500,- Ft
Túl az Óperencián c. operettgála Kálmán Imre világhírű operettjeiből

július 30.

20:00-23:00

Vendégek a Vendégekért c. rendezvénysorozat keretében vállalkozó vendégeink közül kulináris gasztronómiai élvezeteket nyújt Kuvasz-Vaszics Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
egytálétel ajánlata:
Vaddisznópörkölt Vaszics módra
Lencsetál Kuvasz módra

július 30.

23:00

zenél a Szentpáli Roland által vezetett Marcato Brass Quintett Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

július 31.

21:00

Egri csillagok
történelmi musical a Mandala Dalszínház előadásában Nyíregyháza
(Szabadtéri Színpad, Benczúr tér 22.)

augusztus 1-október 31.

Időszaki kiállítás:
Cirádás világban - Csorna és a Rábaköz népművészete Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)

augusztus 5-10.

Amatőr Filmes Alkotó Tábor Csenger

augusztus 6.

Valahol Európában - musical Nyíregyháza
(Szabadtéri Színpad, Benczúr tér 22.)
Jegyár:belépődíj:
elővételben 2.000,- Ft
helyszínen 2.500,- Ft

augusztus 6.

14:00

Nyírségi Lakodalmas és 4. Nyíregyházi Vőfélytalálkozó Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)
14:00 mesterség bemutatók, hagyományos tésztakészítés, gyermekfoglalkozások
16:00 vendégvárás pogácsával, pálinkával (Kállósemjéni porta - mennyasszonyos ház, Jánkmajtisi porta - vőlegényes ház)
17:00 a vőlegény búcsúztatója, indulás a mennyasszonyért
17:30 a mennyasszony kikérése, búcsúztatása
18:00 esketés a templomban
18:30 vacsora a kocsmaudvaron - lakodalmas menü: pálinka, pogácsa, tyúkhúsleves, töltött káposzta, pörkölt, mennyasszonyi torta - vacsora ára: 4.500,- Ft/fő
22:00 menyasszonytánc

augusztus 6.

19:00

Jim Beam party Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj, mely vacsorát is tartalmaz: 1.350,- Ft/fő
Tölts el egy kellemes estét a Jim Beam társaságában! Az elfogyasztott Jim Beam-ért cserébe kupon jár, melyeket az est végén ajándékokra válthatsz. Kerülj testközelbe a helyszínen kiállított Yamaha motorokkal! A fergeteges hangulatról az Orion együttes gondoskodik.

augusztus 11.

21:00

István, a király - rockopera a Mandala Dalszínház előadásában Nyíregyháza
(Szabadtéri Színpad, Benczúr tér 22.)
sztárvendég: Varga Miklós
esőnap: augusztus 12. 21:00

augusztus 13.

20:00-21:00

Maksa Plusz Kabaré est Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 1.500,- Ft
a közismert humorista Maksa Zoltán és meghívott vendége Aradi Tibor, a Mikroszkóp Színház fiatal tehetséges színésze gondoskodik a jó hangulatról

augusztus 13-14.

20:30

Bolero és Carmina Burana - látványos orgona és táncjáték a Kropf táncegyüttes és Rákász Gergely orgonista közreműködésével Nyíregyháza
(Szabadtéri színpad, Benczúr tér 22.)
Jegyár:belépődíj: 1.800-2.200,- Ft

augusztus 13.

20:30

Bolero és Carmina Burana - látványos orgona és táncjáték a Kropf táncegyüttes és Rákász Gergely orgonista közreműködésével Nyíregyháza
(Szabadtéri Színpad, Benczúr tér 22.)
Jegyár:belépődíj: 1.800-2.200,- Ft

augusztus 14.

Utcai Foci Bajnokság Csenger

augusztus 14.

09:00

Ezoterikus Nap Csenger
(Művelődési Központ, Ady E. út 7-11., Általános Iskola)
09:00 asztrológus, grafológus, kineziológus, tarot-tanácsadók, tenyérelemzők, számmisztikus, bioenergetikus, fitoterapeuta, csontkovács, látó emberek, masszőr, auraszóma, fény- és hangterápia, aurafotózás, átok-rontás levétel, bioenergia kezelés
ezoterikus tárgyak, könyvek
20:00 tűzön járás
előadások:
A táplálkozás és a daganatos megbetegedések
A magyar rovásírás és a gyógyítás-jelgyógyászat
Minden az agyunkban kezdődik - férfi és női agy
Mir jó az agytréner
Az embert segítő láthatatlan valóság
Az írás a lélek üzenete
Az akupunktúra és a nyugati gyógyítás

augusztus 17.

16:00

Pásztorélet és népi vadfogás a Tiszántúlon - időszaki kiállítás Nyírbátor
(Báthori István Múzeum, Károlyi u. 21.)
a kiállítást megnyitja:
dr. Vajda Mária, néprajzkutató

augusztus 19.

Szent István-napi Sokadalom Újfehértó
augusztus 19.
18:00 az Újfehértói Vadásztársaság kiállításának megnyitása; helyszín: Művelődési Központ, Fő tér 3.
19:00 Moliere: Dandin György, avagy a megcsúfolt férj - vígjáték az újfehértói Művelődési Központ KAMARASZÍNPADÁNAK előadásában; helyszín: Művelődési Központ, Fő tér 3.
augusztus 20.
10:00 polgármesteri köszöntő
10:10 közös istentisztelet a szabadtéri színpadon, kenyérszentelés, ünnepi műsor: Cserjési Sándor: Szent István szobránál - a verset előadja: Berecz Sándorné, az Újfehértói Nyugdíjas Egyesület tagja; Hazám címmel színpadi koreográfia az Erkel Ferenc Általános Iskola 7. z osztályának előadásában, felkészítő tanár: Dr. Bacsu Attiláné
11:00 Újfehértón, EURÓPÁBAN 4. Térségi tájtermék kiállítás - megnyitó, díjak átadása a szabadtéri színpadon, ünnepi műsort ad az Újfehértói Aranyősz Nyugdíjas Egyesület Lovas István vezetésével
12:00 „Süssünk, süssünk valamit…” Múltidéző nyírségi ízek napraforgóolaj felhasználásával
13:00 CIVIL OLIMPIA az „Újfehértó legerősebb civilszervezete 2004.” cím elnyeréséért. Vidám vetélkedés
14:00-tól „NAPRAFORGÓ-SÁTOR” kézműves foglalkozások gyermekeknek
15:00 a nyíregyházi Mesekert Bábszínház előadása
16:00 „Fricsi bohóc és barátai” címmel bohócműsor a színpadon
utána: játszóház a bohócokkal a „Napraforgó-sátor”-ban 18:30-ig
16:30 Kovács Kati koncertje, közreműködik Koncz Tibor
17:30 Tai Qi bemutató
18:00 TEQILA együttes a színpadon
19:00 sztárvendég: a budapesti PIRGOS együttes - görög zene és tánc fergeteges hangulatban táncosokkal, tűztánccal, hastánccal, meglepetésekkel
20:00 utcabál hajnalig
23:00 tűzijáték

augusztus 19.

Vylyan Borkóstoló Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

augusztus 19.

Államalapításhoz kapcsolódó rendezvény Záhony
(Európa térkoncertek: Chrystal, Baby Gabi, Airport

augusztus 19-20.

Jósavárosi Napok Nyíregyháza
(Robinson-domb, a Május 1 tér 10/a. alatti Művelődési Ház mögötti sportpálya)
augusztus 19.
16:30 Szabolcsi Koncert-fúvószenekar és mazsorett csoport parádéja az Ungvár sétánytól a Május 1 térig
17:15 Rege Együttes műsora
18:00 Estella hastánccsoport bemutatója
18:45 örökzöld dallamok a „Jazz-ek szerint” trió előadásában
19:30 ünnepi köszöntőt mond Dévényi József, önkormányzati képviselő
19:35 Igrice néptáncegyüttes bemutatója
20:30 Dongó Együttes koncertje
21:30 operett és musical est a Móricz Zsigmond Színház művészeinek közreműködésével
22:30 tűzijáték a Robinson-dombon
22:45 Beltine Együttes műsora, ír táncház
helyszín: a Május 1 tér 10/a. alatti Művelődési Ház mögötti sportpálya
augusztus 20.
09:00-17:00 jurta felállítás, íjászbemutató és verseny, kézműves bemutató foglalkozások (nemezelés, szövés-fonás, fazekasság, fa- és bőrművesség, kenyérlepény sütés) a Csillagösvény Hagyományőrző Baráti Kör közreműködésével honfoglalás kori viseletben
helyszín: Robinson-domb

augusztus 19-20.

Ibrányi Kistérségi Napok Ibrány
augusztus 19.
18:00 a művészeti tábor szabadtéri záró kiállítása a polgármesteri hivatal előtt
19:10 térzene a Millecentenáriumi Emlékparkban - fellépnek: a Városi Fúvószenekar és Városi Mazsorett csoport Tiszavasváriból, az „R. POMILI” Castelnuovo di Porto zenekar Olaszországból
20:00 Ünnepi Nagygyűlés - az ünnepséget megnyitja Berencsi Béla polgármester, ünnepi beszédet mond Juhász Ferenc Honvédelmi miniszter, közreműködik a RIKE
21:00 Magyar Rapszódia - a Talán Teátrum színházi előadása
22:15 tűzijáték
augusztus 20.
III. Folklór Nap az Eszterlánc Egyesület szervezésében
10:00 megnyitó
10:15 „Pásztortüzek” gyújtása a laposon
11:00 felvonulás a Turulmadaras Emlékműtől
12:00 Szent István napi kenyérszentelés
12:50 „Laposi Menyegző”: jegyespárok játékos vetélkedői, néptánc együttesek bemutatói, lovasíjászat
14:30 ebéd vőfély verssel fűszerezve
16:00 Menyasszonytánc
16:20 eredményhirdetés-díjátadás
16:50 zárótáncok
17:30 pásztor búcsú
a nap folyamán: kézműveskedés a honfoglalás-kori jurtákban, közönségszavazás a jegyespárokra, borkóstolás, mézeskalács, kézműves kirakodás
augusztus 21.
06:00 horgászverseny a Nagyerdesi horgásztónál
08:00 kistérségi kézi kaszálóverseny a horgásztó melletti réten
09:30 kistérségi vadfőző verseny a Nagyerdesi horgásztónál
10:00 rendészeti nap a Vár Söröző futballpályáján
13:00 eredményhirdetés, díjátadás, ebéd a Nagyerdesi horgásztónál

augusztus 20.

Szent István-napi ünnepségek Nyíregyháza
(Vajda-bokor

augusztus 20.

08:00

Községi ünnep Tiborszállás
(Szent István Emlékpark08:15 mazsorett felvonulás
09:00 köszöntő, ökomenikus istentisztelet, kenyérszentelés
10:00 súlyemelés, fociverseny, főzőverseny, iskolai és óvodai műsor, öregfiúk népzenei együttese
este: bál

augusztus 20.

10:00

3. Liget Nemzetközi Gyermek Néptáncfesztivál Tuzsér

augusztus 20.

10:15

Szent István-napi ünnepség Nyíregyháza
(Kossuth tér10:15 a Szaboolcsi Koncert Fúvószenekar és Majorette Csoport toborzója
10:30 a Római Katolikus Társszékesegyház Szent István-napi harangozása
ünnepélyes zászlóbehozatal,katonai tiszteletadás
Himnusz
vers - TűzTamás: Szent István király - előadja: Kun Zoltán
ünnepi beszédet mond:Csabai Lászlóné, Nyíregyháza Megyei Jogú Város polgármestere
ünnepi műsor: ""Idvezlégy Szent István király!"" közreműködik az Örökség Színtársulat, rendező: Belinszki József
kitüntetések átadása
kenyérszentelés
Szózat
ünnepélyes zászlókivitel, katonai tiszteletadás
11:40-12:00a Szabolcs Néptáncegyüttes szórakoztató műsora

augusztus 20.

14:00

Zsigmondi Nagyvásár Csenger
(Főtér14:00 városi ünnepség
16:00 Fresh
16:30 utcaszínház
17:00 karibi bikini party az Y2K Divatszínház előadásában
17:30 városi tehetségek a színpadon
18:00 Indul a bakterház - gyerekelőadás
18:30 Szatmár Néptánc Együttes
19:00 testvérvárosok a színpadon
20:00 távirányítós modellek bemutatója
20:30 Üvegtigris - filmvetítés
22:15 L.L. Junior
22:45 tűzijáték

augusztus 20.

16:00

Szent István-napi ünnepségek Nyíregyháza (Borbánya)

augusztus 20.

19:00

a Piccoli Archi Zenekar ünnepi hangversenye Nyíregyháza
(Görög katolikus templom, Korányi F. u.)

augusztus 21.

11:00

Vencel és Kenézlő vitézek legendás íjászpárbaja Gávavencsellő (Gáva)
(kastélypark

augusztus 21.

21:00

István, a király - rockopera a Mandala Dalszínház előadásában Nyíregyháza
(Szabadtéri Színpad, Benczúr tér 22.)
Jegyár:belépődíj:
elővételben 2.700,-Ft
helyszínen 3.200,- Ft
sztárvendég: Varga Miklós és Vikidál Gyula

augusztus 22.

10:00

Szent István Nap Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)

augusztus 22.

20:30

NOX élő koncert táncosokkal, show elemekkel Nyíregyháza
(Szabadtéri Színpad, Benczúr tér 22.)
Jegyár:belépődíj:
elővételben 1.600,- Ft
helyszínen 2.100,- Ft

augusztus 25.

Hagyományápoló Szilvalekvárfőző Nap Vásárosnamény (Gergelyiugornya)
(Művelődési Ház

augusztus 27.

20:00-21:00

Vigad a Vigadó - Operettest a Tihanyi Vándorszínpad előadásában „Szép a Világ!” c. operettgála Lehár Ferenc legcsodálatosabb operett-melódiáiból Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 1.500,- Ft

augusztus 28.

Leveleki Nagyvásár Levelek
(Tó-part

augusztus 29.

Porcsalmai Zöldalma Napok Porcsalma
(Kiss Áron Általános Iskola, Kultúr köz 2.)

augusztus 29-szeptember 10.

16:00

Képek régről és nemrégről - Janics Attila fotóriporter kiállítása a Magyar Fotográfia Napja alkalmából Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)
a kiálltást megnyitja: Vencsellei István, fotóművész
közreműködik: Madár Csaba

augusztus 30.

18:00-21:00

Csendül a nóta… - magyar nótaest nótakedvelőknek egy ízletes vacsorával körítve Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 900,- Ft
előadó: Dalnok Éva, nótaénekes
zongorán kísér: Molnár István

szeptember 3-11.

3. VIDOR Fesztivál, avagy a Vidámság és Derű Országos Seregszemléje Nyíregyháza

szeptember 4.

4. Észak-alföldi Regionális Szántóverseny Baktalórántháza
(Vay Ádám Gimnázium Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium, Naményi u. 7.)
10:00 megnyitó
10:30 a verseny kezdete
11:00 nyitóbarázda értékelése (váltvaforgató szántásnál az ékszántás jelölő-barázdájának elkésztése)
12:00 folyamatos szántás
14:00 záróbarázda, írói értékelés
16:00 eredményhirdetés, a verseny zárása

szeptember 4-11.

VIDOR Fesztivál: Kazo Kanala szlovák karikaturista kiállítása Nyíregyháza
(Pál Gyula terem, Vay Á. krt. 18.)
a tárlatot megnyitja: Milan Resutik, a Szlovák Kulturális Intézet igazgatója
köszöntőt mond: Tukacs István, alpolgármester és Tasnádi Csaba, színházigazgató

szeptember 4.

08:00

Szüreti felvonulás Géberjén
szekérdíszítő versenycsőszlányokkal, csőszfiúkkal, főzőverseny, kulturális program, bál

szeptember 4.

15:00

Mária evangéliuma - rockopera két részben Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)
Jegyár:belépődíj: 1.200,- Ft

szeptember 4.

19:00

Mária evangéliuma - rockopera két részben Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)
Jegyár:belépődíj: 1.200,- Ft

szeptember 5-11.

20:00-23:00

a „Az Első Országos Bárzongorista verseny” döntőseinek játéka Vidor Fesztivál keretében Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
fellépő művészek: Farkas Sándor, Hauser Antal, Csernák Tibor, Nagy Csaba, Szűcs Imre, Mátrai László

szeptember 10.

tanári hangverseny Nyíregyháza
(Vikár Sándor Zeneiskola, Kürt u. 5-11.)

szeptember 10-12.

31. Nyírségi Ősz és Gyümölcskarnevál Nyíregyháza
szeptember 10-11.
Alma Napok
helyszín: Kossuth tér
szeptember 10.
10:00 szakmai konferencia - helyszín: Korona Hotelben
12:30 a Jonatán Majorette Csoport parádéja
13:00 ünnepélyes megnyitó a Kossuth téren Almasátor előtt
13:20 kóstoló és kiállítás az Almasátorban
szórakoztató program a Kossuth téren a Talamba Ütőegyüttessel
egész nap: kóstolók, bemutatók és vásár az Almasátorban
szeptember 11.
Gyümölcskarnevál
helyszín: Kossuth tér
09:00 karneváli felvonulás gyümölcs- és látványkompozíciókkal és mintegy 30 tánccsoporttal a Stadiontól a Kossuth térig
11:00 ünnepélyes megnyitó a Kossuth téren
Eu-plakett átadás
a plakettet átadja: Johanna chnicker
műsort ad: a Zírnyi Ilona Gimnázium, a Kölcsey Ferenc Gimnázium, az Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és a Vikár Sándor Zeneiskola
12:00 szórakoztató program a Kossuth téren
12:30 Judit és az Zenemanók műsor gyerekeknek
14:30 brazil karneváli show
15:00 díjkiosztás, kompozíciók értékelése
15:30 Mészáros Árpád Zsolt, az év legnépszerűbb színészének zenés egyvelege
16:00 megasztár koncert
kvízjáték a rendezvény főszponzorával, a Szabolcs Gabona Holding Rt.-vel
a testvérvárosok néptáncegyütteseinek gálaműsora (Beregszász, Eperjes, Rzeszów)
21:00 koncert és utcabál a Danubius Rádió műsorvezetőinek együttesével, a Best Off zenekarral
egész nap: játszóház, „Nyírségi Ízek Utcája” és Kézművesek utcája várja a látogatókat
„Nyírségi Ízek Utcája“
A kompozíciókhoz felhasznált gyümölcsökből és zöldségekből készült ételek bemutatója és kóstolója a térség jellegzetes ízeivel.
Óriás gyümölcstorta, sütemények, almás palacsinta, krumplilángos, 2004 darab lapcsánka, sztrapacska, kapros töltött káposzta, tengeridarával töltött káposzta, sült kukorica, és más ínyencségek...
szeptember 12.
Fesztivál az állatokért
helyszín: Bujtos Városliget
10.00 felvonulás az állatokkal a Művelődési Központtól a Bujtos Városligetig
őrző - védő - mentőkutyás bemutató ügyességi verseny, keverékkutya szépségverseny
egész nap: játszóház gyerekeknek, állattartási és állatvédelmi kiállítás és vásár, színpadi produkciók, állatorvosi, állatpszichológiai tanácsadás, állattartási kellékek vására
szeptember 11-12.
XVIII. Nemzetközi Ásványbörze
helyszín: Kodály Zoltán Általános Iskola, Vay Á. krt. 18.
szeptember 03-20.
5. Karikatúra Kiállítás
helyszín: Centrál Hotel, Nyár u. 2-4.
szeptember 03-24.
XIV. „Élő Népművészet“ Országos Népművészeti Kiállítás Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Tárlata és a XII. Nyírségi Nemzetközi Kézműves Kiállítás

szeptember 10.

14:00

Játszóház: faliképek készítése Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

szeptember 11.

10:00

5. Paszab Duatlon Fesztivál Paszab

szeptember 11.

11:30

Hornyák György, grafikusművész kiállítása Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
a kiállítás témája: „Az első mozdonytól az utolsó villamosig"

szeptember 12.

10:00-14:00

Egészséges jövőnkért Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

szeptember 13-24.

Boros György, fotóművész kiállítása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

szeptember 15-október 15.

Masszi Ferenc, szombathelyi festőművész kiállítása Nyíregyháza
(Pál Gyula terem, Vay Á. krt. 18.)

szeptember 15.

16:00

ifjúsági kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

szeptember 15.

18:00

AB-VILL KC - Csömör NB-I. férfi kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

szeptember 16.

Botrágyi Károly, grafikusművész kiállítása Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

szeptember 17.

14:00

Jeles napok, ünnepi szokások: Szent Mihály hava Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)
előadó: Borsiné Sveda Anita, művelődésszervező

szeptember 18.

16:00

Leiter Ervin jótékony célú zongorakoncertje a nyírlugosi iskoláért Nyíregyháza
(Megyeháza, Hősök tere 5.)
műsor: J. S. Bach 15 kétszólamú és 15 háromszólamú invenciója

szeptember 22-október 20.

"Úri világ Magyarországon"
Kakuk Pálné, népi iparművész, Kovácsné Tar Ilona, hímző és Tompa Éva, passzománykészítő kiállítása Nyíregyháza
(Vasutas Művelődési Ház és Könyvtár, Toldi u. 23.)

szeptember 22.

16:00

ifjúsági kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

szeptember 22.

18:00

AB-VILL KC - FOTEX NB-I. férfi kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

szeptember 23.

17:00

NRK - Gödöllő Extra Liga női röplabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
utána: junior mérkőzés

szeptember 25.

09:00

5. Kertészeti, Méhészeti és Horgász Kiállítás Nyíregyháza
(Vasutas Művelődési Ház és Könyvtár, Toldi u. 23.)
konferencia
09:15 Az európai Uniós csatlakozáshatásai és eddigi eredményei
előadó: Máté János, a Sz-Sz-B. megyei Agrárkamara vezető tanácsadója
10:00 Koszerű növényvédelmi eljárások és alkalmazási lehetőségek
előadó: Dr. Szőke Lajos, a Sz-Sz-B. megyei Növény-és Talajvédelmi Szolgálat igazgatója
11:00 A forgófészkes kaptár szerepe az atkásodás elleni védekezésben
előadó: Szabó György, méhészmester
egész napos programok:
gyümölcs, zöldség, szőlő, must, bor, méhészeti termékek és eszközök kiállítása, tanácsadás, kóstoló
kerti eszközök, szaporítóanyagok, vetőmagok vására
kaktuszvásár
méz és propolisz alapú kozmetikumok és táplálékkiegészítők vására

szeptember 25.

10:00

Íjásztalálkozó az őszi nap-éj egyenlőség jegyében Szabolcs
(Földváríjászat, íjászpárbaj, virtuskodás - palánkcsata, birkózás, napfutás

szeptember 25.

11:00

Nyírbátor Nyírsuli - Ózd ifjúsági kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

szeptember 26.

11:00

Kölcsey - Kisvárda NB-II. női kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

szeptember 26.

13:00

női ifjúsági kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

szeptember 26.

16:00

férfi ifjúsági kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

szeptember 26.

18:00

AB-VILL KC - Elektromos NB-I. férfi kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

szeptember 27-október 15.

16:00

Dávid Beeri, festőművész kiálltása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

szeptember 27.

18:00-21:00

Csendül a nóta… - magyar nótaest nótakedvelőknek Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj ára: 900,- Ft
előadó: Dalnoki Éva Erna, nótaénekes
zongorán kísér: Molnár István

szeptember 28.

10:30

Meseszínház: Legszebb kincs a barátság - mesejáték a Tihanyi Vándorszínpad előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

szeptember 28.

14:00

Meseszínház: Legszebb kincs a barátság - mesejáték a Tihanyi Vándorszínpad előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

szeptember 29.

17:00

Irodalmi Teadélután Nyíregyháza
(Szent István utcai Könyvkereskedés és Teaház, Szent István u. 2.)
az Irodalmi Jelen (Arad), a világ legnagobb példányszámban megjelenő magyar irodalmi havilapjának bemutatkozása
vedégek:
Böszörményi Zoltán, költő, főszerkesztő
Írházi János, író,szerkesztő
Eszteró István, tanár, költő (Temesvár)
Szőcs Géza
Mészáros István
a beszélgetést vezeti: Kovács katáng Ferenc, író, műfordító

október 2.

18:00

a Liszt Ferenc Kamarazenekar és a Pro Musica hangversenye Nyíregyháza
(Kodály Zoltán Általános Iskola, Vay Á. krt. 18.)
Jegyár:belépődíj: 1.000,-Ft

október 5.

10:00

Meseszínház: Mazsola és manócska - gyermekszínházi előadás Csenger
(Művelődési Központ és Könyvtár, Ady E. u. 7-11.)
Jegyár:belépődíj: 500,- Ft

október 14-november 13.

a Nyíregyházi Főiskola művésztanárainak bemutatkozása Nyíregyháza
(Városi Galéria, Selyem u. 12.)

október 15-november 15.

Itthon a hazában, otthon európában - a Nyíregyházi Főiskola Rajz Tanszék alapításának 35. évfordulója alkalmából rendezett kiállítás Nyíregyháza
(Városi Galéria, Selyem u. 12.)

október 15-november 15.

Itthon a hazában, otthon európában - a Nyíregyházi Főiskola Rajz Tanszék alapításának 35. évfordulója alkalmából rendezett kiállítás Nyíregyháza
(Nyíregyházi Főiskola Bessenyi Aula, Sóstói út 31/b.)

október 15-16.

18:00

Nemzetközi Egyházzenei Kórustalálkozó Újfehértó
(Görög katolikus templom, Vasvári Pál u.)

október 16.

Szüreti felvonulás Nyírcsaholy
(Művelődési Ház, Hunyadi J. u. 23.)
A rendezvény szüreti felvonulással kezdődik de. 10.00 órától A felvonulások feldíszített lovas fogatok vesznek részt, amelyen táncosok ülnek. Ezek járják a község utcáit és meghatározott részeken a táncosok bemutatót tartanak, a délutáni órákban a kézműveseké a szerep, mindenki elsajátíthatja a mesterségek fortélyát. A napot szüreti bál zárja, ahol hagyományosan a néptánccsoportok nyitják meg a bált. Az est folyamán mindig fellép egy neves művész is.

október 20-november 20.

Kathy Margit, debreceni textiltervező iparművész tárlata Nyíregyháza
(Pál Gyula terem, Vay Á. krt. 18.)

október 20.

10:00

Szent Vendel Napi Búcsú Vállaj
(Római katolikus templom, Fő út)
ünnepi szent mise, körmenet

október 23.

17:00

a Piccoli Archi Zenekar jubileumi hangversenye Nyíregyháza
(Kodály Zoltán Általános Iskola, Vay Á. krt. 18.)
a hangversenyt megnyitja: Csabai Lászlóné, Nyíregyháza Megyei Jogú Város polgármestere
köszöntőt mond:
Ember Csaba, a Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák Szövetségének elnöke
Hollós Máté, a Magyar Zeneszerzők Egyesületének elnöke
Papp Istvánné, a Vikár Sándor Zeneiskola igazgatója
Dr. Gyúró Imre, a Megyei Nyugdíjas Szövetség elnöke
az ünnepi est egyben az 5. „Virágcsokor Nyugdíjasoknak” című hagyományos rendezvénye a zenekarnak
műsor:
20 év zenéje két tételben, a 30. és az 50. ősbemutató
I. tétel: A mai generáció muzsikál
D’ Hervelois: Andante és Allegro
Mozart: C-dúr Kis divertimento I.t.
Grieg: Herzvunden
Goens: Scherzo (hangszerelte: Tóth Nándor)
Granados: Intermezzo (Vonószenekarra átdolgozta: Beischer-Matyó Tamás)
Zadeja: Humoreska
Húsz Magyar Zeneszerző:
Húsz Miniatűr, a Piccoli Archi Zenekar Húsz Éves Jubileumára
Az alkotók:
Bánkövi Gyula Erkel-díjas
Beischer-Matyó Tamás
Borgulya András
Dékány Endre
Faragó Béla Erkel-díjas
Lendvay Kamilló Kossuth-díjas, Kiváló művész
Hollós Máté Erkel-díjas
Huszár Lajos Erkel-díjas
Kerek Gábor
Kurtág György Kossuth-díjas, Kiváló művész
Láng István Erkel-díjas
Mohay Miklós
Molnár László
Nógrádi Péter
Orbán György Erkel-díjas
Reményi Attila Erkel-díjas
Sáry Bánk
Sáry László Erkel-díjas, Érdemes művész
Serei Zsolt Erkel-díjas
Szokolay Sándor Kossuth-díjas, Kiváló Művész, a Corvin-lánc birtokosa
Beischer Matyó Tamás: Jubileumi Kantáta, a Piccoli Archi Zenekar húsz éves jubileumára, Balassi Bálint költeményeire
szünet
II. tétel: Örömzene meglepetésekkel – Újra együtt a nagy csapat!
Farkas: Régi magyar táncok
Gárdonyi: Három kis rapszódia
Bartók: Hat magyar népdal
Sibelius: Impromtu
Kókay: Kis verbunkos
Valami egészen más…
közreműködik:
Baranyai György - hegedű
Fazekas Bernadett – hegedű
Midvicsuk Sándor - hegedű
Pavliskó Diana – hegedű
Tündik Judit – hegedű

október 23.

17:00

ünnepi műsor az 1956-os forradalom és szabadságharc emlékére Csenger
(Művelődési Központ és Könyvtár, Ady E. u. 7-11.)

október 24.

Orgonakoncert Nyíregyháza
(Római katolikus templom, Kossuth tér 4.)

október 26-28.

10:00

3. Nemzetközi Mesemondóverseny Csenger
(Művelődési Központ és Könyvtár, Ady E. u. 7-11.)
a zsűri elnöke: Benedek Katalin, Benedek Elek unokája

október 28-30.

3. Szatmári Almanapok Csenger
(Városi Sportcsarnokoktóber 28.
10:00 Almanapi rajzverseny kiállítása
13:00 Alma-futás
15:00 Szatmári hagyományőrző kulturális program
15:30 Szatmári Almalekvárfőző verseny
október 29.
10:00 az agrárfórum és a szakkiállítás megnyitása, korreferátumok ""Az almáról, Szatmár gyümölcséről""
10:00-15:00 almával és almából készült gasztronómiai különlegességek kiállítása és kóstolója
10:00 Golden SakkKupa
15:00 Szatmári hagyományőrző kulturális program
16:00 almalekvárfőző verseny és kóstoló
17:00 hűtőház bemutató
18:00 Alma Bál
október 30.
Alma Kupa vetélkedő, sportprogram
október 31.
Almanapi gyermek labdarúgó torna

október 30.

17:00

megemlékezés a Hősök Napjáról Csenger
(Művelődési Központ és Könyvtár, Ady E. u. 7-11.)

november 1-30.

JAM időszaki kiállítás:
I. világháborús emlékek Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)

november 1-30.

JAM időszaki kiállítás:
Ilosvay-Dietrich emlékkiállítás Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)

november 2.

Katica Böske Bál Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

november 2.

„Világ ízei” zenés gyertyafényes vacsoraest különböző nemzetek gasztronómiai különlegességeit ajánljuk svédasztalunkon korlátlan fogyasztás mellett Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

november 2.

Házaspárok bálja Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

november 4.

19:00

Fenyő Miklós koncertje Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
Jegyár:belépődíj: 3.500,- Ft
kísér a Fenyő Gyöngye zenekar és a Jampi Angyalok tánckar

november 5.

18:00

az Állami Artistaképző Intézet diákjainak előadása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

november 6.

09:30

Kodály Zoltán élete képes levelezőlapon és bélyegeken - Steiner Józsefné nagyatádi gyűjtő kiállítása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

november 7.

15:30

Kölcsey – Cegléd NB-II. női kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

november 7.

17:30

női kézilabda ifjúsági mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

november 8.

JAM Baráti Kör: A hegyek világa
előadó. dr. Dobány Zoltán Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)

november 11-12.

Márton napi vigasságok -szárnyas ételekből készült menü ajánlatokkal várjuk kedves vendégeinket Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

november 12.

14:00

Játszóház: sókerámia készítése Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

november 12-december 8.

15:00

Színház az egész világ - Farkas Nikoletta, díszlet- és jelmeztervező kiállítása Nyíregyháza
(Vasutas Művelődési Ház és Könyvtár, Toldi u. 23.)
a rendezvényt megnyitja: Matyi Ágota, a nyíregyházi művészeti Szakközépiskola díszlet- és jelmeztervező tanára

november 12.

15:30

férfi kosárlabda ifjúsági mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

november 12.

18:00

Marso-Carmo Suzuki NYKK – Eger NB-I férfi kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

november 13.

08:00

Nyírsuli Gyerekfoci Torna Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

november 14.

11:00

Nyírbátor Nyírsuli – Mezőkövesd serdülő fiú kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

november 14.

15:00

Városvédő Egyesület Havi Találkozója:
beszélgessünk városunkról…
Margócsy József: Utcák, terek, emléktáblák Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

november 14.

15:00

Kölcsey – Vác II. NB.II. női kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

november 14.

17:00

női kézilabda ifjúsági mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

november 15.

17:00

Irodalmi Presszó: Közel, távol - válogatott verseinek kötetét bemutatja Serfőző Simon, a "Hetek" költőinek egyike Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

november 17.

08:45

Filharmónia: "Tiszán innen, Dunán túl…" - a Figurás Néptáncegyüttes és a Csürdöngölő Zenekar műsora Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

november 17.

18:00

Top Teams Cup NRK – Velika Gorica női röplabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

november 19.

14:00

Jeles napok, ünnepi szokások: Szent András hava Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

november 20-21.

Nemzetközi Teremcross Verseny Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

november 22.

JAM Baráti Kör: A tárogató
előadó: Nagy Csaba Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)

november 23.

10:30

Meseszínház: Mátyás király álruhában - mesejáték a Szegedi Miniszínház előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

november 23.

14:00

Meseszínház: Mátyás király álruhában - mesejáték a Szegedi Miniszínház előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

november 24.

15:30

férfi kézilabda ifjúsági mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

november 24.

18:00

AB-VILL KC – Százhalombatta NB.I. férfi kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

november 25.

17:30

Jókai Mór: Szeretve mind a vérpadig - történelmi színjáték a budapesti Theatrum Hungaricum előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

november 25.

18:00

Top Teams Cup NRK – Tongeren Női röplabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

november 26.

Téli Gyermektalálkozó Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

november 26.

14:00

Játszóház: nemezelés Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

november 27.

Falusi disznótoros Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)

november 27.

15:30

férfi kosárlabda ifjúsági mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

november 27.

18:00

Marso-Carmo Suzuki NYKK – Szolnok NB.I. férfi kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

november 29.

16:00

Abramjan Dávid ötvös, szobrász- és festőművész kiállítása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori u. 1.)

november 29.

18:00-21:00

Csendül a nóta… magyar nótaest nótakedvelőknek egy ízletes vacsorával körítve Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

november 30.

10:00-13:00

Nyugdíjas Amatőr Művészeti Csoportok Gálája Nyíregyháza
(Vasutas Művelődési Ház és Könyvtár, Toldi u. 23.)
10:00 megnyitó
10:15-12:15 gálaműsor- fellépnek:
Nyugíjas Klub, Záhony (énekkar)
Együtt egymásért Nyugdíjas Klub, Eperjeske (énekkar)
Egészségmegőrző Nyugdíjas Klub, Kisvárda (szóló ének)
Vasutas Nyudíjas Klub, Nyíregyháza (szavalat)
Egyetértés Nyugdíjas Klub, Tornyospála (tánc)
Vasutas Nyudíjas Klub, Hatvan (tánc, citeraegyüttes)
Vasutas Nyudíjas Klub, Debrecen (zenekar)

december 1-31.

JAM időszaki kiállítás:
Hamvadó cigarettavég Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)

december 1-31.

JAM időszaki kiállítás:
Ilosvay-Dietrich emlékkiállítás Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)

december 1-23.

Karácsonyi Forgatag Nyíregyháza
(Kossuth térAz ünnepvárás hangulatát idéző népművészeti hagyományőrző és kirakodó vásár a város főterén, melynek ideje alatt zenés, táncos gyermek és ifjúsági szórakoztató programok láthatók a színpadon.

december 1-31.

JAM időszaki kiállítás:
Bőrbe kötve Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)

december 3.

17:00

Nyírsuli Karácsony Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

december 4.

09:00-12:00

Mikulás - napi Játszóház Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)
drámajátékok, üvegfestés, kézműves foglalkozások

december 5.

11:00

Nyírbátor Nyírsuli - NYKC serdülő fiú kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

december 5.

17:00

NRK - Kecskemét Extra Liga női röplabda mérkőzés
utána junior mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

december 6-22.

Holle anyó háza - karácsonyi ünnepváró gyerekeknek Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. u. 25.)
december 02. (csütörtök) 14:00-17:00
ÉFOÉSZ karácsony
a belépés ingyenes!
december 05. (vasárnap) 10:00
Karácsonyi matiné - Mindenki Télapója – a Mesekert Bábszínház előadása
belépődíj: 200,- Ft
december 06. (hétfő) 10:00
Holle anyó meséi – a Mesekert Bábszínház előadása
belépődíj: 200,- Ft
december 07. (kedd) 10:00
Karácsonyi mozi - mesefilm vetítés
a belépés ingyenes!
december 08. (szerda) 11:00
Tappancs és a meseerdő, avagy a kutya fája c. egyfelvonásos mesejáték a budapesti Dömdödöm Színház előadásában
belépődíj: 350,- Ft
december 09. (csütörtök) 10:00
Mindenki Mikulása –a Mesekert Bábszínház előadása
belépődíj: 200,- Ft
december 13-16. (hétfő-péntek) 10:00
Karácsonyi Mandala Matiné óvodásoknak a VMK hangversenytermében a Mandala Dalszínház szervezésében
december 14-15.(kedd-szerda) 10:00
„Betlehembe kéne menni…” címmel óvodások, iskolások karácsonyi műsorainak bemutatója
a belépés ingyenes!
december 19. (vasárnap) 10:00
Karácsonyi matiné: Pomádé király – a Matyi Műhely előadása
belépődíj: 200,- Ft
december 20-21.(hétfő-kedd) 10:00-15:00
Kreatív ötletek karácsonyra: karácsonyi díszek, ajándékok készítése
belépődíj: 200,- Ft

december 7.

19:00

Filharmónia-Raiffeien 2004-2005. Nyíregyháza
(Kodály Zoltán Általános Iskola, Vay Á. krt. 18.)
Bartók Vonósnégyes
Borogyin: 2. vonósnégyes
Petrovics: 2. vonósnégyes
Csajkovszkij: esz-moll vonósnégyes op. 30

december 9.

18:00

Marso-Carmo Suzuki NYKK - Debrecen NB. I. A. férfi kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

december 10.

19:00

Rákász Gergely karácsonyi orgona hangversenye Nyíregyháza
(Református templom, Kálvin tér 11.)

december 11.

Népművészeti Szabadiskola: kézműves szakágak bemutatása Nyíregyháza
(Művészetek Alkotóháza, Zrínyi u. 8-10.)
népszokások, karácsonyi ünnepkör, a megye népművészeinek közös kiállítása; előadás témája: karácsonyi ajándékok, ünnepi készülődés, szalmafonás bemutató, karácsonyi jászol, alkotók bemutatása

december 11.

19:00

"JÁVOR" - színpadi játék Jávor Pál börtönnaplója és levelei alapján Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)
Jegyár:belépődíj: 1.300,- Ft
Szőke Zoltán előadása

december 12.

MÁZS Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

december 14.

18:00

Top Teams Cup: NRK - RC Villebon női röplabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

december 15.

15:30

férfi ifjúsági kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

december 15.

18:00

AB-Vill KC - Győr NB. I. férfi kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

december 16-március 3.

Farkas Eszter, Nyírbátor város díszpolgárának emlékkiállítása Nyírbátor
(Báthori István Múzeum, Károlyi u. 21.)
a kiállítást megnyitja: Jánvári Tibor, a Báthori István Múzeum és Művészet Baráti Kör elnöke

december 16-18.

19:00

Dés-Geszti: A DZSUNGEL KÖNYVE - musical Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)
Jegyár:belépőjegy: 1.000.- Ft
a Szabolcs Alapfokú Táncművészeti Iskola és a Kisvárdai Várszínház Doktorock Színjátszó csoportjának közös produkciója

december 17.

városi karácsonyi hangverseny Nyíregyháza
(Római katolikus templom, Kossuth tér 4.)

december 18.

Kerecseny ünnep - téli napforduló Szabolcs
(Földvár

december 18.

19:00

Kótai Mihály profi boksz mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

december 19.

15. Aranyvasárnapi Hangverseny Nyíregyháza
(Református templom, Kálvin tér 11.)

december 19.

Európai Rádió Társaságok hangersenye Nyíregyháza
(Kodály Zoltán Általános Iskola, Vay Á. krt. 18.)

december 28.

08:00

Márkakavalkád Kupa Teremfoci Torna Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

december 29.

08:00

Karácsonyi Kupa Teremfoci Torna Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

december 31.

19:00

Szilveszter 2005 a Krúdy Vigadóban Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út)

január 1.

17:00

Újévi koncert Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 6-február 12.

Hajdúsági Művésztelep Nyíregyháza
(Városi Galéria, Selyem u. 12.)

január 8.

15:00

Plaza Tündér Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

január 8.

16:00

Téli mesék: Miért rövid a mackó farka?, Az elátkozott szamár - a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

január 12-február 19.

Sirpa Ihanus szobrászművész tárlata Nyíregyháza
(Pál Gyula terem, Vay Á. krt. 18.)

január 15.

11:30-13:00

Nyírbátor Nyírsuli serdülő fiú kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 15.

16:00

Csiribiri gyermekműsor: Bobó, az űrlény Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

január 15.

18:00

NYKK - MAFC NB-I/A férfi kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 16.

09:00-16:00

6. korcsoportos női kézilabda elődöntő mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 16.

17:00

NRK - Jászberény Extra Liga női röplabda mérkőzés
utána: junior mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 17.

18:30

jótékonysági koncert az ázsiai szökőár károsultjainak megsegítésére
fellépők: Oláh Ibolya, Leslie, Nyírség Táncegyüttes … Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 22-23.

Nyírsuli - NyTV gyermek labdarúgó torna Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 22.

15:00

Plaza Tündér Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

január 22.

16:00

Meseország sztárjai - a Mandala Dalszínház előadása Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

január 25.

17:00

NRK - Gödöllő Extra Liga női röplabda mérkőzés
utána: junior mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 29.

10:00-12:00

Tündérkert Művészeti Gyermekfoglalkoztató: a Farsang Beregdaróc
(Kultúrház

január 29.

15:30

ifjúsági kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 29.

16:00

Az aranycsibe - a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

január 29.

18:00

NYKK - ZTE NB-I/A férfi kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 30.

repülőmodellezők versenye Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 31.

19:00

Moliére: A fösvény - komédia két részben a győri Forrás Színház előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

február 1.

11:00

Moliére: A fösvény - komédia két részben a győri Forrás Színház előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

február 2.

10:00

Holle anyó - a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. út 25.)
Jegyár:belépődíj: 200,- Ft

február 2.

10:00

Németh Ervin: A halhatatlanságra vágyó királyfi - mesejáték a győri Forrás Színház előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

február 2.

13:00

Németh Ervin: A halhatatlanságra vágyó királyfi - mesejáték a győri Forrás Színház előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

február 2.

15:00

Németh Ervin: A halhatatlanságra vágyó királyfi - mesejáték a győri Forrás Színház előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

február 3-március 6.

Abramjan Dávid, képző- és iparművész tárlata Nyíregyháza
(Városi Galéria, Selyem u. 12.)
megnyitó: 2005. február 03. 16:00
a kiállítást megnyitja: Csabai Lászlóné, Nyíregyháza Megyei Jogú Város polgármestere és H. Németh Katalin, grafikusművész

február 3.

10:00

Németh Ervin: A halhatatlanságra vágyó királyfi - mesejáték a győri Forrás Színház előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

február 3.

14:00

Németh Ervin: A halhatatlanságra vágyó királyfi - mesejáték a győri Forrás Színház előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

február 4-28.

Fotókiállítás: Izápi Laura, fotóművész tárlata Nyíregyháza
(Váci Mihály Városi Művelődési Központ és Gyermekcentrum, Szabadság tér 9.)

február 4.

15:30

ifjúsági férfi kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

február 4.

18:00

A zene segít - Segítsen Ön is!
jótékonysági est a szökőár áldozatainak megsegítésére Nyíregyháza
(Váci Mihály Városi Művelődési Központ és Gyermekcentrum, Szabadság tér 9.)
Jegyár:belépődíj: 2.000,- Ft
közreműködnek: Szabolcsi Koncert Fúvószenekar és Majorette Csoport, Igrice Néptáncegyüttes, RE-flex Moderntánc Stúdió, Nyírség Táncegyüttes, Babszem Táncegyüttes, Primavera Balettegyüttes

február 5.

13:00

Havas hétvége Harangodon: hóemberépítés, hószobrászat, szánkóverseny, korcsolyázás Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

február 5.

18:00

Beregdaróci Fonó Beregdaróc
(Kultúrház, Szabadság u. 27.)
18:00 a Beregdaróci Hagyományőrző Egyesület bemutatja a kender kikészítési munkálatait
19:00 a Beregdaróci Népdalkör előadása
20:00 táncház a Bürkös zenekarral

február 6.

10:00

Vasárnapi Bábszínház: Aranycsibe - a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. út 25.)
Jegyár:belépődíj: 200,- Ft

február 8-22.

Kísérleti régészet - Kaszás Ákos, nemezkészítő népi iparművész és Papp Tibor, kézműves kiállítása Fehérgyarmat
(Városi Galéria, Kossuth tér 17.)
a kiállítást megnyitja: Kenyeres Imre, a Kölcsey TV Tiszta frrás című műsorának szerkesztője

február 8.

10:00

Csodatarisznya - a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. út 25.)
Jegyár:belépődíj: 200,- Ft

február 9.

15:00

Könyvtári Csevegések: Az írás megmarad - Marik Sándor, újságíró kötetbemutatója Kisvárda
(Városi Könyvtár, Flórián tér 19.)

február 9.

18:00

AB-VILL KC - Dunaferr férfi kézilabda Magyar Kupa Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

február 11.

Országos Biokonferencia Tarpa

február 11.

14:00

Jeles napok, ünnepi szokások: Február - Böjtelő hava Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

február 12.

10:00-19:00

Rólunk szólunk: az Európai Információs Pont EU tájékoztató napja Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

február 12.

13:00

Havas hétvége Harangodon: hóemberépítés, hószobrászat, szánkóverseny, korcsolyázás Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

február 12.

15:00

Plaza Tündér Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

február 12.

15:00

Mesélő Nyíregyháza - a Városvédő Egyesület havi találkozója Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
téma: Ilyés Gábor: Benczúr Gyula és Nyíregyháza

február 12.

17:00

Rhythm & Shoes Dance Club Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

február 12.

19:00

Csepűrágók Bálja Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

február 13.

10:00

Vasárnapi Bábszínház: Pomádé király új ruhája - a Matyi Műhely Bábszínház előadása Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. út 25.)
Jegyár:belépődíj: 200,- Ft

február 13.

16:00

Valentin-napi buli pároknak és párkeresőknek (8-88 éves korig) Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

február 13.

17:00

Vámos Miklós: Hogyan hódítsuk meg a nőket (férfiakat) - zenés-táncos vígjáték Nyíregyháza
(Váci Mihály Városi Művelődési Központ és Gyermekcentrum, Szabadság tér 9.)
Jegyár:belépődíj: 2.000,- Ft
Az ismerkedés, a visszautasítás, s általában az erotikus vonzerő rejtelmes titkairól, zongorakísérettel, tizenkét örökzöld slágerrel, a két nagy háború közötti időszakról.
szereplők: Görbe Nóra, Tahi Tóth László, Gyarmati István

február 14-25.

Nagy Éva és Tordainé Tóth Enikő gyöngyfűzők kiállítása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

február 15.

11:00

Téli mesék - a Mesekert Bábszínház előadása Gyulaháza
(Művelődési Ház

február 15.

13:30

Csodatarisznya - a Mesekert Bábszínház előadása Nyírtass
(Általános Iskola, Árpád u. 42.)

február 16.

10:00

Három kismalac és barátai - a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. út 25.)
Jegyár:belépődíj: 200,- Ft

február 16.

19:00

Kovács Kristóf: Kék veréb - marlenedith egy részben a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház előadásában Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)
Jegyár:belépődíj: 500-700,- Ft

február 17.

09:00

Filharmónia: Ne fogjon senki könnyelműn a húrok pengetésihez - a debreceni Gitárquartett és Fábryné Kurdy Klára, fuvolaművész műsora Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

február 17.

10:00

Filharmónia: Ne fogjon senki könnyelműn a húrok pengetésihez - a debreceni Gitárquartett és Fábryné Kurdy Klára, fuvolaművész műsora Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

február 17.

11:30

Filharmónia: Ne fogjon senki könnyelműn a húrok pengetésihez - a debreceni Gitárquartett és Fábryné Kurdy Klára, fuvolaművész műsora Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

február 17.

17:30

Székelyhidi Ferenc, amatőr festőművész
kiállításának megnyitója Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

február 18.

14:00

Játszóház: gyöngyfűzés Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

február 18-20.

18:00-19:00

Bibliai esték Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

február 19.

A fogfájós oroszlán - a Mandala Dalszínház előadása Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

február 19.

15:00

Farsangi mulatság Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)
15:00 játszóház: álarc készítés
16:00 jelmezverseny
17:00 a Kacifánt Együttes vidám, zenés műsora

február 21.

13:00

Jim Jacobs - Waren Casey: Grease (Pomádé) - zenés vígjáték a sárospataki Református Gimnázium Diákszínjátszóinak előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

február 21-25.

14:00

Bessenyei Hét Tiszabercel
(Bessenyei György Általános Iskola és Óvoda, Fő u. 19.)
Besseyei kultusz és hagyomány ápolása keretében miden év februárjában az általános iskola Bessenyei Hetet rendez, mely alkalommal számos vetélkedés kerül lebonyolításra:
iskolai vetélkedő Bessenyei György életéről, munkásságáról
rajzverseny a falu nevezetségeiről
sportdélután a szülők bevonásával
A hét fő eseménye a Rétközi Iskolaszövetség nyelvész versenye, melyet emlékműsor és koszorúzás előz meg.

február 21.

19:00

Jim Jacobs - Waren Casey: Grease (Pomádé) - zenés vígjáték a sárospataki Református Gimnázium Diákszínjátszóinak előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

február 22.

10:00

Párjanincs királykisasszony - a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. út 25.)
Jegyár:belépődíj: 200,- Ft

február 22.

10:00

Jim Jacobs - Waren Casey: Grease (Pomádé) - zenés vígjáték a sárospataki Református Gimnázium Diákszínjátszóinak előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

február 22.

14:00

Jim Jacobs - Waren Casey: Grease (Pomádé) - zenés vígjáték a sárospataki Református Gimnázium Diákszínjátszóinak előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

február 22.

18:00

Marso-Carmo Suzuki NYKK - Albacomp férfi kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

február 23-március 26.

Péreli Zsuzsa, gobelinművész kiállítása Nyíregyháza
(Pál Gyula terem, Vay Á. krt. 18.)

február 23.

10:30

Meseszínház: A brémai muzsikusok - az ürömi Nektár Gyermekszínház előadása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

február 23.

14:00

Meseszínház: A brémai muzsikusok - az ürömi Nektár Gyermekszínház előadása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

február 23.

15:00

"Ne fogjon senki könnyelműen a húrok pengetésihez" - a Debreceni Gitárquartett filharmóniai előadása Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

február 24.

19:00

Színpadi játék: Was Albert: Üzenet az otthoni hegyeknek… Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

február 25-27.

Nemzetközi Cinkefőző Verseny és Népi Ételek Kavalkádja Szatmárcseke

február 25.

15:30

ifjúsági férfi kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

február 25.

17:00

a Blue Orient Jazz Quartet hangversenye Nyíregyháza
(Vikár Sándor Zeneiskola, Kürt u. 5-11.)

február 25-27.

18:00-19:00

Bibliai esték Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

február 27.

11:00

Jelmezes gyermekfarsang Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

február 28.

18:00-21:00

Csendül a nóta… - magyar nótaest nótakedvelőknek Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

március 1.

12:00

Filharmónia: Népek zenéje, hagyományai - a budapesti Pannónia Klezmer Band előadása Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

március 1.

13:30

Filharmónia: Népek zenéje, hagyományai - a budapesti Pannónia Klezmer Band előadása Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

március 2.

18:00

Marso-Carmo Suzuki NYKK-Pécs férfi Kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

március 3-április 10.

Erdélyi Béla kamaratárlata Kisvárda
(Városi Könyvtár, Flórián tér 19.)
a kiállítást megnyitja: Csorba István Kadosa, az EKKM elnöke
közreműködik a Weiner Leó Alapfokú Művészeti és Zeneiskola

március 4-6.

VAKÁCIÓ turisztikai kiállítás Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

március 4.

14:00

Játszóház: kokárda készítése gyöngyből Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

március 4.

19:00

Beregdaróci Fonó: Félbevágott pipafüst - Berecz András előadása Beregdaróc
(Hét Csillag Üdülő és Konferenciaközpont, Alkotmány út 5.)

március 4.

19:00

Nőnapi Meglepetés Party Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Jegyár:belépődíj: 3.600,- Ft
zenés mozgásetűd humorral, iróniával fűszerezve, asszonyröptetés Krúdy Vigadó módra, borsajtolás egy női hasból, nő-háton lovaglás a középkorban, whisky bemutató kóstolóval egybekötve, exkluzív nőnapi menüsor svédasztalon tálalva, zenél a Romwalter Duó

március 5.

Cantemus Vegyeskar Hangversenye Nyíregyháza

március 5-május 1.

a 2004. évi fotóművészeti nyári egyetem hallgatóinak kiállítása Nyírbátor
megnyitó: 2005. március 05. 11:00
a vendégeket köszönti: Balla Jánosné, Nyírbátor polgármestere
a kiállítást megnyitja: Győri Lajos, fotográfiai közíró

március 5.

15:00

Plaza Tündér Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

március 5.

16:00

Állatmesék - a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

március 6.

10:00

Vasárnapi Bábszínház:
Kacor király - a Matyi Műhely Bábszínház előadása Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. út 25.)

március 6.

16:00-18:00

Dr. Lenkei Gábor és Csisztu Zsuzsa dedikál a Comos Diabosban Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

március 7-12.

Nők Napfényes Hete Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Könyvtár, Bátori út 1.)

március 7.

18:00

Balogh István újra mesél
a nagy utazó folytatja a Tridea Tisza-Szelegna Expedíció útját bemutató diavetítéssel egybekötött előadását Mátészalka
(Szatmári Múzeum, Kossuth u. 5.)

március 8.

09:10

Filharmónia: Pannónia Klezmer Band Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

március 9.

10:30

Mesebérlet: Vuk - mesejáték a budapesti Fogi Színház előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Könyvtár, Bátori út 1.)

március 9.

13:00

Magyar Rapszódia - nemzeti folk-rock egy részben a Talán Teátrum előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

március 9.

14:00

Mesebérlet: Vuk - mesejáték a budapesti Fogi Színház előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Könyvtár, Bátori út 1.)

március 9.

15:00

Könyvtári Csevegés: az M3-as autópálya a régész szemével Kisvárda
(Városi Könyvtár, Flórián tér 19.)
vendég: Istvánovics Eszter, régész

március 10.

14:00

Magyar Rapszódia - nemzeti folk-rock egy részben a Talán Teátrum előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

március 10.

17:00

Kovács Szilárd orgonaművész hangversenye Nyíregyháza
(Vikár Sándor Zeneiskola, Kürt u. 5-11.)

március 11.

AB-VILL KC - Szeged férfi Kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

március 12.

Észak-alföldi Régió Textilművészeti Fórum
Történeti textiliák bemutatója Nyíregyháza
(Népművészeti Egyesület, Zrínyi I. u. 8-10.)

március 12.

Textilművészeti Konferencia Hímzés szakág
„Szabadrajzú textilek” Nyíregyháza
(Népművészeti Egyesület, Zrínyi I. u. 8-10.)

március 12.

15:00

„Mesélő Nyíregyháza” – a Városvédő Egyesület havi találkozója Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
téma: Nyíregyháza fejlesztési tervei

március 12.

15:00

Plaza Tündér Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

március 12.

16:00

Készülődés a Húsvétra a Csiribiri együttessel Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

március 12-13.

18:00-19:00

Bibliai esték Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Könyvtár, Bátori út 1.)

március 13.

10:00

Vasárnapi Bábszínház:
Bátor sün - a Burattino Bábszínház előadása Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. út 25.)

március 14.

Tanka Kupa Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

március 15.

AB-VILL KC Magyar Kupa Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

március 15.

09:00

Utcai futóverseny Nagykálló
(Szabadság tér

március 15.

10:00

Világok világa Magyarország - a Talán Teátrum ünnepi műsora Nagykálló
(Szaadság kertünnepi köszöntő mond: Fehérné Somogyi Tünde

március 16-június 1.

Petkes József, festőművész kiállítása Nyíregyháza
(Volksbank Rt., Bercsényi u. 13.)

március 16.

11:00

Senki sem tökéletes - zenés játék egy amerikai film alapján a mátészalkai Komédiás Színkör előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

március 16.

18:00

Marso-Carmo Suzuki NYKK-Kaposvár férfi Kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

március 16.

19:00

Senki sem tökéletes - zenés játék egy amerikai film alapján a mátészalkai Komédiás Színkör előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

március 17-21.

Pro Archi 5. Nemzetközi Ifjúsági Vonószenekari Fesztivál Nyíregyháza

március 17.

17:00

MPKKI Megyei Pedagógiai Hetek:
Nyitóhangverseny a megyei zeneiskolák tanulóinak részvételével Nyíregyháza
(Vikár Sándor Zeneiskola, Kürt u. 5-11.)

március 17.

18:00

Keresztúri Sándor festőművész kiállításának megnyitója Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

március 19-20.

Veterán Autókiállítás Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

március 19.

10:00-15:00

Vendégünk: Bereg
tojásírás, keresztszemes motívumok hímzése, valamint a számítástechnika segítségével újszerű, gépi textilminta tervezési program szerepel a nap kínálatában Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)

március 19.

15:00

Plaza Tündér Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

március 19.

16:00

a Mandala Dalszínház műsora Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

március 19.

19:00

Márciusi névünnep tavaszköszöntővel Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

március 20.

10:00

Vasárnapi Bábszínház:
Húsvéti piros tojás - a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. út 25.)

március 21-április 4.

Szentföld - Vencsellei István, fotóművész kiállítása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Könyvtár, Bátori út 1.)
megnyitó:
2005. március 21. 16:00
a kiállítást megnyitja:
Kiss Zsolt, sóstóhegyi görög katolikus lelkész
közreműködik:
Fodor Anikó, fuvola
Fehér Tibor, vers
Madár Csaba, gitár

március 21.

18:00

Csendül a nóta… - magyar nótaest nótakedvelőknek egy ízletes vacsorával körítve Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

március 21.

18:00

egy óra Lukács Sándorral
a műsorban elhangzanak József Attila, Radnóti miklós, Ady Endre költeményei mellett a művész saját versei Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:belépődíj: 300-500,- Ft

március 22.

16:00

kiállítás a tojásfestő, tojásdíszítő versenyre érkezett alkotásokból Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Könyvtár, Bátori út 1.)

március 22.

17:00

Vendég a Nagyvilág c. folyóirat Nyíregyháza
(Vikár Sándor Zeneiskola, Kürt u. 5-11.)
a kortárs norvég irodalomból válogatott és műfordításokat készített: Kovács Katáng Ferenc, író, műfordító
beszélgetőtársa: Szőllősi Adrienne, irodalomtörténész, műfordító
vendég: Fázsy Anikó, a Nagyvilág c. folyóirat főszerkesztője
közreműködik: Pregitzer Fruzsina és Petneházy Attila, színművészek
zenetanárok:
Baráthné Orosz Klára, zongora
Hostisóczki Mária, fuvola
Szabó Antalné, zongora
Széles Csabáné, zongora
Tóth Csilla, ének
növendékek:
Benkő Daniella, zongora
Horányi Tamás, zongora
Szokira Zsófi, zongora

március 22.

19:00

Gyilkosság a Maxim utcában - krimikomédia a Talán Teátrum előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Könyvtár, Bátori út 1.)

március 23.

a húsvéti asztal elmaradhatatlan kellékei:
kalács (pipiske) és sárgatúró-készítés
hagyományos görög katolikus és református húsvéti terített asztalok bemutatója Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)

március 23.

10:00-15:00

tojásfestés iskolai csoportoknak
berzselés, beregi aranytojás-készítés, irókázás, karcolás Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)

március 25.

Kápolna Búcsú Timár
(Szabolcs vezér Általános Iskola, Szabadság út 57.)

március 25.

Rákóczi Ferencre emlékezünk Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Könyvtár, Bátori út 1.)

március 25.

10:00-15:00

tojásfestés iskolai csoportoknak
berzselés, beregi aranytojás-készítés, irókázás, karcolás Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)

március 25.

18:00

a Zenebarátok Kamarakórusa énekel passiót Mátészalka
(Római katolikus templom, Kossuth tér)

március 26.

10:00-15:00

tojásfestés iskolai családoknak
berzselés, beregi aranytojás-készítés, irókázás, karcolás Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)

március 26.

15:00

Plaza Tündér Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

március 26.

16:00

Húsvéti hímes tojás - a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

március 26.

18:00

Marso-Carmo Suzuki NYKK-Falco férfi Kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

március 27-28.

Rallycross Országos Bajnokság és Országos Amatőr versenysorozat Máriapócs
(RabócsiRing

március 28.

14:00

Húsvét, a Krisztus pászkája - Beregszászi János, nyíregyházi fotóművész fényképkiállítása Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)

március 28.

14:00

A biblia világa - kiállítás dr. Ötvös László, református lelkész bibliagyűjteményéből Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)

március 29.

19:00

Filharmónia-Raiffeisen 2004-2005.:
Simon Izabella és Várjon Dénes kétzongorás estje Nyíregyháza
(Kodály Zoltán Általános Iskola, Vay Á. krt. 18.)
Mozart: D-dúr szonáta kétzongorára K. 448
Ravel: Lúdanyó meséi
Schumann: Andate variációkkal
Debussy: Hat antik felirat
Debussy: Kis szvit

március 30.

18:00

AB-VILL KC - Debrecen férfi kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

április 1-15.

Kádas Katalin, grafikus, festő kiállítása Fehérgyarmat
(Városi Galéria, Kossuth tér 17.)
a kiállítást megnyitja: Bíró Miklós, a Sz-Sz-B. megyei Agrárkamara elnöke

április 1.

19:00

"Énekeljünk együtt" karaoke party Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

április 2.

15:00

Plaza Tündér Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

április 2.

16:00

Csodatarisznya - a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

április 2.

18:00

Marso-Carmo Suzuki NYKK - Paks férfi kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

április 2.

18:30

Beregdaróci Fonó Beregdaróc
(Kultúrház, Szabadság u. 27.)
18:30 a kender kikészítési munkálatai - bemutatja a Beregdaróci Hagyományőrző Egyesület
19:00 a Beregdaróci Népdalkör előadása
19:15 Hunyadi Péter Bandája, közreműködnek a Debreceni Állami Népi Együttes táncosai Hertz Vilmos vezetésével, a végén tánctanítás és táncház

április 4-május 19.

Közép-európai pillanatok - Bócsi Krisztián fotókiállítása Mátészalka
(Szatmári Múzeum, Kossuth u. 5.)
megnyitó: 2005. április 04. 18:00
a kiállítást megnyitja: Hamar Péter, filmesztéta

április 4.

13:00

Mesebérlet: Dr. Bera Károly – Jakab Zsolt: Tappancs és a meseerdő, avagy a kutya fája
- természetvédelmi színmű egy részben a budapesti Dömdödöm Színház előadása Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

április 4.

15:00

Mesebérlet: Dr. Bera Károly – Jakab Zsolt: Tappancs és a meseerdő, avagy a kutya fája
- természetvédelmi színmű egy részben a budapesti Dömdödöm Színház előadása Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

április 5.

10:00

Mesebérlet: Dr. Bera Károly – Jakab Zsolt: Tappancs és a meseerdő, avagy a kutya fája
- természetvédelmi színmű egy részben a budapesti Dömdödöm Színház előadása Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

április 5.

14:00

Mesebérlet: Dr. Bera Károly – Jakab Zsolt: Tappancs és a meseerdő, avagy a kutya fája
- természetvédelmi színmű egy részben a budapesti Dömdödöm Színház előadása Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

április 7.

09:00

50 perc alatt a Föld körül - filharmónia eladás a Talamba Ütőegyüttessel Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

április 7.

10:00

50 perc alatt a Föld körül - filharmónia eladás a Talamba Ütőegyüttessel Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

április 7.

11:30

50 perc alatt a Föld körül - filharmónia eladás a Talamba Ütőegyüttessel Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

április 8.

14:00

Játszóház: kabala készítés Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Könyvtár, Bátori út 1.)

április 9-10.

Greenpeace fotókiállítás Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

április 9.

09:00-15:00

4. korcsoportos fiú kézilabda megyei döntő Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

április 9.

10:00

Játszóház Nyíregyháza
(Felsősimai Művelődési Ház

április 9.

14:00

Játszóház Nyíregyháza
(Vajdabokori Művelődési Ház, Csendes u. 20.)

április 9.

15:00

„Mesélő Nyíregyháza” a Városvédő Egyesület havi találkozója Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
téma: Megemlékezés Alpár Ignác születésének 150 éves évfordulójáról

április 9.

15:00

Plaza Tündér Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

április 9.

15:00

ünnepi megemlékezés a Költészet Napjáról és Pál Rózsa kiállításának megnyitója Nyíregyháza (Borbánya)
(Borbányai Művelődési Ház, Margaretta u. 50.)

április 9.

16:00

Tavaszolás a Csiribirivel Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

április 10.

16:00

Kölcsey - Hajdúböszörmény női kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
18:00 ifjúsági mérkőzés

április 11.

Költészet Napja
József Attila születésének 100. évfordulója alkalmából Nyíregyháza
(Vikár Sándor Zeneiskola hangversenyterme, Kürt u. 5-11.)

április 11-16.

József Attila Hét Kisvárda
(Városi Könyvtár, Flórián tér 19.)
április 11. 15:00
Irodalom a társművészek szemével - Szabados István és Szeifried Zoltán könyvillusztrációinak kiállítása
megnyitja: Veres Miklós, MTA díjas gimnáziumi tanár
közreműködik a Weiner Leó Alapfokú Művészeti és Zeneiskola
helyszín: Városi Könyvtár, Flórián tér 19.
április 11. 16:00 József Attila - a Kor-Rock Társulat verses - zenés összeállítása
ünnepi beszédet mond Bakajsza András, irodalmár
helyszín: Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.
április 12. 14:00
József Attila szavalóverseny általános iskolás diákok részére
április 13. 14:00
József Attila szavalóverseny középiskolák részvételével
április 14. 14:00
József Attila művelődéstörténeti vetélkedő középiskolák részvételével
április 15. 14:00
József Attila művelődéstörténeti vetélkedő általános iskolák részvételével
április 16. 10:00
sajtótörténeti vetélkedő és versíró pályázat eredményhirdetése
helyszín: Városi Könyvtár, Flórián tér 19.

április 11.

15:00

Versmondó verseny a Költészet Napja alkalmából Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

április 11.

16:00

ünnepi megemlékezés a Magyar Kultúra Napjáról Nyíregyháza
(Vajdabokori Művelődési Ház, Csendes u. 20.)

április 11.

17:00

Költészet Napja
városi ünepség Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Könyvtár, Bátori út 1.)
közreműködik a budapesti Szentgyörgyi Társulat

április 11.

19:00

„Egy percre nálam van a szeretet”
Márai Sándor emlékműsor a születése napja alkalmából
közreműködnek:
Bács Ferenc, Jászai Mari-díjas, Érdemes művész
Kovács Éva és Nagy Csongor, a Szatmárnémeti Színház művészei Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

április 12.

10:00

A hallhatatlanságra vágyó királyfi - zenés mesejáték a győri Forrás Színház előadásában Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

április 12.

13:00

A hallhatatlanságra vágyó királyfi - zenés mesejáték a győri Forrás Színház előadásában Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

április 12.

14:00

Keressük a Nagy Könyvet - szellemi vetélkedő és felolvasó délután Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig című művéből Nyíregyháza
(Alvégesi Művelődési Ház, Honvéd u. 41.)
vendég: Kolos Virág, az író unokája

április 12.

14:30

Úton
táncjáték a Korányi Frigyes Gimnázium Drámatagozatos növendékeinek előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Könyvtár, Bátori út 1.)

április 12.

17:00

Irodalmi presszó
a Költészet Napja alkalmából József Attilára emlékezünk Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Könyvtár, Bátori út 1.)

április 13.

09:00

megemlékezés az űrhajózás napjáról:
Az emberes űrrepülés története dióhéjban
előadó: Tátrai Béla Nyíregyháza
(Örökösföldi Közművelődési Iroda, Fazekas J. tér 8.)

április 13.

14:00

ünnepi műsor a Költészet Napja alkalmából Nyíregyháza
(Kistelekiszőlői Művelődési Ház, Folyóka u. 7.)
fellépnek a Nyíregyházi Fősikola hallgatói

április 14.

14:00

Emlékműsor József Attila születésének 100. évfordulója tiszteletére Nyíregyháza
(Jósavárosi Művelődési Ház, Május 1. tér 10/a.)

április 14.

18:00

Csoma József festőművész kiállításának megnyitója Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

április 14.

19:00

Üzenet az otthoni hegyeknek… - színpadi játék a Nagyváradi Kiss Stúdió Színház előadásában Wass Albert művei alapján Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

április 15.

szabadtéri játékok tanulása Nyíregyháza (Butykatelep)
(Butykai Közösségi Ház és Szabadidő Központ, Benkő u. 1.)

április 15.

19:00

Három csillag jár az égen… - színpadi játék Márai Sándor, Nyírő József, Wass Albert művei alapján a Nagyváradi Kiss Stúdió Színház előadásában Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

április 16.

Észak-alföldi Régió Textilművészeti Fórum
Szövés bemutató Nyíregyháza
(Népművészeti Egyesület, Zrínyi I. u. 8-10.)

április 16.

Textilművészeti Konferencia, szövés szakág Nyíregyháza
(Népművészeti Egyesület, Zrínyi I. u. 8-10.)

április 16.

kerékpáros ügyességi verseny Nyíregyháza (Butykatelep)
(Butykai Közösségi Ház és Szabadidő Központ, Benkő u. 1.)

április 16.

14:00

Játszóház Nyíregyháza
(Mandabokori Művelődési Ház, Jegenye u. 19.)

április 16.

14:00

NyírPlaza 5. születésnap Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)
egész nap vidámpark
14:30 RTL Klub Receptklub Kaszás Gézával és Kovács Lázárral
fellép: Ördög Nóri, Crystal, Béka
15:00 Plaza Tündér
16:00 Zsákbamacska - a Mesekert Bábszínház elődadása
17:00 köszöntőt mond Csabai Lászlóné, Nyíregyháza Megyei Jogú Város polgármestere és Garamvölgyi Judit, a NyírPlaza igazgatója
17:00 Rhythm & Shoes Dance Club
kvíz játék, ajándékosztás
17:15 T-Dance produkció
17:30 Spirit harcművészeti iskola Szilágyi István mester vezetésével
17:40 T-Dance produkció
18:00 Vouge estélyi ruha és tavaszi kosztüm bemutató
18:00 Dancs Annamari produkciója
18:30 a Re-Flex táncegyüttes műsora
19:00 a 15 milliomodik látogató köszöntése
19:00 a Re-Flex táncegyüttes műsora
19:15 Fourtissimo
19:30 a Party Band műsora
19:45 Charlie koncert
20:15 Zséda koncert
20:15 500 szeletes szülinapi torta
21:00 tűzijáték

április 18.

12:00

Moliére: A fösvény - komédia a győri Forrás Színház előadásában Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

április 18.

16:30

Ratkó József emlékest Nyíregyháza
(Vasutas Művelődési Ház és Könyvtár, Toldi u. 23.)
a költő életművét méltatja: Babosi László, helytörténeti könyvtáros
közreműködnek: Illyés Péter, előadóművész és Jenei Judit, színművésznő, valamint a Da Capo vonósnégyes

április 18.

18:00

2000 év építészete Magyarországon - a magyar építészet 1000 éve - makettkiállítás Mátészalka
(Szatmári Múzeum, Kossuth u. 5.)
megnyitja: Szokolay Örs, a VÁTI Kht. információ managere
a kiállítást bemutatja: Dr. Bánfi Gyula, egyetemi tanár, a BMGE nyugalmazott tanszékvezetője

április 18.

19:00

Moliére: A fösvény - komédia a győri Forrás Színház előadásában Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

április 19.

Hernádi Ákos és Mocsári Károly kétzongorás koncertje Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

április 19.

10:30

Mesebérlet
Holle anyó - mesejáték a pécsi Bóbita Bábszínház előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Könyvtár, Bátori út 1.)

április 19.

14:00

Mesebérlet
Holle anyó - mesejáték a pécsi Bóbita Bábszínház előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Könyvtár, Bátori út 1.)

április 19.

17:00

Magánének tanszéki hangverseny Nyíregyháza
(Vikár Sándor Zeneiskola, Kürt u. 5-11.)

április 20.

08:45

Filharmónia Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Könyvtár, Bátori út 1.)

április 20.

19:00

Szirmai Albert – Bakonyi Károly – Gábor Andor: Mágnás Miska - operett három felvonásban a mátészalkai Komédiás Színkör előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

április 21-23.

5. Játék- és viseletes babakészítő tábor Nyíregyháza
(Népművészeti Egyesület, Zrínyi I. u. 8-10.)

április 21.

12:00

Évszázadok muzsikája - a nyíregyházi Cantemus Kórus filharmóniai hangversenye Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)
ismertet és vezényel: Szabó Dénes, Kossuth-díjas karnagy

április 21.

13:00

Évszázadok muzsikája - a nyíregyházi Cantemus Kórus filharmóniai hangversenye Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)
ismertet és vezényel: Szabó Dénes, Kossuth-díjas karnagy

április 21.

19:00

Tűzben égek és mégis vacogok - Villon művek dalban, szóban és mozgásban
a nyírbátori Talán Teátrum előadása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Könyvtár, Bátori út 1.)

április 21.

19:00

Kávéház Klausmann Viktorral Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

április 21.

19:00

Rejtelmek - a Sebő Együttes József Attila emlékműsora Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
közreműködnek:
Sebő Ferenc, Barvich István, Orczi Géza, Perger László
vendég: Palya Bea

április 22-24.

Autókiállítás Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

április 22.

A Föld Napja - kiállítás és megemlékezés Nyíregyháza
(Örökösföldi Közművelődési Iroda, Fazekas J. tér 8.)

április 22.

09:00

Tavaszi Szél Művészeti Bemutató Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)
mesemondás, prózamondás, versmondás, népdaléneklés, népi hangszeres kategória

április 23.

09:00

Tavaszi Szél Művészeti Bemutató Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)
moderntánc és néptánc kategória

április 23.

14:00

Játszóház Nyíregyháza
(Vajdabokori Művelődési Ház, Csendes u. 20.)

április 23.

15:00

Plaza Tündér Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

április 23.

15:00

a Primavera Balettegyüttes Gálaműsora Nyíregyháza (Borbánya)
(Borbányai Művelődési Ház, Margaretta u. 50.)

április 23.

16:00

Zsákbamacska - a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

április 24.

19:00

Presser: Dalok a színházból Nyíregyháza
(Kodály Zoltán Általános Iskola, Vay Á. krt. 18.)
Jegyár:3.500,- Ft, 4.000,- Ft, 4.500,- Ft

április 25-május 6.

Tarr János, festőművész kiállítása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Könyvtár, Bátori út 1.)

április 25.

13:00

A Föld Napja - vetélkedők, előadások, kiállítás és növények ültetése Nyíregyháza
(Kistelekiszőlői Művelődési Ház, Folyóka u. 7.)

április 25.

18:00

Csendül a nóta… - magyar nótaest nótakedvelőknek egy ízletes vacsorával körítve Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

április 25.

19:00

Eugene O'Neill: Vágy a szilfák alatt - dráma két részben a budaörsi Játékszín előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

április 26.

19:00

Filharmónia-Raiffeisen 2004-2005.:
a Szabolcsi Szimfonikus Zenekar koncertje Nyíregyháza
(Kodály Zoltán Általános Iskola, Vay Á. krt. 18.)
Muszorgszkij: Egy éj a kopár hegyen
Weber: Esz-dúr klarinét verseny
Beethoven: VII. szimfónia
szólista: Varga Gábor, klarinét
vezényel: Somos Csaba

április 28-május 12.

Csipkecsodák - kiállítás a Vasutas Csipkeverő Kör tagjainak munkáiból Nyíregyháza
(Vasutas Művelődési Ház és Könyvtár, Toldi u. 23.)
megnyitó: 2005.április 28.14:00

április 28.

16:00

Roma táncház Nyíregyháza
(Móricz Zsigmond Művelődési és Ifjúsági Ház, Szabolcs u. 10.)

április 29-30.

Mezőgazdasági Kiállítás és Vásár Tiszabercel
(Bessenyei György Mezőgazdasági Szakiskola és Kollégium, Fő u. 90.)

április 29.

14:00

Játszóház: liliom és tulipán készítése papírból Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Könyvtár, Bátori út 1.)

április 29.

17:00

„Tavaszi szél vizet áraszt” - népdalvetélkedő általános és középiskolások, valamint felnőttek számára Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

április 29.

20:00

Jazz-est Tiszavasvári
(Városi Művelődési Központ és Könyvtár, Szabadság tér 1.)
Jegyár:400,- Ft
fellépnek: Munkácsi - Veres Duó, Spirit Jazz Band, Natúr all Combó

április 30.

A gyermekek búcsúja Máriapócs
(Görög katolikus kegytemplom, Kossuth tér 25.)

április 30.

09:00

Halételek főzőversenye Levelek
(Leveleki-tó partja

április 30.

14:00

Játszóház Nyíregyháza
(Mandabokori Művelődési Ház, Jegenye u. 19.)

április 30.

15:00

Mandabokori Majális Nyíregyháza
(Mandabokori Művelődési Ház15:00 lovasfelvonulás és májusfaállítás a Guba Táncegyüttessel
16:00 az Alvégesi Népdalkör, a Vajdabokori Tirpák Népzenei Együttes, a Nefelejcs Szlovák Hagyományőrző Csoport, a Fekete Tűz Hagyományőrző Együttes műsora
18:00 Majális Bál

április 30.

15:00

Plaza Tündér Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

április 30.

19:30

Fáklyás felvonulás Záhony
(Európa tér

május 1.

Majális Nyíregyháza (Oros)
06:00 zenés ébresztő lovasfogatokkal
10:00 Május 1 Kupa labdarúgó-mérkőzések
14:30 a Kék Delfin Mazsorettcsoport műsora
15:00 musical egyveleg a Mandala Dalszínház előadásában
15:30 az orosi Nefelejcs Óvoda és a Hermann Ottó Általános Iskola műsora
16:00 a Görice Banda autentikus magyar népzenei bemutatója
16:20 a Primavera Balettegyüttes műsora
16:50 Estella keleti táncok
17:15 a Zoltán Erika Tánciskola műsora
17:45 nosztalgiázzon Poór Péter és Németh József táncdalénekesekkel

május 1.

Sóstói Majális Nyíregyháza (Sóstófürdő)
07:00 zenés ébresztő
11:00 megnyitó a tófürdő melletti nagyszínpadon
11:15 kézműves foglalkozások
11:30 a T-Dance Tánciskola műsora
12:00 ebéd - üstben főzött babgulyás, borsodi sörsátor
13:00 streetball (Tókuckó udvara)
13:30 hagyományos majálisi sportversenyek
14:00 a Mesekert Bábszínház előadása
15:00 Anyák napi köszöntő
16:00 sport- és sorversenyek eredményhirdetése, tombolasorsolás
17:00 a Flowers együttes fellépése
18:00 EU-torta felvágása
19:00 Vöröss István és zenekarának élő koncertje (Prognózis)
20:30 tűzijáték a tó felett

május 1.

Kertvárosi Majális Nyíregyháza
(NYVSC-pálya08:00-14:30 Kertvárosi Kispályás Gyermeklabdarúgó Torna
15:00 a Kék Delfin Mazsorettecsoport produkciója
15:15 a Csicsergő Óvoda gyermekcsoportjainak műsora
15:40 a TRIÁL extrém kerékpáros bemutatója
16:00 a Kertvárosi Iskola gyermekcsoportjainak műsora
16:20 a Guba Néptáncegyüttes előadása
16:40 az Estella Hastánciskola növendékeinek produkciója
17:10 a Kenguru Se műsora
17:30 a Halvány Őszirózsa Népdalkör előadása
17:40 a Nyírbátori Határőrség kommandósainak bemutatója
18:30 majális bál a Polip Együttessel
21:45 tűzijáték

május 1.

Majális Nagykálló
(Harangodi-tó partja09:00 májusfaállítás a dombtetőn
09:30 az Unió története - kiállítás
09:45 főzőverseny
10:00 mazsorettparádé a Kőrösi és a Grátis Egyesület előadásában
10:45 Himnusz
10:50 ünnepi beszédet mond Juhász Zoltán, polgármester
11:00 gyermekprogram: agyagozás, gyöngyfűzés, nemezelés, szalmafonás, csuhésodrás, üvegfestés
11:00 sportprogram: kispályás labdarúgás
11:00 színpadon a Kállai Kettős Néptáncegyüttes Utánpótlás csoportja
11:10 bemutatkoznak az alapfokú művészeti oktatás tánccsoportjai: Aprócska Tánccsoport, Rezeda Tánccsoport, Kiskállói Ifjúsági Néptáncegyüttes
11:30 kötetlen beszélgetés Tisza Andrással, a Sz-Sz-B. megyei Fejlesztési Ügynökség Kht. igazgatójával és Takács Szabolccsal, a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal Sz-Sz-B. megyei kirendeltségvezetőjével
11:35 iaido kobodu - keleti fegyveres harcművészeti bemutató
12:00 jó ebédhez szól a nóta az újfehértói Aranyősz Nyugdíjas Egyesület előadásában
12:20 a geszterédi Nyugdíjas Egyesület Hagyományőrző Körének műsora
12:35 a kállósemjéni általános iskola és diákotthon tanulóinak népi játék és néptáncbemutatója
12:45 népdalcsokor a Gilicemadár Népdalkör tolmácsolásában, majd színpadon a nagykállói citerások
13:10 Mici egér kalandjai - a Bóbita Bábszínház előadása
14:00 gyermekprogram: agyagozás, gyöngyfűzés, nemezelés, szalmafonás, csuhésodrás, üvegfestés
14:00 ""Sólyom szárnyán"" - nemzeti gála, válogatás magyar rockoperákból a Mandala Dalszínház zenés összeállításában
14:30 gyermekprogram: uniós szellemi akadályverseny
15:00 a balkányi általános iskola tánccsoportjának műsora
15:15 az Érpataki Asszonykórus előadása
15:30 a bökönyi Barota Mihály ÁMK furulyacsoportjának produkciója
15:45 a szakolyi Moderntánccsoport tánckompozíciói
16:00 gyermekprogram: népek játékai - tollaslabda, égető labda, kavicsvadászat, hurling, vak tehén, staféta vagy versenyfutás, kavicslövés, özvegyjáték
16:00 tradícionális indiai zenei bemutató
16:15 a testvérvárosok művészeti csoportjainak előadása
16:45 a Kállai Kettős Néptánc Klub műsora
17:00 a Los Andinos együttes koncertje
18:15 Supernem élő koncert
egész nap: légpuskalövészet és íjászat, kirakodóvásár, vízibiciklizés és csónakázás, körhinta, Krisna völgye, egyősi tradíció életre kel: védikus vegetáriánus ételek készítése és kóstolása, egyszerű élet, magasszintű gondolkodás, arcfestés, ötezer éves bölcsességek, harmonikus, boldog családi élet titkai, lélekvándorlás, yoga meditáció, tradicionális indiai zenei bemutató, kik a Krisnások

május 1.

Európaiság Napja - Majális 2005. Nyíregyháza
(Bujtos Városliget09:00 májusjárás Örökösföldön
10:00 májusfaállítás az Igrice Néptáncegyüttes közreműködésével
10:30 köszöntőt mond: Tukacs István, alpolgármester, Vaskó Mihály, az MSZOSZ megyei elnöke
10:40 a Jonatán Mazsorett Csoport műsora
11:05 színpadon a Guba Néptáncegyüttes
11:20 a Primavera Balettegyüttes előadása
11:45 Estella keleti táncok
12:00 Stramli Kings
13:00 a Vouge Modellügynökség divatbemutatója
13:30 színpadon: Roy és Ádám
14:05 az uniós vetélkedő eredményhirdetése, tombolasorsolás
14:20 Kerozin
15:00 a Zoltán Erika Tánciskola műsora
15:30 Zizi Labor
16:15 tombolasorsolás
16:25 nosztalgiázzon Poór Péter és Németh József táncdalénekesekkel
17:20 tombolasorsolás
17:45 Szikora Robi és a Gidák

május 1.

Majális a Múzeumfaluban Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)
10:00 májusfaállítás a Babszem Együttes közreműködésével
""Örök társunk a szamár"" kiállítás megnyitója a jármi kisnemesi házban
bábszínház, dobolás olajoshordókon, Filter performance, ismerkedés az íjászattal, kézműves foglalkozások, kung-fu, tábortűz, Babszem Néptáncegyüttes, Gosztola Adél és Sándor Juli gyermekműsora, Kék Delfin Mazsorettcsoport, Távolkeleti Harcművészetek Egyesületének iaido bemutatója
14:00-18:00 Civil mozi a Magtárban
18:00 Hair - a debreceni Rock Suli előadása
19:00 Jurij
21:00 Emil Rulez
22:00 Parno Graszt

május 1.

10:30

Majális Fehérgyarmat
(Városi Sportpálya10:30 modellező bemutató
11:00 lovasfogathajtó akadályverseny
14:00-18:00 Fehérgyarmat - Nyírbátor férfi és ifif bajnoki labdarúgó mérkőzések
15:30 modellező bemutató
15:00-20:00 kulturális programok a kőszínpadon amatőr művézeti csoportok résztvételével: Bárdos Lajos Általános és Művészeti Iskola, Kölcsey Ferenc Általános Iskola, Deák Ferenc Gimnázium, Barátság Nyugdíjas Klub, Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház
16:00 a Kacifánt Együttes gyermekkoncertje
18:45 Simly Show - zenés paródia Orbán Béla előadásában
19:30 a Gintonic Együttes műsora

május 1.

15:30

Majális Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)
15:30 a Szabolcs Koncert Fúvószenekar Kék Delfin Mazsorettcsoportjának bemutatója
16:00 a T-Dance produkciója
16:30 a Fourtissimo előadása
17:00 MÁZS produkció
18:00 a Vouge Modellügynökség bemutatója
19:00 a Los Andinos műsora
19:30 hastánc
20:00 Vikidál Gyula műsora

május 1.

16:00

Majális Nyíregyháza (Borbánya)
(Borbányai Művelődési Ház, Margaretta u. 50.)
fellépnek a Fanat-X Együttes táncosai, bűvész, a Nyíregyháza Főiskola tanító szakos hallgatói
este Boda zoltán zenekara szórakoztatja a táncolni vágyókat

május 3-18.

a Magvető Móricz Zsigmond Vándorkiállítása
a kiállítást megnyitja: Hegyi Katalin, a Petőfi Irodalmi Múzeum irodalomtörténésze Nyírbátor
(Báthory István Múzeum, Károlyi u. 21.)
közreműködik: Kemecsei Viktóriam a Tinódi Sebestyén Alapfokú Művészeti Iskola növendéke (ének)

május 3.

18:00

Tudod, hogy nincs bocsánat - Földes László "Hobó" zenés estje Nyíregyháza
(Alvégesi Művelődési Ház, Honvéd u. 41.)
Jegyár:300,- Ft

május 3.

19:00

Páratlan páros 2. (Bevilághálózva) - vígjáték két részben a nyíregyházi Mandala Dalszínház előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:600-800,- Ft

május 5-június 4.

a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Nemzetközi Zománcművészeti Alkotóműhelyének kiállítása - válogatás 30 év alkotásaiból Nyíregyháza
(Városi Galéria, Selyem u. 12.)
köszöntőt mond: Gyergyádesz László, az Alkotóműhely igazgatója
a kiállítást rendezte és megnyitja: Pap Gábor, művészettörténész

május 5.

17:00

vendégünk Nagy Gáspár, Kossuth-díjas költő és Görömbei András, Kossuth-díjas irodalomtörténész Mátészalka
(Képes Géza Városi Könyvtár, Bajcsy-Zs. u. 22.)

május 5.

18:00

Marso Carmo Suzuki NYKK - Zalaegerszeg férfi kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

május 7-8.

Európa Napok Tiszavasvári
(Városi Művelődési Központ és Könyvtár, Szabadság tér 1., Városi Strand, Nyárfa u. 6/a.)
május 07.
19:00 szabadtéri élő koncertek
fellépnek: Tequila, Emeretta Együttes (előzenekar), Bon Bon
21:00 tűzijáték
helyszín: művelődési központ parkja
május 08.
1. Tiszavasvári Öhönforgató Verseny és Néptáncfesztivál
a Városi Fúvószenekar reggeli zenés ébresztője
10:00 főzőverseny, bemutató, kóstoló, ökörsütés, jurtaépítés, íjász bemutató, népi- és ősi magyar mesterségek bemutatója
11:00 Vásárhelyi László Alapfokú Művészetoktatási Intézmény néptáncbemutatója
12:30 az öhönforgató verseny zsűrizése Benke László mesterszakácssal, díjátadás
Jó ebédhez szól a nóta - fellépnek: Szőllősi Emese, Szabó Sándor, Jeremiás Béla és zenekara
14:00 Szedlár János, Európa-bajnok sportíjász bemutatója
14:30 a nyíregyházi Igrice Néptáncegyüttes produkciója, kísér a Bürkös Zenekar
15:00 fellép a Crystal Együttes
15:30 a nyíregyházi Fedeles Lovarda lovasbemutatója
helyszín: Városi Strand

május 7.

14:30

NRK - Vasas női röplabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

május 10.

a fehérgyarmati Bárdos Lajos Általános és Művészeti Iskola Kézműves és Festészet tanszak növendékeinek vizsgakiállítása Fehérgyarmat
(Városi Galéria, Kossuth tér 7.)

május 10.

19:00

Forgách András: Móricz és a színésznő, avagy a szép, a jó, a gonosz - a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház előadása Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

május 11.

19:00

Filharmónia-Raiffeisen 2004-2005.:
Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara Nyíregyháza
(Kodály Zoltán Általános Iskola, Vay Á. krt. 18.)
vezényel és zongorázik: Vásáry Tamás
műsor: Zenék a tükörben
Liszt: Mephisto-keringő - Vásáry Tamás, zongora
Liszt: Mephisto-keringő zeneakarra
Muszorgszkij: Egy kiállítás képei - Vásáry Tamás, zongora
Muszorgszkij: Egy kiállítás képei zenekarra

május 12-június 20.

Dr. Petrovics Gyula kiállítása Nyírbátor
(Báthori István Múzeum, Egyház u. 1.)
a kiállítást megnyitja: Dr. Kovács Lajos
közreműködnek: a Tinódi Sebestyén Alapfokú Művészeti Iskola tanárai, Jobbágy József és Illés Imre (klarinét)

május 12.

19:00

Varnus Xavér orgonahangversenye Mátészalka
(Református templom, Kossuth tér)
Jegyár:1.500,- Ft

május 12.

19:00

Kávéház Klausmann Viktorral Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

május 13-15.

Városnap: A Népművészet Ünnepe Nyíregyháza
(Népművészeti Egyesület, Zrínyi I. u. 8-10.)

május 13-14.

09:00

Francia nyelvű Gyermekfesztivál Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

május 13.

15:00

Tavaszi Szél Művészeti Bemutató gálaműsora Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

május 14.

Reneszánsz est - a Cantemus bérletsorozat záróhangversenye Nyíregyháza
(Kodály Zoltán Általános Iskola, Vay Á. krt. 18.)

május 14-15.

Nemzetközi Vízimolnár Találkozó Túristvándi

május 14.

Városnap - megemlékezés az 1970-es árvízről Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

május 14.

15:00

a Városvédő Egyesület havi találkozója
Dr. Bene János: Nyíregyházi huszárok Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

május 14.

17:00

AB VILL KC - Százhalombatta férfi kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

május 15.

Töltike Fesztivál Penyige
(Általános Iskola udvara, sportpálya környéke)

május 15-16.

Rallycross Országos Bajnokság és Országos Amatőr versenysorozat Máriapócs
(RabócsiRing

május 15.

18:00

Marso Carmo Suzuki NYKK - Eger férfi kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

május 16.

09:00

Pünkösdi Sokadalom Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)
népzene, néptánc, modentánc, társastánc, színjáték, vásári komédia, kézműves foglalkozások, ügyességi versenyek, táncház, pünkösdi király választás, zöldáágjárás

május 17.

19:00

Részeink - a Talán Teátrum színházi estje beteg gyermekek gyógyulásának segítésére Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

május 18.

19:00

a Csík Zenekar koncertje Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Könyvtár, Bátori út 1.)

május 19.

19:00

Udvarias este - Tehetség kerestetik! Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
olyan fiatalok számára meghirdetett színpadi lehetőség, akik valamilyen művészeti ágban - ének, zene, tánc, versmondás, paródia, bűvészet stb. - tehetségesek

május 20.

14:00

Író - olvasó találkozó Nógrádi Gábor íróval Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

május 21.

10:00

Robinson Kupa amatőr terepkerékpár-verseny Nyíregyháza
(Robinson-domb10:00 köszöntő
10:15 kerékpáros felvonulás
10:30 terepkerékpár versenyek
13:00 díjkiosztás
13:30 tombola sorsolás
18:00 bringás buli

május 21.

11:00-14:00

Tisza Fesztivál Vásárosnamény
(Esze Tamás Művelődési Központ, Rákóczi u. 9.)
közreműködnek: Verbőci Táncegyüttes (Ukrajna), Tiszapéterfalvai Folklór Együttes és Ludovika Táncegyüttes (Beregszász), Rétköz Táncegyüttes (Kisvárda), Milotai Férfikórus, Nyírmadai Rózsaszirom Együttes, tákosi Napsugár Nyugdíjasklub Énekkara, tarpai Bereg Citerazenekar

május 21.

19:00

Megasztár koncert Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
Jegyár:2.000,- Ft
14 év alatt 1.200,- Ft

május 22.

10:00

Gyermeknap Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)
10:00 gyermekfilm vetítése
14:00 játszóház, tréfás ügyességi vetélkedő
16:00 Az erdei házikó titka - a Vidám Vándorok zenés gyermek-videoszínháza

május 22.

11:00

Kölcsey - Jászberényi Főiskola női kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

május 22.

18:00

AB VILL KC - Hargita férfi kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

május 23-június 6.

Match-box kiállítás Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Könyvtár, Bátori út 1.)

május 23.

17:00

3. Országos Elektronikus Zenei Verseny győzteseinek gálakoncertje Nyíregyháza
(Vikár Sándor Zeneiskola, Kürt u. 5-11.)

május 24.

16:00

Gospell - végzős drámások érettségi vizsgája színészmesterségből Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Könyvtár, Bátori út 1.)

május 25.

19:00

Carlo Goldoni: Chioggiai csetepaté - komédia két részben a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:800-1.000,- Ft

május 26.

16:00

Tűzben égek és mégis vacogok - Villon művek dalban, szóban és mozgásban a Talán Teátrum előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Könyvtár, Bátori út 1.)

május 26.

19:00

Kávéház Klausmann Viktorral Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

május 27-29.

8. Suliexpo Nemzetközi Gyermektalálkozó Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Park Szálloda, Tölgyes u. 68.)

május 27.

09:00-18:00

Kaktuszok és egyéb pozsgások kiállítása és vására Nyíregyháza
(Országzászló tér

május 27.

18:00

Pozsgai Zsolt: Szeretni, bolondulásig - zenés játék Szécsi Pál szerelmeiről Nyíregyháza
(Váci Mihály Városi Művelődési Központ és Gyermekcentrum, Szabadság tér 9.)
Jegyár:2.000,- Ft
szereplők: Gergely Róbert, Borbáth Ottília, Maronka Csilla, Nádas György, Radó Denise

május 27.

18:00

Marso Carmo Suzuki NYKK - MAFC férfi kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

május 28.

19:00

Baromék színházalnak - színházi pofátlanság egy részben (rendezői megjegyzés: már volt, aki röhögött rajta!) Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Könyvtár, Bátori út 1.)

május 29.

Gyermeknap Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

május 29.

11:00

Színészvizsga
az Oberon Színiiskola végzőseinek mestervizsgája Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Könyvtár, Bátori út 1.)

május 30.

18:00

Csendül a nóta - magyar nótaest nótakedvelőknek Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

június 1.

18:00

Boszorkánytánc - a Nagyváradi Állami Filharmónia Magyar Néptánc Együttesének produkciója Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:500,- Ft

június 2-5.

15. Kelet-Nyugat EXPO Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

június 2.

20:00

Udvarias este - "Tavaszi szél vizet áraszt" - népdalvetélkedő Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

június 3-4.

Nemzetközi Népművészeti Kiállítás és Vásár Kisvárda
(Flórián tér

június 3.

18:00

Szabó Zoltán, hegedűművész és Mengelkoch Éva, zongoraművésznő jótékonysági koncertje a Beregszászi Magyar Főiskoláért Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:500-1.000,- Ft

június 6.

15:00

Író-olvasó találkozó Vámos Miklóssal Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

június 8.

20:00

Operett Est a Szabolcsi Szimfonikus Zenekar közreműködésével Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)
műsor: J. Strauss, Lehár Ferenc, Kálmán Imre művei
szólót énekel: Lesznák Katalin, a pécsi Nemzeti Színház Operatársulatának művésze
vezényel: Somos Csaba, a pécsi Nemzeti Színház zeneigazgatója

június 9.

18:00

amatőr színjátszók a színpadon
bemutatkozik a Kaméleon Színjátszókör a Deák Ferenc Gimnázium tanulóival és a Petőfi Sándor Közgazdasági Szakközépiskola csoportja Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

június 9.

19:00

Schisgall: Szerelem, ó! - pár-játék két részben a Víg Színház művészeinek vendégjátékában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:erkély: 1.000,- Ft
földszint: 1.500,- Ft
szereplők: Hegyi Barbara, Lukács Sándor, Tahi Tóth László

június 11.

Észak-alföldi Régió: „Viseletes babák” rendezvénysorozat Nyíregyháza
(Népművészeti Egyesület, Zrínyi I. u. 8-10.)

június 11.

19:00

Népek zenéi koncertsorozat Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)

június 12.

MGSZ Gokart versenysorozat V. és VI. futama Máriapócs
(RabócsiRing

június 12.

18:30

Demjén koncert Nyíregyháza
(Bem József Általános Iskola, Epreskert u. 10.)

június 13.

11:00

Váci Mihály ébresztése Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)
a vendégeket köszönti: Dr. Dám László, megyei múzeumigazgató
program:
Ladányi András, író: Váci Mihály és a 21. század magyar irodalma?
Hámori István Péter, költő: Váci Mihályhoz írott versei és gondolatai
ifj. Szabó István, szobrászművész hozzászólása: Élő barátság és éltető szobor
Dr. D. Rácz Magdolna, múzeológus: Váci-relikviák a Jósa András Múzeum irodalomtörténeti gyűjteményében
Tar János, a Váci Emlékbizottság titkára: Emlék-őrzés
vetítés: a Váci Mihállyal 1964-ben készült televíziós beszélgetés részlete
Váci Mihály dedikált köteteiből és tárgyaiból készült alkalmi kamaratárlat
koszorúzás a Bessenyei téren álló Váci Mihály szobornál

június 16-18.

Kegyeleti Szakkiállítás Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

június 16.

15:00

Babakiállítás Kissné Szalontai Judit gyűjteményéből Nyírbátor
(Báthori István Múzeum, Károlyi u. 21.)
a kiállítást megnyitja: Dr. Cservenyák László, múzeumigazgató
közreműködik: a Talán Teátrum

június 16.

20:30

Zenélő Udvarias Esték: Mi Férfiak! - színes, zenés nyári vigalom Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
közreműködnek: Komédiás Színkör, Férfikórus, Szatmár Táncegyüttes

június 18.

19:00

Népek zenéi koncertsorozat:
Indiai est a Calcutta Trióval Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)

június 20-17.

Irodalmi presszó
Márai Sándor: Kiadatlan novellák című könyvét bemutatja Dr. Bódor Sándor, nyugdíjas pedagógus Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Könyvtár, Bátori út 1.)

június 23.

Szent Iván-éj Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)

június 23.

20:30

Baromék színházalnak - színházi pofátlanság egy részben a Talán Teátrum előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:300,- Ft

június 23.

22:00

Szent Iván-éj Mátészalka
(Szatmári Múzeum, Kossuth u. 5.)
Rodostótól - Borsiig Rákóczi nyomában - Szűcs Róbert, fotográfus kiállításának megnyitója
a kiállítást megnyitja: Petraskó Tamás, az expedíció vezetője
Szent Iván éji tűzgyújtás és tűzugrás
táncház a Szatmár Táncegyüttessel
Strassnoff Ignác, a koronázatlan szélhámoskirály könyvének bemutatója
meglepetés koncert

június 25-szeptember 30.

Cirkusztörténeti kiállítás Douwe Schulte gyűjteményéből Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)

június 26.

17:00

Balett évadzáró bemutató Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Központ és Könyvtár, Kossuth tér 17.)
Jegyár:300,- Ft

június 29-július 3.

Tárogató Világtalálkozó Vaja
(Vay Ádám Múzeum, Damjanich u. 75.)

július 1-4.

3. Európa Fesztivál Nyíregyháza (Butykatelep)
(Butykai Közösségi Ház és Szabadidőközpont, Benkő I. u.)

július 2.

10:00

2. Butykai Cseresznye Karnevál Nyíregyháza (Butykatelep)
(Butykai Közösségi Ház és Szabadidőközpont, Benkő I. u.)

július 6.

5. Nemzetközi Nemezművészeti Konferencia és Szakmai Bemutatói Nyíregyháza
(Népművészeti Egyesület, Zrínyi I. u. 8-10.)

július 8-10.

Szárnyas Sárkány Hete 13. Nemzetközi Nyírbátor
(Papok-rétjeUtcaszínházi Fesztivál
2005. július 08.
18:00 fesztiválnyitó felvonulás a városban a nyírbátori Koncertfúvószenekar
közreműködésével
18:30 Fanfara Complexa koncert
helyszín: Papok-rétje
19:30 Kim Potter (NZ): Comedy circus
helyszín: Papok-rétje
20:00 Pintér Béla Társulata: Parasztopera
helyszín: Korona Teátrum
20:00 Táncház a Sugalló és az Alsósófalvi Zenekar közreműködésével
helyszín: Minorita udvar
21:30 Teatr Prawdziwy (Pl): Az utolsó csata
helyszín: Papok-rétje
22:00 Pintér Béla Társulata: Parasztopera
helyszín: Korona Teátrum
22:30 DAKH Színház: Prológus a Macbethhez
helyszín: Minorita udvar
a Kocsmasátorban és a Vízi Színpadon a fesztivál idején talpalávaló muzsikát szolgáltat a Sugalló Zenekar és az Alsósófalvi Zenekar
2005. július 09.
10:00 Berbencés Vándorszín: Környei Alíz – Gulyás László: Bátorligeti mesék
helyszín: Korona Teátrum
11:00 Indul a Bábakalács Társulat mézeskalács sütödéje és Tóni csúzlizdája
helyszín: Vásársor
11:00 Gladys Kalfon (Fr): Toc toc toc qui est la?/Kopp, kopp ki van odabenn?
helyszín: Korona Teátrum
15:00 MárkusZínház: Mátyás király szárnyai
helyszín: Korona Teátrum
15:30 ORT-IKI: Parasztbiblia
helyszín: Múzeum kert
16:00 Kim Potter (NZ): Comedy circus
helyszín: Papok-rétje
16:30 Other Half (Gb): Bukott angyalok
helyszín: Papok-rétje
17:15 Szeredás Együttes: Század eleji vásári komédia
helyszín: Templom bejárat
17:30 Hattyú Dal Színház: Három körösztyén leány
helyszín: Korona Teátrum
18:00 Bozsik Yvette Társulat: Létramesék
helyszín: Minorita udvar
18:00 Pavel Vangeli: Táncoló marionettek
helyszín: Papok-rétje
19:00 Makám Zenekar: Makám Almanach
helyszín: Papok-rétje
20:00 Talán Teátrum: Baromék színházalnak
helyszín: Minorita udvar
20:00 Ariel Színház (Ro): A halhatatlanságra vágyó királyfi
helyszín: Korona Teátrum
20:00 Kátai Zoltán énekmondó estje
helyszín: Római katolikus templom
21:15 Teatr Prawdziwy (Pl): Vándorok
helyszín: Papok-rétje
22:00 József Attila-est: Geltz Péter: Egyáltalán nem; József Attila Alkalmi Társulás: Nem találok szavakat
helyszín: Korona Teátrum
23:00 DAH Színház: Kékszakállú
helyszín: Minorita udvar
2005. július 10.
10:00 Gabalyda Bábszínház: Csodakút, avagy az élet vize
helyszín: Korona Teátrum
11:00 Bartha Tóni: Paprika Jancsi
helyszín: Korona Teátrum
11:30 Makám Zenekar: Szinbád kalandjai
helyszín: Korona Teátrum
15:00 paThália: Csodafőzet, és Üstfoltozó
helyszín: Templom bejárat
15:00 Ládafia Műhely: Az ördög kilenc kérdése
helyszín: Korona Teátrum
16:00 Kuckó Művésztanya: A nagy csavargó
helyszín: Múzeum kert
16:00 „Sárkánycsapás” Ifjúsági Program résztvevőinek bemutatkozása: Kanegerek, körmös halak Csokonai nyomán
helyszín: Vízi színpad
16:30 Bábakalács Társulat: Jambóza cirkusz
helyszín: Múzeum kert
17:00 DAKH (Ua) koncert
helyszín: Papok-rétje
18:00 Zakusca Zenekar (Ro): Paraszt divatbemutató
helyszín: Minorita udvar
18:30 Forrás Színház: A fösvény
helyszín: Korona Teátrum
19:00 Kim Potter (NZ): Comedy circus
helyszín: Papok-rétje
19:30 Pavel Vangeli (Cz): Táncoló marionettek
helyszín: Papok-rétje
20:30 Langaléta Garabonciások: Horagus mester cirkusza
helyszín: Papok-rétje
21:00 Teatr Novogo Fronta (Cz): Phantomysteria
helyszín: Papok-rétje
21:40 TransylMania (Ro): Legyen úgy, mint régen volt - koncert
helyszín: Nagyszínpad
22:00 Sárkányégetés – Tűzijáték
helyszín: Fesztiváltér

július 8-9.

Közép-Nyírségi Hagyományok és Ízek Fesztiválja Baktalórántháza
(Vay Ádám Gimnázium, Naményi u. 7.)

július 8.

18:00

15 ária és 20 vezércsel Portisch Lajos nemzetközi nagymester dalestet és szimultánt ad Vásárosnamény (Gergelyiugornya)
(Tisza-partJegyár:jegyár egységesen 800,- Ft
10 éves korig ingyenes

július 8.

18:00

Japán papírsárkányok és pörgettyűk
"A világörökség Japánban" - Miyoshi Kazuyoshi, fotográfus kiállítása Mátészalka
(Szatmári Múzeum, Kossuth u. 5.)
a kiállítást megnyitja: Dr. P. Szalay Emőke, habilitált kandidátus

július 11-15.

Zöldalma Napok Porcsalma
(Kiss Áron Általános Iskola, Kultúr köz 2.)
július 11.
14:30 ""Én így csinálom - ezt tanítom 1.""
gyöngyfűzés: Konyári Ibolya
babakészítés: Som Istvánné, Fenyvesi Lászlóné
18:30 Vendégségben - itthon: Csehi Kálmánné, polgármester és Dr. Cservenyák László, etnográfus (Szatmári Múzeum, igazgató)
július 12.
14:30 ""Én így csinálom - ezt tanítom 2.""
gyöngyfűzés és babakészítés
18:30 Vendégségben - itthon: Kormos Csaba, lelkész, a Kiss Áron Alapítvány elnöke és Fábián Béla, a Csengeri Helytörténeti Múzeum vezetője
július 13.
14:30 ""Én így csinálom - ezt tanítom 3.""
gyöngyfűzés, babakészítés, termésjátékok
18:30 Vendégségbe hívtuk: beszélgetés Dr. Szabó Sarolta néprajzkutatóval (Jósa András Múzeum, Nyíregyháza) a térség kézműves hagyományairól és azok hasznosításáról
július 14.
14:30 ""Én így csinálom - ezt tanítom 4.""
Konyári László nyíracsádi fajátékkészítő munkanapja szatmári kézművesekkel - gyöngyfűzés, babakészítés
mesterkedések éjfélig
18:30 Vendégségbe hívtuk: Dr. Bodnár Zsuzsanna, néprajzkutató (Sóstói Múzeumfalu, Nyíregyháza) Népi gyermekjátékszer kultúránk Sz-Sz-B. megyében

július 13-18.

Hegyalja Fesztivál Rakamaz
(Tisza Kemping

július 13-21.

Kaláris Népművészeti Gyermektábor Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

július 15-szeptember 30.

Narancsos forradalom - Volodymyr Zhydchenko, fotóművész kiállítása Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)

július 16.

19:00

Népek zenéi koncertsorozat:
"Vodku v glodku"" odesszai zsidó zenei est Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)

július 17.

MGSZ Gokart versenysorozat VII. és VIII. futama Máriapócs
(RabócsiRing

július 21-augusztus 12.

38. Nemzetközi Tisza-túra Tiszabecs
(Tisza-folyójúlius 21. Bustyaháza
július 23. Tiszabecs
július 30. Tokaj
augusztus 06. Szolnok
augusztus 12. Szeged

július 21.

20:30

Zenélő Udvarias Esték:
a Banchieri Énekegyüttes hangversenye Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:300,- Ft

július 22-augusztus 3.

néprajzi kiállítás
barangolás tájainkon - régi technikák bemutatása Nyíregyháza
(Térgaléria, Nyírfa rér 5.)

július 22-24.

20:30-20:30

Vadnai László - Márkus Alfréd - Harmath Imre: A csúnya lány - zenés vígjáték a budapesti Turay Ida Színtársulat előadásában Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Hotel Barbizon, Szódaház u. 14.)
Jegyár:2.200,- Ft
esőnap: július 25. 20:30

július 23.

Anna Bál Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

július 23-31.

Kaláris Népművészeti Tábor Nagykálló
(Harangod

július 24.

Illés próféta búcsúja Máriapócs
(Görög katolikus templom, Kossuth tér 25.)

július 24.

16:00

MTV Roadshow Nyíregyháza
(Kossuth tér16:00 Speciál Együttes, Capuccino Együttes, Király testvérek (Király Linda iker testvérei), Hornyák Ádám és gyerek karaoke
19:00 karaoke felnőtteknek
20:30 gála műsor: Hevesi Tamás, NOX, V-Tech, Galambos Lajos, Rockker Zsolti, Komár László, Márió, Csocsesz

július 25-26.

Dada-napok Tiszadada
(Sportpálya, Tisza-part)

július 25.

18:00

Csendül a nóta - magyar nótaest nótakedvelőknek Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

augusztus 3-6.

Ifjúság a Kárpátok folklórjáért - népművészeti kiállítás Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)
augusztus 06. 18:00 gálaműsor

augusztus 4.

20:00

Zenit koncert Nyíregyháza
(Szabadtéri Színpad, Benczúr tér 20.)
Jegyár:1.700,- Ft

augusztus 5-17.

iparművészek kiállítása
kézműves foglalkozások Nyíregyháza
(Térgaléria, Nyírfa tér 5.)

augusztus 5-6.

Daróci Kenderes Napok Beregdaróc
augusztus 05. 09:00
a napkori Lovas Sportegyesület lovasfelvonulása
kendernyűvés, áztatás
Zemplén Gyermek és Ifjúsági Táncegyüttes
ököritófülpösi Fergeteges Táncegyüttes
Csaronda Férfikórus
Beregdaróci Népdalkör
Szerendás Népzenei Együttes
20:00 a Talán Teátrum zenés színházi előadása
augusztus 06. 09:30
kenderes udvar, vásártér, ízek utcája, játékudvar, kézművesek utcája, honfoglaló udvar, fogatok utcája
a vásárosnaményi Fúvószenekar hívogatója
gólyalábasok, vásári attrakció, bábszínház,
Horpácsik János Néptánc Egyesület
Parasztbiblia - népi jelenetek
Csillagösvény íjászbemutató
20:00 szabadtéri bál, tűzijáték

augusztus 6.

19:30

Szokolay Balázs koncertje Tiszadob
(Andrássy-kastély, Bocskai út 59.)
Jegyár:500-3.000,- Ft
Haydn: C-dúr szonáta No. 60 HOB.XVI/50
Grieg: e-moll szonáta Op. 7
szünet
Schubert-Liszt: Bécsi esték (részlet)
Dvořak: 2 keringő – A-dúr
A - moll
Schumann: Davidsbündler Táncok Op. 6

augusztus 6.

19:30

Zenés Nyári Esték a Vajai Várkastélyban:
a nyíregyházi Da Capo vonósnégyes zenei hangversenye Vaja
(Vay Ádám Múzeum, Damjanich u. 75.)
program:
J.S.Bach: Air
W.A. Mozart: Kis éji zene, I. tétel
Sibelius: Andante festivo
Farkas: Régi magyar táncok
Kocsár: Pozsonyi táncok
Kókay: Kis verbunkos
előadják:
Dávid Judit, hegedű
Nagy Orsolya, hegedű
Antal Anikó Zsuzsanna, brácsa
Dr. Bakos Mariann, cselló
közreműködik: Illyés Péter, előadóművész (versek)
Macskássy Izolda, grafikusművész kiállításnak megnyitása
a tárlatot bemutatja: Ujváry Mária, a putnoki Holló László Galéria vezetője
a kiállítás megtekinthető augusztus 12-ig

augusztus 6.

21:00

A lélek horizontjai - divatbemutató Hensperger Cecília iparművész tervezéseiből Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)

augusztus 6.

21:00

Tankcsapda élő koncert Vásárosnamény (Gergelyiugornya)
(Tisza-partJegyár:egységesen 800,- Ft
10 éves korig ingyenes

augusztus 7.

„Boldog Békeidők Hangulata a Beregsurányi Bárókertben” Beregsurány
a Talán Teátrumművészei korhű ruhában fogadják a vendégeket
hagyományőrző lovasprogramok
régi, népies játékok gyerekeknek
konyhaművészet, népi ízek, sütés-főzés a tájházban

augusztus 7.

19:30

Rajkó zenekar tánckarral Nyíregyháza
(Szabadtéri Színpad, Benczúr tér 20.)
Jegyár:990,- Ft
esőnap: augusztus 08. 19:30

augusztus 8.

18:00

5. Kraszna-menti Alkotótábor Zárókiállítása Mátészalka
(Szatmári Múzeum, Kossuth u. 5.)
a kiállítást megnyitja: Dr. Cservenyák László, a Szatmári Múzeum igazgatója és Balogh István, a Tridea Természetvédelmi Egyesület elnöke

augusztus 11.

20:30

Szörényi-Bródy: István, a király - rockopera Nyíregyháza
(Szabadtéri Színpad, Benczúr tér 20.)
Jegyár:elővételben: 2.700,- Ft
helyszínen: 3.200,- Ft
István: Varga Miklós
Laborc: Nagy Feró
Koppány: Vikidál Gyula

augusztus 12.

10:00

Nyírségi Lakodalmas és 5. Nyíregyházi Vőfélytalálkozó Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)
10:00 hagyományos lakodalmi előkészületek (tyúkkopasztás, húslevesfőzés, káposztatöltés, kőttesek sütése kemencében)
15:00 kelengyevitel, lánykikérés vőfélyek bevonásával, fiúbúcsúztató, végigvonulás a falun zeneszó kíséretében
közreműködik: a Boglárka Néptánccsoport Bodnár Zoltán vezetésével
18:00 5 fogásos lakodalmas menü a vőfélyek rigmusai kísérve

augusztus 13-28.

15. Férfi Junior Kézilabda Világbajnokság Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

augusztus 13-14.

Nagyboldogasszony - az Istenszülő mennybe menetelének búcsúja Máriapócs
(Görög katolikus templom, Kossuth tér 25.)

augusztus 13.

20:30

Shisgal: Szerelem, ó! - bohózat Nyíregyháza
(Szabadtéri Színpad, Benczúr tér 20.)
Jegyár:2.000,- Ft
szereplők: Hegyi Barbara, Lukács Sándor, Tahi Tóth László
esőnap: augusztus 14.

augusztus 14.

Tirpák szokások, ételek, szőttesek bemutatója Nyíregyháza

augusztus 14.

10:00

Nagycserkeszi Dinnyefesztivál Nagycserkesz
(Sportpálya10:00 a rendezvény nyitó műsora: szavalatok magyarul és szlovákul, mazsorett parádé
10:30 kettes fogatok akadályhajtó versenye, mókás dinnyés játékok, vetélkedők: dinnyeszeletelő, dinnyeevő, dinnyeszobrász, dinnyemaglövő verseny, dinnyekugli, snúrozás dinnyével
13:00 Nagycserkesz címerének és zászlajának szentelése
13:40 hagyományőrző kulturális műsor
15:00 vadászhajtás
20:30 utcabál nosztalgiazenével
22:00 tűzijáték

augusztus 14.

21:00

Sóstó Fiesta Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Parkfürdő, Berenát út 1-3.)

augusztus 19-31.

kistérségek bemutatkozása
Magyarország 100 csodája
zenei rendezvények Nyíregyháza
(Térgaléria, Nyírfa tér 5.)

augusztus 19-31.

15 év tranzit: magyarországi kortárs építészet Nyíregyháza
(Városi Galéria, Selyem u. 12.)

augusztus 19.

19:30

államalapításhoz kapcsolódó rendezvény Záhony
(Európa tér

augusztus 20-21.

4. Liget Nemzetközi Gyermek Néptáncfesztivál Balkány

augusztus 20.

Kenyérünnep Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)

augusztus 20.

Gyúrt tésztás ételek gasztronómiai fesztiválja Túristvándi
(Vízimalom Panzió, Malom u. 3.)

augusztus 20.

Augusztus 20-i rendezvény Nyíregyháza
(Vajdabokori Művelődési Ház udvara

augusztus 20.

Szent István napi ünnepség Nyíregyháza (Butykatelep)
(Butykai Közösségi Ház és Szabadidőközpont, Benkő I. u. 1.)

augusztus 20.

Falunap Tiborszállás
(Szent István Emlékpark, Dózsa Gy. u.)

augusztus 20.

Fürdő Fiesta Baktalórántháza
(Városi Strandfürdő, Naményi u.)

augusztus 20.

09:00

Kaktuszok és egyéb pozsgások kiállítása és vására Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Állatpark

augusztus 20.

10:00

Szent István napi Városünnep Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

augusztus 20.

13:45

Államalapító Szent István királyunk ünnepe Nagykálló
(Piactérgyöngyfűzés, gipszfestés, csuhéfonás, kirakodóvásár
13:45 a Grátis Majorette csoport bemutatója
14:00 gólyalábas vásári attrakciók a debreceni Ort-Iki Színház előadásában
14:45 a Grátis Majorette csoport parádéja
15:00 ünnepi köszöntő, kenyérszentelés
15:20 a Kállai Tűzrózsa Együttes műsora
16:00 A kiscipó - mesejáték a Pillangó Bábszínház előadásában
16:45 Wing-Tzun kung-fu önvédelmi bemutató
17:15 a Szabolcs DSE társastáncosainak latin és modern koreográfiái
18:00 Pahoy Pamukkale Folk Dance Ensemble (Törökország) műsora
18:45 Humorzsák - vendégünk a Kocsi duó
19:30 vidám dalcsokor a Gilicemadár Népdalkör előadásában
20:00 hastáncbemutató
20:30 De, azért süss fel Nap - a nyírbátori Talán Teátrum előadásában
21:30 tűzijáték

augusztus 20.

14:45

Szent István-napi népünnepély Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)
Szabolcsi Fúvószenekar és Mazsorettcsoport
Y2K tánccirkusz
Vouge divatbemutató
Reflex tánccsoport
Club 54
Karda Beáta és Mystery Gang

augusztus 21.

18:30

Zenés Nyáresték
közreműködik a budapesti Hunnia Rézfúvós Quintett Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

augusztus 21.

19:00

Orgonahangverseny
orgonán játszik: Váradi Antal, orgonaművész (Stuttgart)
közerműködik: a Cantemus Decorus Énekegyüttes Nyíregyháza
(Római katolikus társszékesegyház, Kossuth tér 4.)
műsor:
J.S.Bach: g-moll fantázia és fúga - BWV 542
M.Dupré: g-moll preludium ás fúga - Op.6.
Th.Tallis: O, nata lux
Th.Tallis: If you love me
G.Franaby: Értsd meg, amit mondok
G.Palestrina: O, crux ave
Ch.M.Widor: f-moll orgonaszimfónia - Op.42.nr.1.
I. Allegro
IV. Adagio
V. Allegro

augusztus 21.

21:00

záró nap: Edda élő koncert Vásárosnamény (Gergelyiugornya)
(Tisza-partJegyár:egységesen 800,- Ft
10 éves korig ingyenes

augusztus 27.

20:30

Best Uff: A farkas a mezőn-től a Winetou-n át a Pucér nőkig - a L'Art Pour L'Art előadása Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Hotel Barbizon, Szódaház u. 14.)
Jegyár:2.200,- Ft

augusztus 31-szeptember 4.

Mátészalkai Fényes Napok Kulturális és Idegenforgalmi Fesztivál Mátészalka
augusztus 31. 14:00-17:00
Amatőr filmesek bemutatója
helyszín: Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.
augusztus 31. 17:00
Gyulai Líviusz Grafikusművész kiállításának megnyitója
megnyitja: Antall István, a Magyar Rádió irodalmi szerkesztője
Botz Yvette iparművész Fényjáték c. kiállításának megnyitója
megnyitja: Ölbey István, belső-építész
helyszín: Szatmári Múzeum, Kossuth u. 5.
augusztus 31. 19:00
Kocsis Zoltán zongorakoncertje
helyszín: Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.
belépő:1.500,- Ft
szeptember 01. 09:00- 21:00
népművészeti vásár, játszóház
helyszín: Kölcsey utca
szeptember 01. 10:00-12:00
filmvetítés Gyulai Líviusz és András Ferenc munkáiból
helyszín: Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.
szeptember 01. 10:00-12:00
turisztikai konferencia plenáris ülés
meghívott előadók: Tóth József, Hupuczi László, Katona Ilona, Dr. Hanusz Árpád
helyszín: Szatmári Múzeum, Kossuth u. 5.
szeptember 01. 14:00-16:00
amatőr filmesek bemutatója
helyszín: Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.
szeptember 01. 14:00-16:00
turisztikai konferencia - szekció munka
helyszín: Szatmári Múzeum, Kossuth u. 5.
szeptember 01. 16:30
kerékpár és lovastúra, lovas-kocsizás
helyszín: Főnix Park
előzetes jelentkezés: dr.ungvari@freemail.hu, 30/533 1551
szeptember 01. 17:00
SIRPA IHANUS kiállításának megnyitója
megnyitja: Finnország Budapesti Nagykövetségének Kulturális Attaséja
helyszín: Zsinagóga
szeptember 01. 17:30
a Dávid Klezmer Quintett koncertje
helyszín: Zsinagóga
szeptember 01. 18:00
100 Folk Celsius koncert
helyszín: Művelődési Központ előtti nagyszínpad
szeptember 01. 19:30
ünnepélyes tűzgyújtás, fáklyás felvonulás
helyszín: Kossuth tér
szeptember 01. 20:20
fesztivál nyitó: Kiss Péter, miniszter
helyszín: nagyszínpad és környéke
szeptember 01. 20:30
Charlie koncert
helyszín: nagyszínpad
szeptember 02. 05:00-20:00
ökörsütés
helyszín: nagyszínpad környéke
szeptember 02. 09:00- 21:00
népművészeti vásár, játszóház
helyszín: Kölcsey utca
szeptember 02. 09:00-18:00
konferencia: „Lesznek-e a jövőben is olvasók, avagy miért nem olvasnak a gyerekek”
helyszín: Képes Géza Városi Könyvtár
szeptember 02. 09:00-15:00
Michna Rally-team Skoda WRC bemutatója
helyszín: Hősök tere
szeptember 02. 10:00-12:00
konferencia :A média szerepe a ma társadalmában
meghívott előadók: Batiz András, Vértessy Sándor, Baló György
helyszín: Kolping-ház
szeptember 02. 10:00-12:00
filmvetítés: Gyulai Líviusz és András Ferenc munkáiból
helyszín: Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.
szeptember 02. 10:00
Ládafia - bábszínházi előadás
helyszín: Szatmári Múzeum, Kossuth u. 5.
szeptember 02. 11:00
a TransylMánia Együttes koncertje
helyszín: nagyszínpad
szeptember 02. 12:00
diákoké a színpad
helyszín: nagyszínpad és környéke
szeptember 02. 14:00-16:00
konferencia: Az iskola, a település szerepe a gyermek későbbi társadalmi életében
meghívott vendégek: Prof. Ranschburg Jenő, Dr. Vajda Zsuzsa
helyszín: Kolping-ház
szeptember 02. 14:00-16:00
amatőr filmesek bemutatója
helyszín: Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.
szeptember 02. 14:00
Ládafia - bábszínházi előadás
helyszín: Szatmári Múzeum, Kossuth u. 5.
szeptember 02. 15:45
Szatmárnémeti Magyar Néptánccsoport műsora
helyszín: nagyszínpad
szeptember 02. 16:30
a Monti csárdástól a Kalotaszegi táncokig - a Rajkó Zenekar műsora
helyszín: nagyszínpad
szeptember 02. 17:00
Párizsi eső - Dunai Tamás és a Pódium Duó műsora
előtte: Ádám Jenő Pedagógus Kórus
helyszín: Zsinagóga
szeptember 02. 18:00
Sebő Együttes koncert
helyszín: nagyszínpad
szeptember 02. 19:00
Szatmár Néptáncegyüttes műsora
majd táncház
helyszín: nagyszínpad és környéke
szeptember 02. 20:30
Benkó Dixieland Band koncert
helyszín: nagyszínpad
szeptember 02. 22:00
G-Jam Projekt Zenekar koncertje
helyszín: nagyszínpad
szeptember 02. 23:00
városi amatőr fotó és film archívum – vetítés régi felvételekből
helyszín: Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.
szeptember 03. 09:00-21:00
népművészeti vásár, játszóház
helyszín: Kölcsey utca
szeptember 03. 09:00-16:00
diákoké a tér
helyszín: Kölcsey tér
szeptember 03. 09:00
kerékpár és lovastúra, lovas-kocsizás
helyszín: Főnix Park
előzetes jelentkezés: dr.ungvari@freemail.hu, 30/533 1551
szeptember 03. 09:30-15:00
sztárkonyha Várkonyi Andrással és barátaival: Kiss Ramóna, Marenek Franciska, Vargha Izabella, Szabó Erika, Kárpáti Péter
helyszín: nagyszínpad környéke
szeptember 03. 09:30-12:30
főzés
szeptember 03. 13:00
nagy kvízjáték
szeptember 03. 14:00
Varázslat - vidám zenés műsor
szeptember 03. 15:00-17:50
városi amatőr művészeti együttesek, sportegyesületek
szeptember 03. 17:20
a Munkácsi Kultúrház Asszonykórusának műsora
helyszín: nagyszínpad
szeptember 03. 15:00
íjászat kezdőknek és haladóknak
helyszín: Alapfokú Művészeti Iskola udvara
szeptember 03. 17:00
Free Style Chamber Orchestra
helyszín: Zsinagóga
szeptember 03. 18:00
Heilig Gábor és Eszményi Viktória
helyszín: nagyszínpad
szeptember 03. 19:00
színházi komédia - vendég-előadás a Vidor Fesztiválról
helyszín: Esze Tamás Gimnázium belső udvara
szeptember 03. 21:00
a Kormorán Együttes koncertje
helyszín: nagyszínpad
szeptember 03. 23:00
fesztiválzárás
helyszín: nagyszínpad és környéke
szeptember 04. 20:00
Kálmán Imre: Marica grófnő - nagyoperett két részben a Fővárosi Operettszínház előadásában
helyszín: nagyszínpad
ülőhely: 300,- Ft

szeptember 1-30.

„Gyümölcs-csendéletek” Képzőművészeti Kiállítás Nyíregyháza
(Váci Mihály Városi Művelődési Központ és Gyermekcentrum, Szabadság tér 9.)

szeptember 2-21.

Horváth Judit természetes anyagokból készült műveinek kiállítása Nyíregyháza
(Térgaléria, Nyírfa tér 5.)
így készül… szalma, vessző, csuhé, len, vászon - Natúra Manufaktúra, kreatív anyagok

szeptember 2-10.

4. VIDOR Fesztivál, avagy a Vidámság és Derű Országos Seregszemléje Nyíregyháza

szeptember 3.

Szent Mihály havi munkálkodások Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)

szeptember 3-10.

4. Vidor Fesztivál: efZámbó István tárlata Nyíregyháza
(Pál Gyula terem, Vay Á. krt. 18.)

szeptember 3.

08:00

3. Nemzetközi KGST Party Keleti Autó Találkozó Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

szeptember 4.

Rallycross Országos Amatőr versenysorozat Máriapócs
(RabócsiRing

szeptember 7-október 4.

Oláh Katalin és Szűrös Éva közös kamaratárlata Kisvárda
(Városi Könyvtár, Flórián tér 19.)
megnyitó: szeptember 07. 16:00
a kiállítást megnyitja: Csorba István Kadosam az EKKM elnöke
közreműködik a a Weiner Leó Alapfokú Művészeti és Zeneiskola

szeptember 8-október 8.

Győrfi Lajos, szobrászművész kiállítása Nyíregyháza
(Városi Galéria, Selyem u. 12.)

szeptember 10.

Krumplifesztivál Gávavencsellő (Gáva)
fesztiválnyitó felvonulás, mazsorettek nyitótánca, ünnepélyes tűzgyújtás, burgonyás ételek főzőversenye, mazsorettek, moderntáncosok bemutatkozása, kézműves, lovas, íjász bemutató, cigány ősi mesterségek sátra, néptáncbemutató, szórakoztató műsorok, játszóudvar, tűzoltó, kutyás bemutató, krumplibajnokság, táncház, kirakodó vásár, sztárvendég, utcabál

szeptember 10-11.

Kisboldogasszony - az Istenszülő születésének búcsúja Máriapócs
(Görög katolikus templom, Kossuth tér 25.)

szeptember 10.

„EU: belül tágasabb” rendezvénysorozat nyíregyházi állomása Nyíregyháza
(Hősök tere

szeptember 10.

18:30

Zenés Nyárest: a Talán Teátrum előadása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

szeptember 12-22.

Nagykálló főtere és fontosabb épületei - Dohy Sándor, makett-készítő kiállítása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

szeptember 14-30.

„Hogyan képzelem el a Gyümölcskarnevált?” – gyermekrajz-pályázat kiállítása Nyíregyháza
(Váci Mihály Városi Művelődési Központ és Gyermekcentrum, Szabadság tér 9.)

szeptember 14.

18:00

NYKC - Elektromos férfi kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
16:00 ifjúsági mérkőzés

szeptember 16-17.

Kóstoljuk meg Magyarországot! Nyíregyháza (Sóstóhegy)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)

szeptember 16-18.

Alma Kupa Nemzetközi Női Röplabda Torna Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

szeptember 16.

14:00

Játszóház: gyöngyből készült virágok Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

szeptember 17-18.

Kulturális Örökség Napjai Nagykálló
szeptember 17.
09:00 a Szilágyi-kúria megtekintése
kézműves bemutatók: papírmerítés, iniciálé festés, viaszgyertya készítés, csipkeverés, gyöngyfűzés, nemezelés
14:00 a megyebálokat bemutató kiadványok, fényképek, muzeális filmfelvételek bemutatása az egykori vármegyeházában
szeptember 18. Harangod
09:00 kézműves táborok és az építkezés története - kiállítás és tárlatvezetés, kézműves foglalkozások, öhönfőzés, néptáncegyüttesek bemutatkozása

szeptember 17-18.

Kulturális Örökség Napjai Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)
szeptember 17.
10:00 tárlatvezetés Dr. Szabó Saroltával és Dr. Ratkó Lujzával: A Jászságtól a Beregig
11:00 népzenei kalandozás - program gyerekeknek, családoknak Hajdú Ágota vezetésével
15:00 tárlatvezetés Dr. Szabó Saroltával és Dr. Ratkó Lujzával: A Jászságtól a Beregig
szeptember 18.
10:30-12:00 "Szabolcs és Szatmár költői, Hajdúság és a Bereg igazmondói" - Dinnyés József zenés irodalmi műsora
a Zöld Kerék Alapítvány 2005. évi Tisza-forrás túráján készült színes fényképfelvételeket bemutatja Kazai Béla és barátai
"Templomok, kastélyok, kúriák" c. kötet második, bővített kiadását bemutatják a szerzők Bodnár István, költő, újságíró és Szatmári István, építész

szeptember 17.

13:00

Kölcsey - Salgótarján női kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
14:45 ifjúsági mérkőzés

szeptember 18.

18:00

NRK - Gödöllő Extra Liga női röplabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
utána: junior mérkőzés

szeptember 19.

17:00

Irodalmi Presszó: két író egy témára Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)
előadó: Dr. Bódor Sándor, nyugdíjas pedagógus

szeptember 20.

Autóbusz kiállítás Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

szeptember 21.

15:00

Könyvtári Csevegés: Előhangok és visszhangok - Czóbel Minka hatása a magyar költőkre Kisvárda
(Városi Könyvtár, Flórián tér 19.)
vendég: Veres Miklós, MTA-díjas gimnáziumi tanár

szeptember 23-október 12.

Divat és Generáció: Így élünk mi! Nyíregyháza
(Térgaléria, Nyírfa tér 5.)

szeptember 23-25.

Kárpát Eurórégió Kosárlabda Nagydíj Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

szeptember 23.

17:00

NYKC - Dunaferr férfi kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
15:00 ifjúsági mérkőzés

szeptember 24-25.

Kaktuszok és egyéb pozsgások kiállítása és vására Nyíregyháza
(Kodály Zoltán Általános Iskola, Vay Á. krt. 18.)

szeptember 24.

09:00

2. Szatmár-Beregi Szilvanap Tarpa
(Művelődési Ház, Kossuth út 25/c.)
10:00 termékbemutatók és kirakodóvásár helyi, tájjellegű termékekből
13:00 Szatmár-Beregi Pálinkaverseny
13:00 népművészeti csoportok bemutatója
népművészeti bemutató, szilvalekvárfőzés, szilvaaszalás kemencében, hagyományos szilvás ételek kóstolója, szilvakonferencia

szeptember 25.

Mihály napi Lovasfesztivál Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)

szeptember 25.

24 órás gokart verseny Máriapócs
(RabócsiRing

szeptember 27.

18:00

NYKC - Szeged férfi kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
16:00 ifjúsági mérkőzés

szeptember 28.

18:00

NRK - Klagenfurt női röplabda Interliga mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

szeptember 29.

10:30

Meseszínház: A libapásztorból lett királylány - a Budapesti Színházikó társulat előadása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

szeptember 29.

14:15

Meseszínház: A libapásztorból lett királylány - a Budapesti Színházikó társulat előadása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

szeptember 30-november 5.

Lukasz Cywicki, lengyel grafikusművész tárlata Nyíregyháza
(Pál Gyula terem, Vay Á. krt. 18.)
megnyitó: 2005. szeptember 30. 15:00
a tárlatot megnyitja: Szepessy Béla, grafikusművész

szeptember 30.

14:00

Játszóház: ismerkedés a dekupázs technikával Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

szeptember 30.

18:00

NRK - NIRVANA TFSE Extra Liga női röplabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
utána junior mérkőzés

október 2.

Országos Amatőr versenysorozat Máriapócs
(RabócsiRing

október 3-7.

Országos Könyvtári Napok kisvárdai Nyílt Hét rendezvényei Kisvárda
(Városi Könyvtár, Flórián tér 19.)
október 03. 10:00
megnyitó ünnepség
Kisvárda száz éve – képeslap kiállítás
október 05. 11:00
Kistérségi könyvtári ellátás – szakmai konferencia
Kistérségek az országos könyvtárellátás rendszerében - Fehér Miklós, Budapest
Bibliobusz szerepe a kistelepülések ellátásában - Nagy László Nyíregyháza
A zempléni kistérségi könyvtári ellátás tapasztalati - Halász Magdolna, Sárospatak
A kisvárdai kistérség mobilkönyvtári ellátása - Szivák Gábor, Kisvárda
október 05. 14:00
Somogyi Rezső vetélkedő

október 5.

08:45

Filharmónia: "Mit nékem a kincs" - R. Burns megzenésített versei a Dongó Együttes előadásában (a skót népzene, népdalkincs felfedezése) Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

október 7-9.

Arany Ászok Sörnapok Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)
október 07.
17:00 megnyitó
17:30 Radar koncert
18:30 Wisdom koncert
20:00 Ossian koncert
október 08.
15:00 Y2K Hip-Hop tánc
16:00 Bódi Guszti csillagai: Mary és Bódi Csaba
17:00 Plaza játék
17:20 Hopika koncert
18:30 Beatrice koncert
20:00 Galaxy Tánczenekar sörbulija
közben latin tánc és fehérnemű bemutató
október 09.
15:00 L. L. Junior
16:00 Erica C. Dance School
16:30 RE-Flex modern táncbemutató
17:00 Plaza játék
17:20 hastánc
18:00 A'la Carte Együttes koncert
19:00 Másnap Együttes koncert
20:00 Edda Művek koncert

október 7-9.

16:00-18:00

Top Teams Cup Röplabda Torna Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

október 8.

Kifőzzük a várost - városismereti és főzőverseny Nyíregyháza
(Bujtos Városliget

október 8.

18:30

a 22. Kállai Kettős Néptáncfesztivál vidéki bemutatója Balkány
(Művelődési Házközreműködnek:
Alföld Néptáncegyüttes - Csongrád
Bakony Néptáncegyüttes - Bakonysárkány
Erdélyi Szászok Néptáncegyüttes - Metzingen (Németország)

október 8.

18:30

a 22. Kállai Kettős Néptáncfesztivál vidéki bemutatója Bököny
(Művelődési Házközreműködnek:
Egy(más)ért Társulás - Nyíregyháza
Figurás Táncegyüttes - Nyíregyháza
Ilosvai Selymes Péter Néptáncegyüttes - Nagyida (Szlovákia)

október 8.

18:30

a 22. Kállai Kettős Néptáncfesztivál vidéki bemutatója Geszteréd
(Művelődési Házközreműködnek:
Debreceni Hajdú Táncegyüttes - Debrecen
Főnix Gyermek és Ifjúsági Néptánccsoport - Debrecen
KőrösmentiTáncegyüttes - Gyomaendrőd

október 8.

18:30

a 22. Kállai Kettős Néptáncfesztivál vidéki bemutatója Érpatak
(Általános Iskola - Művelődési Házközreműködnek:
Debreceni Népi Együttes - Debrecen
Leg A Láb Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Biharsány Néptáncegyüttese - Mezőberény

október 8.

18:30

a 22. Kállai Kettős Néptáncfesztivál vidéki bemutatója Szakoly
(Művelődési Házközreműködnek:
Jászság Népi Együttes - Jászberény
Szinvavölgyi Néptáncműhely - Miskolc
Tisza Táncegyüttes - Szolnok

október 8.

18:30

a 22. Kállai Kettős Néptáncfesztivál vidéki bemutatója Újfehértó
(Művelődési Házközreműködnek:
Bodrog Néptáncegyüttes - Sárospatak
Igrice Néptáncegyüttes - Nyíregyháza
Jana Janoty Táncegyüttes - Rabka (Lengyelország)
Limanowai Néptáncegyüttes - Limanowa (Lengyelország)
Zemplén Néptáncegyüttes - Sátoraljaújhely

október 9.

19:00

Emlékhangverseny a templombúcsú tiszteletére Nyíregyháza
(Római katolikus társszékesegyház, Kossuth tér 4.)
orgonán játszik: Karasszon Dezső
közreműködik: Suszter Ágnes, fuvola és Karasszon Dénes, gordonka
műsor:
Praetorius: Magnificat az első tónusban
1.) versus in tenore
2.) versus in discanto
3.) versus in basso
Hotteterre: e-moll szvit
1.) Prélude
2.) Allemande
3.) Sarabande
4.) Air
5.) Gavotte
J. S. Bach: D-dúr szonáta, BWV 1028
1.) Adagio
2.) Allegro
3.) Andante
4.) Allegro
Rheinberger: Három karakterdarab. Op. 156
1.) Preludium
2.) Pastorale
3.) Passacaglia
Fauré: Elégia, Op 24

október 10.

18:00

Kozma István, festőművész kiállítása Mátészalka
(Szatmári Múzeum, Kossuth u. 5.)
méltatja: Dr. Cservenyák László, PhD. etnográfus, múzeumigazgató
megnyitja: Banner Zoltán, művészettörténész

október 10.

18:00

Szabó Henrietta, a Képzőművészeti Egyetem végzős festő hallgatójának kiállítása Mátészalka
(Szatmári Múzeum, Kossuth u. 5.)
a kiállítást megnyitja: Juhász Eszter

október 12.

15:00

Könyvtári Csevegés: H. Németh Katalin: A szemmagasság a jó c. könyvét bemutatja Sárosi Zoltán, nyugalmazott igazgató Kisvárda
(Városi Könyvtár, Flórián tér 19.)

október 12.

19:00

Mindhalálig Beatles - koncert Nyíregyháza
(Váci Mihály Városi Művelődési Központ és Gyermekcentrum, Szabadság tér 9.)

október 13-14.

tudományos ülés Thököly Imre fejedelem halálának 300. évfordulójára Vaja
(Vay Ádám Múzeum, Damjanich u. 75.)
október 13.
18:45 köszöntőt mond: dr. Kiss Gábor, a Sz-Sz-B. megyei Közgyűlés alelnöke
hangverseny a kisvárdai Weiner Leó Alapfokú Zene- és Művészeti Zeneiskola közreműködésével
október 14.
08:30 köszöntőt mond: dr. Dám László, megyei múzeumigazgató
a tudományos konferenciát megnyitja: dr. Holló József, vezérőrnagy, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum főigazgatója
Ady Endre: két kuruc beszélget c versét előadja Móré Katalin 7. b. osztályos tanuló
előadások:
Köpeczi Béla: A békési parasztfelkelés és francia visszhangja
R. Várkonyi Ágnes: Magyarország esélyei a hatalmi átrendeződés idején
Zachar József: Újabb bécsi források a Thököly szabadságharcról
Czigány István: A katonarétegek és Thököly Imre
Varga J. János: Thököly Imre és a török szövetség
Tóth Ferenc: Thököly és Franciaország
Basics Beatrix: A Thököly ábrázolások típusai
13:30 Gyulai Líviusz, grafikusművész tárlatának megnyitása
a kiállítást bemutatja: Szepesi Hédi, az NKÖM Képzőművészeti Főosztályának főtanácsosa
közreműködnek a nyíregyházi Vikár Sándor Zeneiskola növendékei
14:00 előadások:
Nyakas Miklós: A hajdúvárosok és Thököly
Mészáros Kálmán: Vay Ábrahám részvétele a korai kuruc mozgalomban
Kónya Péter: Az eperjesi vértörvényszék a Thököly szabadságharc tragikus epilógusa
Ulrich Attila: A Thököly család birtokai és elkobzásuk a Wesselényi összeesküvés után
Seres István: Adatok Thököly Imre udvartartásának törökországi történetéhez
Baráth Júlia: Thököly levelek a kárpátaljai Állami Levéltárban
17:00 zárszót mond: Molnár Sándor, múzeumvezető

október 13-november 12.

Szilágyi Béla, erdélyi festőművész Nyíregyháza
(Városi Galéria, Selyem u. 12.)

október 13.

14:00

Felvidék (Ung megyei) református templomok - Winter Erzsi fotókiállítása Nyírbátor
(Báthori István Múzeum, Károlyi u. 21.)
a vendégeket köszönti: Dr. Pilipkó Erzsébet, múzeumigazgató
a kiállítást megnyitja: Dr. P. Szalay Emőke, habilitált kandidátus

október 14-november 2.

gobelin, kelim, csipke
polgári enteriőr Nyíregyháza
(Térgaléria, Nyírfa tér 5.)

október 14.

14:00

Játszóház: nemezelés Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

október 14.

19:00

Senki sem tökéletes - zenés vígjáték két felvonásban a mátészalkai Komédiás Színkör előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:diák: 500,- Ft
felnőtt: 1.000,- Ft
jótékonysági előadás Hodgya község újjáépítésére

október 15.

Kendernap Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)

október 16.

18:00-22:00

Fight Night Show N1 Kick & Thai Boksz Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

október 17.

17:30

Filmklub 2005. ősz Dr. Hamar Péter, filmesztéta vezetésével
Rokonok (magyar) 1954. rendezte: Máriássy Félix Mátészalka
(Esze Tamás Gimnázium, Kazinczy u. 7.)
Jegyár:600,- Ft

október 17.

19:00

Filharmónia Kelet-Magyarország 2005-2006.
Évadnyitó hangverseny
Szatmárnémeti Filharmonikus Zenekar Nyíregyháza
(Kodály Zoltán Általános Iskola, Vay Á. krt. 18.)
karmester és szólista: Fátyol Rudolf
műsor:
J. S. Bach: É-Dúr Hegedűverseny, BWV. 1042
L. van Beethoven: F-Dúr Románc op. 50. hegedűre és zenekarra
F. Schubert: V. szimfónia B-Dúr

október 17.

19:00

Senki sem tökéletes - zenés vígjáték a mátészalkai Komédiás Színkör előadásában Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)
Jegyár:700,- Ft

október 19-november 19.

Madarassy György Tamás, festőművész kiállítása Nyíregyháza
(Pál Gyula terem, Vay Á. krt. 18.)

október 19-november 22.

Csótó László kamara tárlata Kisvárda
(Városi Könyvtár, Flórián tér 19.)
megnyitó: 2005. október 19. 16:00
a kiállítást megnyitja: Tóth László, városi tanácsnok
közreműködik: a Weiner Leó Alapfokú Művészeti és Zeneiskola

október 20.

17:00

Kölcsey - Egri Főiskola NB II. női kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
18:45 ifjúsági mérkőzés

október 22.

15:00

Plaza Tündér Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

október 22.

16:00

Csiribiri Együttes műsora Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

október 22.

18:00

Lili bárónő - a nagyváradi Állami Színház vendégjátéka Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)

október 24.

17:00

Irodalmi Presszó: A Kárpátok alatt - Hetényi György, író könyvbemutatója Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

október 25.

10:00

A király kenyere - a szegedi Mini Színház mesejátéka Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)
Jegyár:350,- Ft

október 26.

12:30

Németh Ervin: A körtemuzsika - zenés mesejáték Móra Ferenc "cserepeiből" a győri Forrás Színház előadásában Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)
Jegyár:400,- Ft

október 26.

14:30

Németh Ervin: A körtemuzsika - zenés mesejáték Móra Ferenc "cserepeiből" a győri Forrás Színház előadásában Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)
Jegyár:400,- Ft

október 27.

15:00

Könyvtári Csevegés
Magyarország első történelmi atlasza - kötetbemutató Kisvárda
(Városi Könyvtár, Flórián tér 19.)
vendég: Tóth Gergely, OSZK, Térképtár munkatárs

október 28-29.

"A csipke útnak indul Nagykállóból" - csipkekészítők regionális találkozója Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)
október 28.
17:00 a Magyar Csipkekészítők Egyesülete csipkekiállításának megnyitója
18:30 műsoros est, divatbemutatóval, helyi népművészeti csoportok közreműködésével
október 29.
09:00 csipkekészítő mesterség bemutató
11:00 Mátray Magdolna, a NESZ Csipkebizottság elnökének előadása
14:00 Vertcsipkés népviselet Magyarországon - Erdei Lilla, az Iparművészeti Múzeum muzeológusának előadása

október 28.

14:00

Játszóház: üvegfestés Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

október 29.

15:00

Plaza Tündér Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

október 29.

16:00

Romwalter Duó Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

október 30.

18:00

Marso-Carmo Suzuki NYKK - Atomerőmű NB I/A. férfi kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
15:30 ifjúsági mérkőzés

november 4-23.

Hadházy Molnár Attila, festőművész egyéni kiállítása
utcaszínház Nyíregyháza
(Térgaléria, Nyírfa tér 5.)

november 4.

20:00

NOX koncert Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
Jegyár:felnőtt: 3.490,- Ft
gyermek: 990,- Ft

november 5.

18:00

Marso-Carmo Suzuki NYKK - MAFC NB I/A. férfi kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
15:30 ifjúsági mérkőzés

november 6.

16:00

Kölcsey - Gyöngyös NB-II. női kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
18:00 ifjúsági mérkőzés

november 7-19.

az Amatőr Ártium 19. Országos Képző- és Iparművészeti Pályázat Megyei Kiállítása Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
megnyitó: 2005. november 07. 17:00
a kiállítást megnyitja: Dr. Göröncséri Ferencné, alpolgármester
közreműködnek: Máté Dóra, fuvola, Lengyel Csaba, tuba - a Mátészalkai Alapfokú Művészeti Iskola tanárai

november 8-december 17.

Ősz - Madarassy György Tamás, festőművész tárlata Nyíregyháza
(Pál Gyula terem, Vay Á. krt. 18.)
megnyitó: 2005. november 08. 16:00
megnyitja: Jankovics Marcell, rajzfilmrendező, művelődéstörténész

november 8.

19:00

Drahos Béla, fuvolaművész és Vasvári Tamás, zongoraművész estje Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)
műsor: Bach fuvola és szonáták

november 11.

14:00

Játszóház: kosárfonás Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

november 12.

15:00

Plaza Tündér Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

november 12.

16:00

Csiribiri Együttes és Bobó az űrlény Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

november 13.

11:00

NRK - Vasas Extra Liga női röplabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
utána: junior mérkőzés

november 13.

18:00

NYKC - Hargita NB-I. férfi kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

november 14.

18:00

Kő Pál, Kossuth- és Munkácsy-díjas szobrászművész tanítványainak, a Képzőművészeti Egyetem hallgatóinak - köztük a mátészalkai Fülöp Gábornak - csoportos tárlatának megnyitója Mátészalka
(Szatmári Múzeum, Kossuth u. 5.)
köszöntőt mond: Dr. Cservenyák László, a Szatmári Múzeum igazgatója
a kiállítást megnyitja: Gáldidy Péter, szobrászművész

november 16.

08:45

Fúvósvarázs - a Keleti Szél Fúvósegyüttes filharmóniai hangversenye Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

november 16.

17:00

Marso-Carmo Suzuki NYKK - Falco NB-I/A. férfi kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
14:30 ifjúsági mérkőzés

november 17-december 10.

Micska Zoltán, munkácsi festőművész tárlata Nyíregyháza
(Városi Galéria, Selyem u. 12.)

november 17.

10:30

Meseszínház: Legjobb kor a középkor - a Grimm-Busz Színház előadása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

november 17.

11:00

Bartók Emléknap Nyíregyháza
(Nyíregyházi Főiskola, Sóstói út 31.)
11:00-13:00 A bartóki örökség – a Nyíregyházi Főiskola Ének-Zene Tanszék tanárainak előadásai
17:30 Mikrokozmosz – a Nyíregyházi Főiskola Rajz Tanszék hallgatóinak kiállítása
a kiállítást megnyitja: Dr. Jánosi Zoltán, főigazgató
18:00 Ünnepi hangverseny Bartók műveiből
az Ének-Zene Tanszék Népzenész Kórusát vezényli: Ördög Márta
közreműködik: Vasvári Tamás, zongora
a műsort vezeti: Tarcai Zoltán
műsor:
Népdalok Csík megyéből
Bartók: Madárdal
Elment a madárka
Ne hagyj itt
Bánat
Ne láttalak volna
Lánycsúfoló
Legénycsúfoló
Csík megyei furulyadallamok
Bartók: Három csíkmegyei népdal – zongora
Bartók - Bárdos: Szvit szlovák népdalokra – férfikar
Szlovák népdalok Bartók gyűjtéséből – Boróka Énekegyüttes
Bartók: Három szlovák népdal – szólisták zongorakísérettel
Bartók: Négy szlovák népdal – vegyeskar zongorakísérettel

november 17.

11:00

Fúvósvarázs - a Keleti Szél Fúvósegyüttes hangversenye Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

november 17.

12:00

Fúvósvarázs - a Keleti Szél Fúvósegyüttes hangversenye Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

november 17.

13:30

Fúvósvarázs - a Keleti Szél Fúvósegyüttes hangversenye Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

november 17.

14:15

Meseszínház: Legjobb kor a középkor - a Grimm-Busz Színház előadása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

november 19.

15:00

Plaza Tündér Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

november 19.

16:00

Párjanincs királykisasszony – a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

november 19.

19:00

Georges Feydeau: Bolha a fülbe - bohózat két felvonásban a mátészalkai Komédiás Kör előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

november 24-26.

Amatőr Színjátszó Találkozó 2005. Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:a találkozó egy napjára érvényes napijegy:
felnőtt: 300,- Ft
nyugdíjas, diák: 200,- Ft
november 24. 19:00
Georges Feydeau: Bolha a fülbe – bohózat a mátészalkai komédiás színkör előadásában
november 25. 10:00
„a semmi ágán …” - verses–zenés összeállítás József Attila születésének 100. évfordulója alkalmából a füleki Apropó Diákszínpad előadásában
november 25. 11:30
Kovács Ildikó: A kockás kabát – mozgásszínház a nagykárolyi Vándorok Színjátszó Csoport előadásában
november 25. 12:00
Sávody József: Szabad víkend – pantomim homonnai „Tisztafüles” Színjátszó Csoport előadásában
november 25. 12:30
Baranyi Ferenc: A lónak vélt menyasszony - vásári komédia a fehérgyarmati Kaméleon Színjátszókör előadásában
november 25. 14:00
Demarcsek Zsuzsa koreográfiája: Tánc – ok – táncjáték a nagykállói Tánc – Lánc Színkör előadásában
november 25. 16:00
John Mortimer: Ebédidő – színmű a mátészalkai Komédiás Színkör előadásában
november 25. 17:00
Goldini: Bugrisok - komédia a királyhelmeci Bodrogközi Színjátszó Csoport előadásában
november 25. 19:00
Dürrenmatt: Fizikusok – dráma a romániai Szentegyházi Színi Kör előadásában
november 25. 20:00
Középkori vásári komédiák a debreceni Kuckó Művésztanya előadásában
november 26. 15:00
Bodó Jánosné: A magtól a kenyérig – jelenetsor a szamosszegi Rozmaring Hagyományőrző Csoport előadásában
november 26. 17:00
Jókai Mór: A holdjáró szerelmes diák - komédia két felvonásban a tiszalöki Bessenyei Színkör előadásában
november 26. 19:00
Dürrenmatt: Pör a szamár árnyékáért – vígjáték a szentegyházi Színi Kör és a mátészalkai Komédiás Színkör előadásában

november 24-december 8.

Mihálka György, festőművész kiállítása Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
megnyitó: 2005. november 24. 17:00
házigazda: Rabóczki Lászlóné
a kiállítást megnyitja: Bocskai Magda
műsor: Marianet Duó

november 24.

14:00

Lehoczky Tivadarra emlékezve - emlékülés a neves történész, régész, néprajzkutató, numizmata és természetbúvár születésének 175. és halálának 90. évfordulóján Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)
előadások:
Kobály József: Lehoczky, a polihisztor
Németh Péter: Bereg vármegye monográphiája
Neuman Tibor: Bereg vármegye hatóságának oklevelei (1299-1525)

november 24.

17:00

Búzakalász - Palicz Zoltánné, szalmafonó népi iparművész kiállítása Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

november 24.

18:00

NRK - Senica Interliga női röplabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

november 25-december 7.

Sz-Sz-B. megye művészeinek kiállítása
találkozás a könyv írójával Nyíregyháza
(Térgaléria, Nyírfa tér 5.)

november 25.

11:00

Téli Gyermektalálkozó Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

november 25.

11:00

Karácsony a régi Nyíregyházán - kiállítás megnyitója Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)
a kiállítást megnyitja: Dr. Margócsy József, nyugalmazott főiskolai főigazgató

november 25.

14:00

Játszóház: gipszfestés Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

november 25.

14:00-17:00

kézműves foglalkozás: szalmafonással Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

november 26.

15:00

Plaza Tündér Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

november 26.

16:00

Romwalter Duó: Téli ünnepek Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

november 26.

18:00

NYKC - Békés NB-I. férfi kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
16:00 ifjúsági mérkőzés

november 28-december 8.

Rádi Lászlóné, Rádi László és Tóth Albert fa és tökfaragók közös kiállítása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

november 28.

Filmklub 2005. ősz Dr. Hamar Péter, filmesztéta vezetésével Mátészalka
(Esze Tamás Gimnázium, Kazinczy u. 7.)
Jegyár:600,- Ft
A gorilla délben fürdik (német-jugoszláv) 1992. rendezte: Dusan Makavejev

november 29.

16:00

Dzsungel könyve - musical Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

november 29.

19:00

Filharmónia Kelet-Magyarország 2005-2006.
Tokody Ilona, ének
Vígh Andrea, hárfa Nyíregyháza
(Kodály Zoltán Általános Iskola, Vay Á. krt. 18.)
műsor:
Alessandro Stradella: Pietá Signore
Antonio Vivaldi: Vieni, o vieni
Antonio Vivaldi: Sposa, son disprezzata
M. Mchedelov: Variációk egy Paganini témára (Vígh Andrea)
G. Rossini: L’esule
V. Bellini: I Capuletti ei Montecchi Júlia recitatíviója és románca
Csajkovszkij: - Lermontov – Egy báli estén
Jules Massanet: Ouvre tes yeux bleus
Richard Strauss: Morgen
Smetana-Treneck: Moldva op. 43. (Vígh Andrea)
Giuseppe Verdi: Otello Ave Maria
Giaccomo Puccini: Tosca Tosca imája

november 30.

17:00

karácsonyi hangulatú orgonahangverseny a Debreceni Egyetem Liszt Ferenc Zeneművészeti Konzervatóriumának hallgaóinak közreműködésével Nyíregyháza
(Vikár Sándor Zeneiskola, Kürt u. 5-11.)
műsor:
D. Buxtehude: g-moll Praeludíum Bux WV 150
C. Franck: Pastoral Op. 19.
előadja: Vadász Attila ET II. évf.
Virágh András Gábor: Szonáta (2004) - Praeludium, Elegie, Tanz - Toccata
C. Franck: Cantabile (Trois Piéces pour le Grand Orgue No. 2)
előadja: Virágh András Gábor ET II. évf.
J. S. Bach: Pastorella BWV 590 - Praeludium, Allemande, Arie a 2 Clav., Gigue
L. Vierne: Final Op. 14 No. 6
előadja: Szabó András ET. III. évf.

december 1-január 31.

Szabolcs vármegyei ősgaléria - Wrabetz Ferenc a magyar honfoglalás és államalapítás nagyjainak idealizált, egész alakos festményeinek tárlata Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)
megnyitó: 2005. december 01. 09:30
a kiállítást megnyitja: Dr. Kiss Gábor, a Sz-Sz-B. megyei Közgyűlés elnöke
a tárlatot bemutatja: Madár Xiména, művészettörténész
közreműködnek a Vikár Sándor Zeneiskola növendékei, Purné Orha Andrea vezetésével

december 1.

a Jósa András Múzeum napja Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)
09:00-17:00 suli-butik: adventi vásár a Wesselényi Miklós Szakközépiskola és Szakiskola termékeiből
09:00-17:00 múzeumi kiadványok kedvezményes árusítása
09:00, 11:00, 13:00, 15:00 rendhagyó múzeumi órák, kézműves foglalkozások
10:00 előadások:
Istvánovits Eszter: Régészeti feltárások az autópálya és az elkerülő utak nyomvonalán
D. Rácz Magdolna: A Jósa András Múzeum irodalomtörténeti gyűjteménye
Dr. Ratkó Lujza: Népművészeti kutatások Sz-Sz-B. megyében
13:00-16:00
műtárgybecslés, szakmai tanácsadás
14:00 kötetbemutatók
Gál Ibolya: Földbemélyített lakóépítmények
bemutatja: dr. Dám László
Hagyomány és változás a népi kultúrában
bemutatja: dr. Viga Gyula
Jósa András Múzeum Évkönyve XLVI
bemutatja: dr. Nagy Ferenc
16:00 a nyíregyházi Cantemus Kamara Kórus hangversenye

december 1.

10:00

adventi készülődés: beszélgetés az adventről, adventi koszorú készítése Nyíregyháza
(Váci Mihály Városi Művelődési Központ és Gyermekcentrum, Szabadság tér 9.)
Jegyár:200,- Ft

december 1.

15:00

Könyvtári Csevegés: Mit termeljünk az Európai Unióba? Kisvárda
(Városi Könyvtár, Flórián tér 19.)
előadó: Dr. Pepó Péter, tanszékvezető egyetemi tanár, az MTA Növénytermesztési Bizottságnak titkára

december 3.

10:00-15:00

Itt a Mikulás!
Szandi, Bródy János, a veszprémi Mikulás Zenekar, Kid’s Star Stúdió, Csim-Bum Télapó, mikulásfutás Nyíregyháza
(Kossuth tér

december 3.

11:00

ünnepi Szent Liturgia a máriapócsi Kegykép harmadik könnyezésének jubileumi napján Máriapócs
(Görög katolikus templom, Kossuth tér 25.)

december 4.

18:00

Marso-Carmo Suzuki NYKK - Albacomp NB I/A férfi kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
15:30 ifjúsági mérkőzés

december 5-17.

Holle Anyó Háza - gyermekprogramok advent idejére Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. u. 25.)
Jegyár:300,- Ft
december 05. 10:00 Mindenki Mikulása - a Mesekert Bábszínház előadása
december 08. 10:00 mesemondó verseny 4. kategóriában
december 09. Hóember szépségverseny a Kölyökvár udvarán, karácsonyi mesefilm vetítés
december 11. 10:00 A suszter manói - a Kalamajka Bábszínház eladása
december 12. adventi készülődés: játszóházi foglalkozások az ünnep jegyében üvegfestés, gyöngyfűzés, ablakdíszek, üdvözlőlapok
december 13. Luca-napi babonák: gombócfőzés, jóslás, Luca-széke készítés
december 13. 10:00 Holle Anyó - a Mesekert Bábszínház előadása
december 14. karácsonyi ajándék-készítés gyöngyből, szalvétából, szárított és asztalt gyümölcsökből
december 16. a „Karácsonyi ajándék” című gyermekrajzpályázat eredményhirdetése, közös karácsonyfa díszítés
december 17. 14:00-17:00 családi bábos hétvége

december 5.

10:00

Mindenki Mikulása - a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. u. 25.)
Jegyár:300,- Ft

december 6.

10:00

A Télapó csomagja - a Mesekert Bábszínház előadása Gyulaháza
(Művelődési Ház

december 6.

17:00

magánének tanszéki hangverseny Nyíregyháza
(Vikár Sándor Zeneiskola, Kürt u. 5-11.)

december 7.

16:00

Ámos Imre Képtár megnyitása Nagykálló
, Szabadság tér 5.)

december 8-január 11.

Megellai Katalin kamara kiállítása Kisvárda
(Városi Könyvtár, Flórián tér 19.)
megnyitó: 2005. december 08. 16:30
a kiállítást megnyitja: Szivák Gábor, a Városi Könyvtár igazgatója
közreműködik a Weiner Leó Alapfokú Művészeti és Zeneiskola

december 8.

10:00

Holle anyó - a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. u. 25.)
Jegyár:300,- Ft

december 8.

10:00-12:00

Nagyanyáink így készítik: játékok készítése, szokások a karácsonyi ünnepeken Nyíregyháza
(Váci Mihály Városi Művelődési Központ és Gyermekcentrum, Szabadság tér 9.)
Jegyár:200,- Ft

december 9-január 20.

fiatal tehetségek bemutatkozása
karácsonyi előzetes Nyíregyháza
(Térgaléria, Nyírfa tér 5.)

december 9-11.

adventi kézműves vásár Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)

december 9.

14:00

játszóház: karácsonyi gipszfestés Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

december 9.

18:00

NRK - Nova Mesto Interliga női röplabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

december 10-11.

Ezüstök és aranyak - a JAM ezüst kincseinek tárlata ezüstvasárnapon Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)

december 10.

16:00

Mindenki Mikulása - a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

december 10.

17:00

NRK - Kecskemét Extra Liga női röplabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
utána: junior mérkőzés

december 11.

10:00

A suszter manói - a Kalamajka Bábszínház előadása Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. u. 25.)
Jegyár:300,- Ft

december 11.

19:00

Dale Wassermann: Kakukkfészek - dráma három felvonásban a Turay Ida Színház előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:földszint: 1.500,- Ft
erkély: 1.000,- Ft
szereplők: Nemcsák Károly, Bujtor István, Bencze Ilona, Cs. Németh Lajos, Benkő Péter, Rusz Milán, Bozsó József, Nádas György
rendező: Bujtor István

december 12.

11:00

Shakespeare: Hamlet - rockopera két felvonásban a komáromi Magyarock Dalszínház előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:700,- Ft

december 12.

16:00-20:00

Nyírsuli foci karácsony Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

december 12.

17:00

Tisztelgés Bartók és Kodály emlékének - ünnepi hangverseny Nyíregyháza
(Vikár Sándor Zeneiskola, Kürt u. 5-11.)
megnyitót mond: Gilbert De Greece, a Nemzetközi Kodály Társaság elnöke
díszvendég: Szőnyi Erzsébet, Erkel- és Bartók-Pásztory-díjas zeneszerző
műsor:
1. Népdalcsokor - közös ének
2. megnyitó
3. Kodály: Székely nóta
4. Kodály: Láttad-e te babám, Törik már a réteket
Bartók: Istenem, Istenem áraszd meg a vizet, Ha kimegyek arr' a magas tetőre
5. Kodály: Lírikus románc
Kodály-Bach: d-moll prelúdium
6. Szőnyi: Színek - Piros, Zöld, Lila, Sárga, Ezüst, Pepita, Szürke, Fekete
Kodály: Meditáció egy Debbusy-témára
7. Kodály: Kádár István
Bartók: Töltik a nagy erdő útját, Olvad a hó
8. Kodály: Köszöntő, Esti dal
Bartók: Négy szlovák népdal
közreműködnek:
Ádám Károly, gordonka
Földesi Ildikó, ének
Gilbert De Greeve, zongora
Szilágyi Szilárd, ének
Vasvári Tamás, zongora
az Ének-Zene tanszék Népzenész Vegyeskara
vezényel: Ördög Mária
a műsort vezeti: Tarcai Zoltán

december 12.

19:00

Tolcsvay M. – Müller: Mária evangéliuma - rockopera két felvonásban a komáromi Magyarock Dalszínház Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:földszint: 1.000,- Ft
erkély: 600,- Ft

december 13.

10:00

Holle anyó - a Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. u. 25.)
Jegyár:300,- Ft

december 13.

10:00

Lázár Ervin: Dömdödöm, dől a fa - zenés mesejáték két részben a nyíregyházi Mandala Dalszínház előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:700,- Ft

december 13.

13:00

Lázár Ervin: Dömdödöm, dől a fa - zenés mesejáték két részben a nyíregyházi Mandala Dalszínház előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:700,- Ft

december 13.

15:00

Lázár Ervin: Dömdödöm, dől a fa - zenés mesejáték két részben a nyíregyházi Mandala Dalszínház előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:700,- Ft

december 13.

17:00

Tisztelet Társasága által a szépkorúaknak: Aradszky László, Korda György és Balázs Klári műsora Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

december 14.

16:30

Irodalmi teadélután Nyíregyháza
(Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár, Szabadság tér 2.)
vendégek:
Gál Sándor, költő, író (Kassa)
Láng Zsolt, író (Szatmárnémeti - Kolozsvár)
Nagy Zoltán Mihály, író, költő (Csonkapapi)
Penckófer János, költő, író, irodalomtörténész (Beregszász)
Vári Fábián László, költő, néprajzkutató (Mezővári)
Antal Attila, író, költő (Nyíregyháza)
Oláh András, író, költő (Mátészalka)
Tamás Tímea, író, költő (Zetelaka - Nyíregyháza)
a vendégeket bemutatja: Antall István, szerkesztő
közreműködnek: az Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tanulói

december 15.

10:00-12:00

karácsonyi készülődés: karácsonyi díszek, betlehemi figurák készítése csuhéból Nyíregyháza
(Váci Mihály Városi Művelődési Központ és Gyermekcentrum, Szabadság tér 9.)
Jegyár:200,- Ft

december 15.

10:30

Meseszínház: A kis hableány - mesejáték a budapesti Fogi Színháza előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

december 15.

11:30-16:30

Fogyatékosok Sportnapja Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

december 15.

14:15

Meseszínház: A kis hableány - mesejáték a budapesti Fogi Színháza előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

december 15.

17:00

Irodalmi Presszó: Ratkó Józsefné előadása: "Szállj költemény, szólj költemény Mindenkihez külön-külön" (József Attila) Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

december 16-24.

Karácsonyi Kirakodóvásár és karácsonyi hangulatot idéző műsorok Nagykálló
(Főtér, Szabadság-kert)

december 16-28.

adventi kézműves vásár Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)

december 16-18.

Krúdy Karácsony Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy sétánydecember 16.
10:00 mindenki karácsonyfájának közös díszítése a Sóstói-tó partján, a Krúdy Vigadó előtti sétányon
hagyományos disznóölés, népi szokások és ízek szerint, hurka – kolbász töltés megtekintése, kóstolással egybekötve, a tiszalöki ifj. Balogh Tibor irányításával
17:00 megnyitó ünnepség
megnyitó beszédet mond: Csabai Lászlóné, Nyíregyháza Megyei Jogú Város polgármestere
17:30 „Szép éjféli üzenet” - színpadi játék a nyírbátori Talán Teátrum előadásában
18:10 karácsonyi hagyományőrző játékok: kántálás, fehérleples alakoskodás, szentcsalád járás, Luca-napi ólomöntés, betlehemi pásztortáncok a nagykállói Oberon Színiiskola növendékeivel
minden este más és más zenés tűzijáték, pirotechnikai show, vulkánok, szökőkutak, forgók, mozsarak színes csillaghullása aranyozza be a Krúdy Karácsonyt
december 17.
pásztortüzek gyújtása, karácsonyi díszben öltöztetett faházak nyitása gazdag étel, ital és ajándéktárgyakkal
12:00 Paprika Jancsi Csúzlizdája (csúzlizdás céllövölde)
14:00 Vitéz László, mint erdőkerülő - a Burattinó Bábcsoport bábjátéka
15:00 „Jingle Bells” Slágerparty a Romwalter Duó zenés, karácsonyi gyermekműsora
16:00 Vitéz László: az elátkozott malom - a Burattinó Bábcsoport bábjátéka
16:30 karácsonyi hagyományőrző játékok: kántálás, fehérleples alakoskodás, szentcsalád járás, Luca-napi ólomöntés, betlehemi pásztortáncok a nagykállói Oberon Színiiskola növendékeivel
minden este más és más zenés tűzijáték, pirotechnikai show, vulkánok, szökőkutak, forgók, mozsarak színes csillaghullása aranyozza be a Krúdy Karácsonyt
december 18.
19:00 Maróti Viki és a Novakultúr Zenekar minisohw műsora
19:45 zenés tűzijáték
minden este más és más zenés tűzijáték, pirotechnikai show, vulkánok, szökőkutak, forgók, mozsarak színes csillaghullása aranyozza be a Krúdy Karácsonyt
20:00 karácsonyi dallamok csendülnek a Krúdy Vígadó kilátó tornyából a DE CAPO Vonósnégyes előadásában
egész napos programok:
karácsonyi díszbe öltöztetett faházikók csábítanak nézelődésre, vásárlásra és társasági együttlétre
gasztronómiai utazás a karácsonyi ízek világába (sült gesztenye, mézeskalács, bejgli, fűszeres forralt bor, forralt tea, sült malac stb.)
a felállított Jurtában Betlehemi jászol kiállítás, kézműves mesterek bemutató foglalkoztatója
vidámpark – mesevonat, gyermekkörhinta, póni lovaglás és póni kocsikázás a sétányon
karácsonyi díszbe öltöztetett Krúdy korabeli konflis csábít Sóstói körutazásra, forralt bor, forró tea társaságában
Kelet-Magyarország Szerencsekereke keresi a nyertesét!

december 16.

10:00

Lázár Ervin: Dömdödöm, dől a fa - zenés mesejáték két részben a nyíregyházi Mandala Dalszínház előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:700,- Ft

december 16.

10:30

a Kállay Rudolf Szakiskola karácsonyi műsora Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

december 16.

14:00

Lázár Ervin: Dömdödöm, dől a fa - zenés mesejáték két részben a nyíregyházi Mandala Dalszínház előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:700,- Ft

december 16.

17:00

Budai Ilona, népdalénekes előadóestje Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

december 17-18.

Ezüstök és aranyak - a JAM arany kincseinek tárlata aranyvasárnapon Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)

december 17.

08:00-19:00

Bohács Sándor Emléktorna Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

december 17.

14:00-17:00

családi bábos hétvége a karácsonyi ünnep jegyében Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. u. 25.)
Jegyár:300,- Ft
14:00-14:30 Kiskarácsony-nagykarácsony: versek, dalok a karácsonyról
14:30-15:30 karácsony: ünnepek vallásos megközelítése
15:30-16:30 ajándékozás szokásai családi körben
16:30-17:00 „Betlehembe kéne menni” - a Mesekert Bábszínház bábelőadása
játékok, könyvek vására

december 18.

10:00

Az elvarázsolt tündér - a Pillangó Bábszínház előadása Nyíregyháza
(Kölyökvár, Dózsa Gy. u. 25.)
Jegyár:300,- Ft

december 18.

11:00

találkozás az "Arany emberekkel"
a beszélgetést vezeti Zsoldos Barnabás Nyíregyháza
(Jósa András Múzeum, Benczúr tér 21.)

december 19.

14:00

Csörgő Röplabda Torna Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

december 19.

19:00

Charlie élőkoncert Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
Jegyár:2.000,- Ft

december 19.

19:00

rock koncertek: Unicum Plus Band, Rockin's, Vertico Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

december 21.

09:00

a Kőrösi Csoma Sándor Általános és Alapfokú Művészeti Iskola karácsonyi műsora Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

december 22.

Városi Karácsony Nyíregyháza
(Kossuth tér17:00-18:00 Karácsonyi Betlehem - a Művészeti Szakközépiskola élő betlehemes játéka

december 22.

16:00

Mindenki karácsonyfája! Mátészalka
(Városi Művelődési Központ előtti tér, Polgármesteri Hivatal előtti tér)
fellépnek a város gyermek, ifjúsági és felnőtt kórusai
Csillag szállt közénk - a Talán Teátrum látványos, zenés színpadi előadása

december 22.

19:00

Karácsonyi Hangverseny a Cantemus Kórussal és a Szabolcsi Szimfonikusokkal Nyíregyháza
(Római katolikus társszékesegyház, Kossuth tér 4.)

december 23.

18:00

Kállói Karácsony - Szép éjféli üzenet
városi ünnepség a Talán Teátrum és a nagykállói művészeti csoportok közreműködésével Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

december 25.

Pócsi Karácsony Máriapócs
(Görög katolikus templom, Kossuth tér 25.)

december 27-29.

Teremfoci Torna Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 1.

17:00

Újévi Koncert Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 3-március 31.

Apparátok és dokumentumok a fényképezés múltjából Tiszavasvári
(Vasvári Pál Múzeum, Kálvin u. 7.)
Az elmúlt 80 év fényképészete, a fényképezőgépek, a felvételek és más történeti dokumentumok bemutatása révén.

január 5.

19:00

Abba Jazz - a Cotton Club Singers koncertje Nyíregyháza
(Nyíregyházi Főiskola, Sóstói út 31/b.)
Jegyár:4.000,- Ft

január 7.

14:00

Havas hétvége Nagykálló
(Harangodszánkó verseny, hócsata és erdei lovasszán-túrák

január 9-20.

Bereg Alkotó Egyesület tagjainak munkáiból összeállított kiállítás Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)
megnyitó: 2006. január 09. 16:00

január 10.

18:00

Marso-Carmo Suzuki NYKK - Körmend NB I/A. férfi kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 13.

14:00

Játszóház: fafaragás Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

január 13.

18:00

NRK - Miskolc Extra Liga női röplabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
utána junior mérkőzés

január 14.

09:00

Száncsengés és Böllérverseny Napkor
(Szabadidőpark, Kállói u.)
A hagyományos népi disznóvágások hangulatát idéző rendezvényen a különböző területről érkező csapatok disznótoros ételeit és italait kóstolhatják meg a népzenei együttesek és néptáncosok műsorainak megtekintése közben.

január 14.

09:00-12:00

Játszóház: kézműves foglalkozások, drámajátékok Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)

január 14.

18:00

Marso-Carmo Suzuki NYKK - ZTE NB I/A. férfi kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
15:30 ifjúsági mérkőzés

január 15.

14:00

Havas hétvége Nagykálló
(Harangodhószobrászat, hócsata, erdei lovasszán-túrák

január 17-február 17.

Az Alföld színes világa - válogatás a kovacica-i szlovák naiv festők műveiből Nyíregyháza
(Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár, Szabadság tér 2.)
megnyitó: 2006. január 17. 15:00
a kiállítást megnyitja: Milan Resutík, a Szlovák Intézet igazgatója

január 17.

19:00

Filharmónia Kelet-Magyarország 2005-2006.
Bogányi Gergely zongoraest Nyíregyháza
(Kodály Zoltán Általános Iskola, Vay Á. krt. 18.)
műsor:
Bach-Bogányi: D-moll toccata és fúga
Liszt: 3 Transzcendens Etüd
Bartók: Szonáta
Bartók Béla születésének 125. évfordulója
Chopin: 2 Noktürn op. 27. Nr. 1,2.
Chopin: 3 Mazurka op. 56.
Chopin: Fantazie-Impromtu
Chopin: Impromtu Nr. 3.
Chopin: Andante spianato és Grand Polonaise

január 18.

15:00

Könyvtári Csevegés: Rendületlenül, a 170 éves Szózatunk legfiatalabb intelmei Kisvárda
(Városi Könyvtár, Flórián tér 19.)
Veres Miklós, MTA-díjas gimnáziumi tanár, irodalmár

január 19.

10:30

Meseszínház: Mátyás király krónikása - a Grimm-Busz Színház előadása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

január 19.

14:15

Meseszínház: Mátyás király krónikása - a Grimm-Busz Színház előadása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

január 20.

16:00

Schorno Heinrich, szobrász és festőművész kiállítása Fehérgyarmat
(Városi Galéria, Kossuth tér 7.)

január 21-22.

09:00-19:00

Kölyök Kupa Teremlabdarúgó mérkőzések Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 22.

18:00

A magyar kultúra napja - városi ünnepség Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

január 23.

15:00

Hol vannak a katonák? - szemelvények Sára Sándor doni dokumentumfilmjeiből és korabeli hadiokmányokból Nyíregyháza
(Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár, Szabadság tér 2.)
vendég: Sára Sándor, a kötet szerzője
beszélgetőtárs: Raffai István, főszerkesztő, kiadóvezető és Karádi Zsolt, fősikolai tanár
közreműködik: Pregitzer Fruzsina, színművésznő

január 25-február 25.

Tarr János, festőművész kiállítása Nyíregyháza
(Pál Gyula Terem, Vay Á. krt. 18.)
megnyitó: 2006. január 25. 16:00a kiállítást
megnyitja: H. Németh katalin, grafikusművész

január 25.

11:30

Tamási Áron: Énekes madár - zenés népi játék Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)
a kisvárdai Várszínház produkciója
rendező: Mikó István

január 25.

15:00

Könyvtári Csevegés: A száz éves József Attila Kisvárda
(Városi Könyvtár, Flórián tér 19.)
Valachi Anna, főiskolai tanár, a József Attila év főmentora

január 25.

17:00

NRK - Bratislava Közép-Európai Kupa Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 25.

19:00

Dékány A. - Baróti G. - Moravetz L.: Dankó Pista - a kassai Thália Színház daljátéka 3 felvonásban Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:földszint: 1.500,- Ft
erkély: 1.000,- Ft

január 27.

14:00

Játszóház: farsangi álarc készítése Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

január 28.

09:00-12:00

Játszóház: kézműves foglalkozások, drámajátékok Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)

január 28.

14:00

Havas hétvége Nagykálló
(Harangodszánkó verseny, hócsata és erdei lovasszán-túrák

január 28.

18:00

Kisvárdai Kifutó - amatőr énekes szólisták versenye Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)
Jegyár:1.300,- Ft
sztárvendégek: Dion Marianna, Sasvári Sándor, Varga Miklós és Vikidál Gyula
közreműködnek: Szabolcs Alapfokú Táncművészeti Iskola tanulói és a KVMH Doktorock Színjátszócsoportja

január 29.

Modellező verseny Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

január 30.

19:00

Georges Feydeau: Bolha a fülbe - bohózat három felvonásban a mátészalkai Komédiás Kör előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:földszint: 1.000,- Ft
erkély: 700,- Ft

január 31.

10:00

A fejszekása - jelmezes, díszletes, zenés meseszínház a Léghajó Színház előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:300,- Ft

február 1.

15:00

Könyvtári Csevegés: Ölbey Irén, a költőnő Kisvárda
(Városi Könyvtár, Flórián tér 19.)
Bakajsza András, irodalmár

február 3.

18:00

Balázsoló Est a Játéktárért Nyíregyháza
(Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár, Szabadság tér 2.)
az est háziasszonya: Gosztola Adél, színművész
fellépők:
Keleti Szél Fúvósegyüttes
Cantus Decorus Vokál Énekegyüttes
Berki Antal, színművész
Kazinczy Ferenc Általános Iskola 2. osztályos tanulói
Művészeti Szakközépiskola tánc tagozatos tanulói
Fanat-X Táncegyüttes
Mandala Dalszínház

február 3.

19:00

Egy darabot a szívemből - Máté Péter emlékest Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
közreműködik: Mosonyi Ferenc

február 5.

14:00

Havas hétvége Nagykálló
(Harangodhószobrászat, hócsata, erdei lovasszán-túrák

február 6-18.

Bélyegbemutató - a Bélyegbarát Ifjúségi Bélyeggyűjtőkör kiállítása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)
megnyitó: 2006. február 06. 16:00
megnyitja: Dr. Fazekas János, a Sz-Sz-B. megyei Bélyeggyűjtők megyei elnöke
beszédet mond: Szilágyi István, a Nyíregyházi Városi Bélyeggyűjtőkör elnöke
közreműködik: Városi Vegyeskar

február 6.

18:00

My Cuba - Martin Urbanski fotókiállítása Mátészalka
(Szatmári Múzeum, Kossuth u. 5.)

február 10.

14:00

Játszóház: Valentin-napi üdvözlőkártya készítése Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

február 10.

17:00

a Nyíregyházi Zeneiskolából indultam - volt növendékek koncertje Nyíregyháza
(Vikár Sándor Zeneiskola, Kürt u. 5-11.)

február 10.

20:00

Beatrice koncert Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)
Jegyár:1.000,- Ft
előzenekar 19:00 órától Athenaeum

február 11-12.

Kölyök Kupa Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

február 11.

09:00-12:00

Játszóház: kézműves foglalkozások, drámajátékok Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)

február 11.

14:00

Havas hétvége Nagykálló
(Harangodszánkó verseny, hócsata és erdei lovasszán-túrák

február 11.

15:00

Plaza Tündér Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

február 11.

16:00

Állatmesék - a nyíregyházi Mesekert Bábszínház előadása Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

február 14.

14:00

Valentin-napi Party Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)
asztrológia, aurafotózás. kártyavetés, tenyérjóslás, sorselemzés
17:00 Fanat-X Tánccsoport
17:30 álompár vetélkedő
18:00 hastánc bemutató
18:15 Vogue Modellügynökség bemutató
18:45 Torres Dani
19:15 Y2K bemutató
19:45 United

február 16.

10:30

Óz, a nagy varázsló - mesejáték a budapesti Szabad Ötletek Színháza előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

február 16.

14:15

Óz, a nagy varázsló - mesejáték a budapesti Szabad Ötletek Színháza előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

február 17.

10:00

Budai Ilona népdalénekes előadása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

február 17.

17:00

Mandabokori Népfőiskola Nyíregyháza
(Mandabokori Művelődési Ház, Jegenye u. 19.)
Az M3-as autópálya építésének helyzete különös tekintettel Mandabokor térségére
előadó: Nagy László, városfejlesztési iroda

február 17.

18:00

Alhambra színei - táncszínház Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:diák, nyugdíjas: 400,- Ft
felnőtt: 700,- Ft
fellépnek: "el Cuadro Flamenco" táncegyüttes, Barsy Laura, táncművész, Gawazee törzsi hastánc csoport, Virág Judit
két stílus találkozása, erőteljesek, tüzesek, dominánsak
egy mese, melyben a nő a főszereplő
évszázados mozdulatok csábításról, érzésekről, érzékiségről

február 18.

14:00

Havas hétvége Nagykálló
(Harangodhószobrászat, hócsata, erdei lovasszán-túrák

február 18.

15:00

Plaza Tündér Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

február 18.

16:00

a Romwalter Duó műsora Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

február 18.

17:00

Krúdy Művészeti Szalon Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Sz-sz-B. megyei pedagógusok amatőr munkáinak kiállítása

február 20.

11:00

Georges Feydeau: Bolha a fülbe - bohózat három felvonásban Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:700,- Ft

február 20.

17:30

Filmklub 2006. - Ez is Amerika
Dr. Hamar Péter, filmesztéta vezetésével Mátészalka
(Esze Tamás Gimnázium, Kazinczy u. 7.)
Ponyvaregény

február 21-március 17.

Hit és történelem - Makrai Zsuzsa, tűzzománcművész tárlata Nyíregyháza
(Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár, Szabadság tér 2.)
megnyitó: 2006. február 21. 15:30
a kiállítást megnyitja: Dr. Németh Péter, Nyíregyháza Megyei Jogú Város Kulturális és Idegenforgalmi Bizottságának elnöke

február 22-március 16.

Molnár Anita kiállítása Kisvárda
(Városi Könyvtár, Flórián tér 19.)
megnyitó: 2006. február 22. 16:00
a kiállítást megnyitja: Szalay László, a keramikus művész
közreműködik a Weiner Leó Alapfokú Művészeti és Zeneiskola

február 22.

14:00

Mark Twain: Tom Sawyer kalandjai - színpadi játék két részben a győri Forrás Színház előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:700,- Ft

február 23.

13:00

Mark Twain: Tom Sawyer kalandjai - színpadi játék két részben a győri Forrás Színház előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:700,- Ft

február 24.

14:00

Játszóház: nemezelés Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

február 24.

17:00

Mandabokori Népfőiskola Nyíregyháza
(Mandabokori Művelődési Ház, Jegenye u. 19.)
A kistermelőket, a kertbarátokat érintő aktuális kérdések, új rendelkezések, jogszabályok
előadó: Bíró Miklós, alelnök, Sz-Sz-B. megyei Agrárkamara

február 24.

17:00

Papp Sándor, gitár és Erdélyi Krisztina, zongora hangversenye Nyíregyháza
(Vikár Sándor Zeneiskola, Kürt u. 5-11.)

február 24.

18:00

Öt csepp művészet - Banner Zoltán, művészettörténész előadássorozata Mátészalka
(Szatmári Múzeum, Kossuth u. 5.)
Az európai építészet és szobrászat bölcsőhelye: az ókori görög és római művészet csodái

február 25.

09:00-12:00

Játszóház: kézműves foglalkozások, drámajátékok Kisvárda
(Várszínház és Művészetek Háza, Flórián tér 20.)

február 25.

15:00

Plaza Tündér Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

február 25.

16:00

Ló Szerafin legyőzi önmagát - a Mandala Dalszínház műsora Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

február 26.

12:00

Havas hétvége Nagykálló
(Harangodhószobrászat, hócsata, erdei lovasszán-túrák

február 27.

18:00

Csendül a nóta - Dalnoki Éva magyar nótaestje Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

március 1-április 1.

Gyulai Líviusz, grafikusművész kiállítása Nyíregyháza
(Pál Gyula Terem, Vay Á. krt. 18.)
megnyitó: 2006. március 01. 16:00
a kiállítást megnyitja: Antall István, a Magyar Rádió irodalmi szerkesztője
közreműködik: Vennes Emmi, színművész

március 1.

08:45

Filharmónia Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

március 1.

15:00

Könyvtári Csevegés:
Kisvárda demográfiai változásai az elmúlt negyedszázadban Kisvárda
(Városi Könyvtár, Flórián tér 19.)
vendég: Szivák Gábor, a Városi Könyvtár igazgatója

március 2.

11:00

Filharmónia: "Táncok a zenében" - a VIVACE KAMARAEGYÜTTES hangversenye, mely a középkortól egészen napjainkig mutatja be a különböző zenei táncokat Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

március 2.

12:00

Filharmónia: "Táncok a zenében" - a VIVACE KAMARAEGYÜTTES hangversenye, mely a középkortól egészen napjainkig mutatja be a különböző zenei táncokat Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

március 2.

13:30

Filharmónia: "Táncok a zenében" - a VIVACE KAMARAEGYÜTTES hangversenye, mely a középkortól egészen napjainkig mutatja be a különböző zenei táncokat Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

március 3-10.

A zsebkendő története - kiállítás Fehérgyarmat
(Városi Galéria, Kossuth tér 7.)
megnyitó: 2006. március 03. 16:00
a gyűjteményt bemutatja: Csáthyné Juhász Etelka
közreműködik: Tóth Klarissza

március 3.

15:00

Nagykárolyi Kulturális Körkép: művészeti csoportok és képzőművészek bemutatkozása Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
15:00-16:30 Táncgála
közreműködnek: a Codru Néptánc Együttes és a Ceartara Zenekar - autentikus román táncok és népzene
Megie Dance Moderntánc Csoport - ír táncok és walzer
Rekettye Néptánccsoport - erdélyi táncok
18:00-18:50 a PROVINCIART Művelődési Társaság Képzőművészeinek kiállítása
kiállítók: Czumbil István festő, Gnándt Stefan festő, Gui Demeter festő, Lázin Csaba festő, Lendvai Zoltán festő, Piscorán Virginia kollázs, Ritzmann Ferenc fotó, Vénig László fotó
a kiállítást megnyitja: Schrót Ödön, költő
közreműködik: a Kollégium Régizene Együttes Deák Endre vezetésével
19:00 Az élet egy kabaré! – Nóti Károly három bohózata a VÁNDOROK amatőr színjátszó csoport előadásában

március 3.

17:00

Mandabokori Népfőiskola Nyíregyháza
(Mandabokori Művelődési Ház, Jegenye u. 19.)
A szociális gondoskodás formái Nyíregyházán
előadó: Deme Dóra, szociális irodavezető

március 3.

19:00

Caramel koncert Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

március 4.

Vidám farsangi délután Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)
14:30 kézműves foglalkozás - álarc készítése
15:30 játékos vetélkedők
16:00 jelmezverseny

március 4.

15:00

Plaza Tündér Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

március 4.

16:00

King Kong vadászat - a Csiribiri Együttes gyermekműsora Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

március 5.

15:00

Kölcsey - Kállósemjén NB II. női kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
16:30 ifjúsági mérkőzés

március 6-10.

5. Nők Hete nem csak nőknek a magyar néphagyományok jegyében Újfehértó
március 06. Bölcsőtől bölcsőig
17:00-17:30 a Nők Galériája kiállítás ünnepélyes megnyitója
kiállító: Rácz Ildikó, amatőr újfehértói alkotó
a kiállítást megnyitja: Szemrákné Tóth Valéria
helyszín: a Művelődési Központ Galériája
a kiállítás megtekinthető: 2006. március 24-ig
18:00-18:10 a Nők Hete programsorozat ünnepélyes megnyitója
megnyitót mond és Nőnap alkalmából köszönti a lányokat, asszonyokat: Nagy Sándor, Újfehértó város polgármestere
helyzín: a Művelődési Központ Színháztereme
18:10 a kéméndi kurtaszoknyás magyar népviselet bemutatása
Kéménd nagyrészt magyar ajkú kisközség Szlovákia legdélebbi részén, Párkánytól (Sturovo), valamint a szlovák - magyar országhatártól mindössze 13 kilométerre található, a falu ismert népviselete a kurta-szoknya, amely a környék további hat falujára is jellemző
18:30-19:30 Bölcsőtől bölcsőig - a kéméndi Vasvirág hagyományőrző csoport bemutatója
a program népi játéka bemutatja a fiúgyermek életét a parasztcsaládban a bölcsőtől saját gyermeke bölcsőjéig
helyszín: a Művelődési Központ Színházterme
március 07. Irodalmi kávéház
17:30 Hazaváró
vendégünk: Járó Zsuzsa színművésznő, a budapesti Örkény Színház tagja
helyszín: Művelődési Központ Klubterme
március 08. Színház
19:00 Gyertyafény keringő - zenés vígjáték a Kassai Thalia Színház előadásában
belépődíj: 800,- Ft
helyszín: a Művelődési Központ Színházterme
március 09. Sportnap
15:00-17:00 Fitness-délután
elmélet, gyakorlat, bemutató kondi-gépek segítségével Herczku János és Papp Bernadett testnevelő tanárok közreműködésével
helyszín: a Bajcsy-Zsilinszky Endre Gimnázium és Szakképző Iskola konditerme
18:00-19:00 aerobic
19:00-20:00 kondicionáló torna
nyílt foglalkozások bekapcsolódási lehetőséggel, a foglalkozásokat Kovácsné Árnyas Tünde szakképzett aerobik edző vezeti
helyszín: Széchenyi István Tagintézmény aulája
március 10. Nők Hete Gála
15:00 Mindennapi egészségünk és szépségünk - előadás és egészségmegőrzési és szépségápolási tanácsok, kozmetikai bemutató, sminkelés
előadó: Dr. Schmitz Anna, adjunktus - Debrecen
16:30-17:30 Háziasszonyok Klubja - édességek, desszertek készítése, tárolása, tálalása Tupperware edényekben
a bemutatót tartja: Morvainé Szabó Edit
helyszín: Széchenyi István Tagintézmény aulája
17:00-18:00 Ízek a magyar konyhában - a magyar konyhaművészet jegyében készült ételek és italok kóstolása
a Könyvtárkertben szabadtűzön való elkészítésével és kínálásával az újfehértói férfiak kedveskednek a hölgyeknek Nőnap alkalmából, hagyományainknak megfelelően a sütnivaló húst országgyűlési képviselőnk Tóth András, az italt pedig Nagy Sándor, polgármester úr ajánlják fel
18:00 Rábaköztől Erdélyig - a Debreceni Hajdú Táncegyüttes műsora
művészeti vezetők: Tiszai Zsuzsa és Lovas Bálint
közreműködik a Szeredás Együttes
helyszín: a Művelődési Központ Színházterme

március 6-11.

Nők Hete Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

március 6.

17:30

Filmklub 2006. Ez is Amerika - Dr. Hamar Péter, filmesztéta vezetésével Mátészalka
(Esze Tamás Gimnázium, Kazinczy u. 7.)
Annie Hall

március 6.

19:00

Fábry Show Nyíregyháza
(Váci Mihály Városi Művelődési Központ és Gyermekcentrum, Szabadság tér 9.)

március 7.

08:00

Filharmónia: Táncok a zenében - a VIVACE Kamaraegyüttes hangversenye a középkortól egészen napjainkig mutatja be a különböző zenei táncokat Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

március 7.

09:10

Filharmónia: Táncok a zenében - a VIVACE Kamaraegyüttes hangversenye a középkortól egészen napjainkig mutatja be a különböző zenei táncokat Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)

március 7.

10:00

Csizmás kandúr - a Nektár Gyermekszínház zenés mesejátéka Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)
Jegyár:400,- Ft

március 7.

13:00

Csizmás kandúr - a Nektár Gyermekszínház zenés mesejátéka Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)
Jegyár:400,- Ft

március 7.

14:00

Stevenson: Kincses sziget - zenés játék két részben a budapesti Szép Színház előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:700,- Ft

március 8.

13:00

Stevenson: Kincses sziget - zenés játék két részben a budapesti Szép Színház előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:700,- Ft

március 8.

15:00

Könyvtári Csevegés: Nők a magyar történelemben Kisvárda
(Városi Könyvtár, Flórián tér 19.)
vendég: Dr. Kriveczky Béla, nyugalmazott főiskolai tanár

március 8.

18:00

Marso-Carmo Suzuki NYKK - PVSK NB I/A. férfi kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
15:30 ifjúsági mérkőzés

március 9.

10:30

Gőgös Gúnár Gedeon - mesejáték a pécsi Bóbita Bábszínház előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

március 9.

14:15

Gőgös Gúnár Gedeon - mesejáték a pécsi Bóbita Bábszínház előadásában Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

március 10.

14:00

Játszóház: kokárda készítés Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

március 10.

17:00

Mandabokori Népfőiskola Nyíregyháza
(Mandabokori Művelődési Ház, Jegenye u. 19.)
képviselői fórum, emléklapok átadása
előadó: Gyebrószki János, önkormányzati képviselő

március 10.

18:00

SZKSE - Debrecen NB I. férfi kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
16:00 ifjúsági mérkőzés

március 11.

15:00

Plaza Tündér Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

március 11.

16:00

Egyszer volt, hol nem volt - a Mesekert Bábszínház gyermekműsora Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

március 12.

Városi Kispályás Focidöntő Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)

március 12.

10:00

Gergelyjárás a Boglárka Néptáncegyüttessel Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Sóstói Múzeumfalu, Tölgyes u. 1.)
ez az egykor kedvelt szokás adott alkalmat egy kis iskolareklámra is, hiszen a diákok tanítójuk vezetésével járták körbe a települést s verbuválták az újabb tanulókat, de adományokat is gyűjtöttek nevelőjüknek

március 13.

18:00

Solti György Rézfúvós Együttes névadó koncert Nyíregyháza
(Megyeháza, Hősök tere 5.)
vezényel: Szentpáli Roland
közreműködik: Talamba Ütőegyüttes
műsoron: Händel, Beethoven, Wagner, Chick Corea

március 13.

18:00

Pulics Sándor szekér-makett kiállítása Mátészalka
(Szatmári Múzeum, Kossuth u. 5.)
a kiállítást megnyitja: Dr. Cservenyák László, PhD.

március 14.

08:00

Szilágyi Napok Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

március 15.

11:00

Magyar Mese: nemzeti szikrák énekes mozgásban - a Talán Teátrum előadása Nagykálló
(Szabadságkert

március 16-április 2.

Nyíregyházi Művészeti Hetek Nyíregyháza

március 16-30.

Krúdy Művészeti Szalon Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)
Bakti Károly, festőművész kiállítása
megnyitó: 2006. március 16. 17:00
a kiállítást megnyitja: Soltész Albert, festőművész

március 17-április 2.

Mozart és Bartók kiállítás Nyíregyháza
(Vikár Sándor Zeneiskola, Kürt u. 5-11.)

március 17-31.

Kepics Ildikó, festőművész kiállítása Fehérgyarmat
(Városi Galéria, Kossuth tér 7.)

március 17.

17:00

Megyei Pedagógiai Napok nyitó hangversenye Nyíregyháza
(Vikár Sándor Zeneiskola, Kürt u. 5-11.)
ünnepi köszöntőt mond: Estók Gábor, a Megyei Pedagógiai, Közművelődési és Képzési Intézet igazgatóhelyettese

március 18-19.

3. Szabolcs-MCOnet Hungary Társastánc Fesztivál Nyíregyháza
(Bem József Általános Iskola, Epreskert u. 10.)
Jegyár:egynapos diákjegy: 500,- Ft
egynapos felnőtt jegy: 1.000,- Ft
kétnapos diákjegy: 800,- Ft
kétnapos felnőtt jegy: 1.800,- Ft

március 18.

11:00

Kölcsey - Jászberény NB II. női kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
13:00 ifjúsági mérkőzés

március 18.

15:00

Plaza Tündér Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

március 18.

16:00

Tavaszköszöntő - a Romwalter Duó műsora Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)

március 18.

17:00

Tavaszköszöntő Plaza Party Nyíregyháza
(NyírPlaza, Szegfű u. 75.)
17:00 Miló Viktória bemutatója
17:40 Y2K műsora
18:20 Koós János és Dékány Sarolta műsora
19:00 Vogue Modellügynökség bemutatója
20:00 Korda György és Balázs Klári műsora

március 18.

17:00

tanári hangverseny Mozart születésének 250. évfordulója tiszteletére Nyíregyháza
(Vikár Sándor Zeneiskola, Kürt u. 5-11.)
bevezetőt mond: Dr. Németh Péter, Nyíregyháza Megyei Jogú Város Közgyűlése Kulturális és Idegenforgalmi Bizottsága elnöke
közreműködik: Berki Antal, színművész - Szabó Lőric: Mozart hallgatás közben

március 18.

18:00

SZKSE - Csömör NB I. férfi kézilabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
16:00 ifjúsági mérkőzés

március 19.

Máriapócsi Búcsúk: a szórvány egyházközségek búcsúja Máriapócs
(Görög katolikus templom, Kossuth tér 25.)

március 19.

18:00

Marso-Carmo Suzuki NYKK - Sopron NB I/A. férfi kosárlabda mérkőzés Nyíregyháza
(Bujtosi Szabadidő Csarnok, Géza u. 8-16.)
15:30 ifjúsági mérkőzés

március 20-31.

Molnár József, kovácsmester, népi iparművész kiállítása Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)
megnyitó: 2006. március 20. 16:00

március 20.

17:30

Filmklub 2006. Ez is Amerika - Dr. Hamar Péter, filmesztéta vezetésével Mátészalka
(Esze Tamás Gimnázium, Kazinczy u. 7.)
Rejtélyes manhattani haláleset

március 21.

19:00

Filharmónia Kelet-Magyarország 2005-2006.
Szabolcsi Szimfonikus Zenekar Nyíregyháza
(Kodály Zoltán Általános Iskola, Vay Á. krt. 18.)
vezényel: Medveczky Ádám
szólista: Papp Sándor, gitárművész
műsor:
R. Charlton: Mozaik gitárra, vonószenekarra és ütőkre
J. Rodrigo: Arajuezi concerto
Brahms: II. szimfónia

március 21.

19:00

Siegfried Geyer - Katsche Rudolf: Gyertyafény keringő - zenés vígjáték két részben a kassai Thália Színház előadásában Mátészalka
(Városi Művelődési Központ, Kölcsey u. 2.)
Jegyár:erkély: 1.000,- Ft
földszint: 1.500,- Ft

március 23.

09:00

Filharmónia: "...hát szóljatok sípok, pengjetek lantok..." szabadságküzdelmek zenéje Balassitól Rákócziig - a nyíregyházi Múltidéző Együttes előadásában Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

március 23.

10:00

Filharmónia: "...hát szóljatok sípok, pengjetek lantok..." szabadságküzdelmek zenéje Balassitól Rákócziig - a nyíregyházi Múltidéző Együttes előadásában Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

március 23.

11:30

Filharmónia: "...hát szóljatok sípok, pengjetek lantok..." szabadságküzdelmek zenéje Balassitól Rákócziig - a nyíregyházi Múltidéző Együttes előadásában Fehérgyarmat
(Móricz Zsigmond Városi Művelődési Ház és Könyvtár, Kossuth tér 17.)

március 24.

14:00

Játszóház: kabalakészítés Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)

március 24.

14:30

II. Rákóczi Ferenc születésének 330. évfordulója Vaja
(Vay Ádám Múzeum, Damjanich u. 75.)
14:30 köszöntő, Himnusz, szavlaat
ünnepi beszédet mond: Szűcs András, dandártábornok a Magyar Honvédség 5. Bocskai István Könnyű Lövészdandár parancsnoka
közreműködik: a Rákóczi Tárogató Együttes
15:00 kiállításmegnyitó
válogatás az Élesdi Művésztelep alkotásaiból
a tárlatot bemutatja: Madarassy György, festőművész
zenei hangverseny
közreműködnek:
Ella Péter (csembaló), Nagy Veronika (blockflöte), Kuncz László (ének)

március 24.

17:00

Közös úton - Bartók Béla emlékműsor, születésének 125. évfordulója alkalmából Nagykálló
(II. Rákóczi Ferenc Művelődési Központ, Bátori út 1.)
közreműködnek a kistérség amatőr művészi csoportjai, kórusai

március 24.

19:00

Cigányzenés Vacsoraest Boldi Balogh Ervin, virtuóz cigányprímás zenekarával Nyíregyháza (Sóstófürdő)
(Krúdy Vigadó, Sóstói út 75.)

március 25.

125. éve született Bartók Béla - emlékműsor Nyíregyháza
(Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár, Szabadság tér 2.)